10 pomysłów na jednodniową wycieczkę poza Glasgow cz. II

Podczas przeglądania grup podróżniczych często widujemy pytania odnośnie tego co warto zobaczyć w Szkocji? Podrzucamy Wam kolejne 10 miejsc, które naszym zdaniem warto odwiedzić. Nie zabrakło pośród nich miasteczek a także niesamowitych krajobrazów. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Zaczynamy!

Loch Ard

Loch Ard to idealne miejsce na krótki weekendowy spacer pośród natury. Znajdujące się Parku Narodowym Loch Lomond & The Trossachs jezioro to mniej znana atrakcja turystyczna dzięki czemu można tam doświadczyć ciszy i spokoju. Warto wspomnieć także o widokach, które zachwycają na każdym kroku.

loch ard szkocja na weekend

Dla zwiedzających dostępny jest darmowy parking – 56°10’43.0″N 4°25’11.3″W.

Przeczytaj także – Loch Ard w okolicach Aberfoyle – The Trossachs

Conic Hill

Oczywiście nie mogło zabraknąć inspiracji dla podróżników uwielbiających spacery po górach (tak jak my). Conic Hill to wzgórze, do zdobycia którego nie potrzeba dobrej kondycji a odrobinę chęci. Widoki ze szczytu warte są każdego wysiłku.

conic hill loch lomond szkocja

Więcej górskich inspiracji – Góry w Szkocji

Lennox Castle – opuszczone ruiny

Czy są tutaj osoby, które lubią odkrywać opuszczone miejsca? W Szkocji takich nie brakuje. Jednym z nich jest Lennox Castle Hostpital czyli ruiny byłego szpitala psychiatrycznego. Przykra historia tego miejsca sprawiła, że jest ono uznawane za nawiedzone. Może warto to sprawdzić?

lennox castle hospital szkocja opuszczone miejsca

Poznaj historię zamku – Lennox Castle Hospital – opuszczone ruiny szpitala psychiatrycznego

Falls of Falloch

Wodospady w Szkocji to atrakcje, które spodobają się każdemu. Jednym z takich miejsc, które warto odwiedzić są Falls of Falloch. Znajdziemy je w okolicach Loch Lomond, tuż przy drodze A82. Przelewająca się woda (zwłaszcza po obfitych opadach deszczu) robi ogromne wrażenie.

falls of falloch szkocja atrakcje

Na miejscu znajduje się bezpłatny parking.

Przeczytaj takżeWodospady w Loch Lomond & The Trossachs

The Dunmore Pineapple

The Dunmore Pineapple to budynek, którego budowa została zainspirowana owocem ananasa. Wraz z otaczającymi go ogrodami jest miejscem, które warto odwiedzić. Zwłaszcza przy dobrej pogodzie. Został on uznany za najdziwniejszy budynek w Szkocji. Co ciekawe można w nim zarezerwować nocleg.

the dunmore pineapple szkocja podróże

Przeczytaj także – Atrakcje w Falkirk – The Kelpies i inne

Most Overtoun

Szkocki Overtoun Bridge owiany jest złą sławą. Został on nazwany mostem psich samobójców. Niektóre źródła mówią o tym, że w ten sposób straciło życie około 600 psów. Nieopodal znajduje posiadłość Overtoun, która może pochwalić się bogatą historią. Podczas II wojny światowej funkcjonowała ona jak szpital dla poszkodowanych żołnierzy.

Na miejscu znajduje się bezpłatny parking.

overtoun szkocja most psich samobójców

Przeczytaj także – Most psich samobójców – Overtoun Bridge

Falls of Leny

Kolejny pomysł na podróż dla pasjonatów natury. Falls of Leny to jeden z kilku wodospadów na naszej liście. Znajduje się około 4 kilometrów na północ od miasteczka Callander. Mając wolny weekend warto je zobaczyć, najlepiej po opadach deszczu kiedy to ilość przelewającej się wody zapewni niesamowite wrażenia.

Przy okazji można zobaczyć także Niesamowite wodospady Bracklinn Falls w Callander.

Na miejscu znajduje się bezpłatny parking.

falls of leny atrakcje szkocja

Paisley

Dla wielu Paisley kojarzy się wyłącznie z obecnością lotniska Glasgow International. Mało kto wie o tym, że słynie ono z pięknej architektury. Do najciekawszych atrakcji w piątym największym mieście w Szkocji zaliczyć można największą Baptystyczną Katedrę w Europie, Paisley Abbey czy budynek Ratusza Miejskiego.

glasgow okolice atrakcje paisley abbey

Po spacerze w centrum miasta warto udać się na Robertson Car Park, który jest jednym z najlepszych punktów widokowych w okolicy Glasgow. Tuż obok znajduje się Gleniffer Braes Country Park, w którym spotkać można słynne szkockie krowy – Highland Cattles.

Glen Etive

Glen Etive to przede wszystkim miejsce znane jako jedno z kadrów z filmu James Bond. W Szkocji popularność zdobyło dzięki obecności jeleni, które chętnie dają się karmić ludziom. Czy warto spędzić tam słoneczny, szkocki weekendowy dzień? Oczywiście, że TAK!

glen eitive szkocja atrakcje

Przeczytaj także – Glen Coe Szkocja – co warto zobaczyć?

Moffat Hills

Na liście znalazło się także miejsce na pomysł na podróż w południowej części Szkocji. Mowa o Moffat Hills. W okolicy tej podziwiać można niesamowity wodospad Grey Mare’s Tail, jezioro Loch Skeen a także szczyty górskie.

moffat hills szkocja atrakcje

Więcej inspiracji do podróży znajdziecie w naszym Przewodniku po Szkocji.

2 komentarze do wpisu „10 pomysłów na jednodniową wycieczkę poza Glasgow cz. II”

Dodaj komentarz

{num}