najpiękniejsze ulubione miejsca w szkocji

Mieszkając w Szkocji ponad 4 lat wytypowałam 5 miejsc, w których czuję się jak w domu. Niektóre z nich odwiedzam tak często jak tylko się da a niektóre widziałam tylko raz (mam nadzieję, że nie ostatni). Wiele miejsc jest pięknych w tym kraju – nie da się temu zaprzeczyć. Jeśli jesteście ciekawi jakie miejsca są dla mnie najpiękniejsze to zapraszam do artykułu.

Most Harrego Pottera

Niewątpliwie, wszyscy fani Harrego Pottera zakochaliby się w tym miejscu. Słynna ciuchcia, którą podróżowali czarodzieje, przejeżdżała tym mostem. Jest to idealne miejsce, w którym można odetchnąć i przenieść się do własnej krainy magii. Niestety byłam tam tylko raz, kiedy będzie następny? Mam nadzieję, że wkrótce. Jest jeszcze tyle nieodkrytych przez nas miejsc w Szkocji, że kto wie kiedy uda mi się tam wrócić.

Wodospady w Callander

Wodospady w Callander miałam okazję podziwiać wiele razy i jeszcze mi się nie znudziły. O każdej porze roku wyglądają pięknie i tajemniczo. Wystarczy, że oddalę się od miasta 50 minut i już mogę cieszyć oczy niesamowitymi wytworami natury. To miejsce kocham nie tylko za spływającą wodę ale również za możliwość spaceru pośród lasu i gór.

Oldshoremore Beach – najpiękniejsza plaża w Szkocji?

Jestem zakochana we wszystkich szkockich plażach. Przede wszystkim w tych znajdujących się na północy kraju. Wybrałam jednak jedną z nich, na której byłam tylko raz ale wciąż rozważam tam wypad ze znajomymi. Cisza, spokój, niesamowite widoki i błękitna woda Oceanu Atlantyckiego. Nie da się oprzeć urokowi tego miejsca.

Conic Hill

To jedno z tych miejsc, w których byłam wiele razy. Słynne jezioro Loch Lomond, wiele górskich szczytów, szkockie krowy i białe owieczki to część niesamowitego krajobrazu, który można podziwiać wchodząc na niewielką górkę znajdującą się w małym miasteczku Balmaha. Jest to idealne miejsce na rodzinny, niedzielny wypad lub szybka ucieczkę od zgiełku miasta w środku tygodnia.

Old Man of Storr

W tym miejscu byłam niestety tylko raz ale mam nadzieję, że jeszcze chociaż raz uda mi się pomaszerować w górę po pięknych zielonych łąkach aż na sam szczyt, by móc podziwiać nietypowe rzeźby skalne w tym Old Man of Storr. Nie tylko to miejsce zrobiło na mnie ogromne wrażenie – cała wyspa jest cudowna. Jeśli lubicie dzikość i surowość krajobrazu to na Isle of Skye doświadczycie jej co niemiara.

Selfie z Old Man of Storr 😛 Isle of Skye 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿

Opublikowany przez Wiecznie Wolni Niedziela, 24 marca 2019

To moje top 5! A Wy macie swoje ulubione miejsca(nie koniecznie w Szkocji), do których często wracacie lub chcielibyście do któregoś z nich wrócić?

P.S. Jestem ciekawa jakie są ulubione miejsca Patryka. 😀

Zostań z nami na dłużej!
Podziel się relacją z Twojej podróży na grupie Wiecznie Wolni - podróże po świecie na Facebooku
Obserwuj nasz profil @wieczniewolni na Instagramie
Subskrybuj nasz kanał na YouTube i oglądaj na bieżąco vlogi i filmy z naszych podróży!
Wpadnij na nasz profil na Facebooku

Udostępnij: