Szkocja

5 ulubionych miejsc w Szkocji – według Mileny

najpiękniejsze ulubione miejsca w szkocji

Mieszkając w Szkocji ponad 4 lat wytypowałam 5 miejsc, w których czuję się jak w domu. Niektóre z nich odwiedzam tak często jak tylko się da a niektóre widziałam tylko raz (mam nadzieję, że nie ostatni). Wiele miejsc jest pięknych w tym kraju – nie da się temu zaprzeczyć. Jeśli jesteście ciekawi jakie miejsca są dla mnie najpiękniejsze to zapraszam do artykułu.

Most Harrego Pottera

Niewątpliwie, wszyscy fani Harrego Pottera zakochaliby się w tym miejscu. Słynna ciuchcia, którą podróżowali czarodzieje, przejeżdżała tym mostem. Jest to idealne miejsce, w którym można odetchnąć i przenieść się do własnej krainy magii. Niestety byłam tam tylko raz, kiedy będzie następny? Mam nadzieję, że wkrótce. Jest jeszcze tyle nieodkrytych przez nas miejsc w Szkocji, że kto wie kiedy uda mi się tam wrócić.

Wodospady w Callander

Wodospady w Callander miałam okazję podziwiać wiele razy i jeszcze mi się nie znudziły. O każdej porze roku wyglądają pięknie i tajemniczo. Wystarczy, że oddalę się od miasta 50 minut i już mogę cieszyć oczy niesamowitymi wytworami natury. To miejsce kocham nie tylko za spływającą wodę ale również za możliwość spaceru pośród lasu i gór.

Oldshoremore Beach – najpiękniejsza plaża w Szkocji?

Jestem zakochana we wszystkich szkockich plażach. Przede wszystkim w tych znajdujących się na północy kraju. Wybrałam jednak jedną z nich, na której byłam tylko raz ale wciąż rozważam tam wypad ze znajomymi. Cisza, spokój, niesamowite widoki i błękitna woda Oceanu Atlantyckiego. Nie da się oprzeć urokowi tego miejsca.

Conic Hill

To jedno z tych miejsc, w których byłam wiele razy. Słynne jezioro Loch Lomond, wiele górskich szczytów, szkockie krowy i białe owieczki to część niesamowitego krajobrazu, który można podziwiać wchodząc na niewielką górkę znajdującą się w małym miasteczku Balmaha. Jest to idealne miejsce na rodzinny, niedzielny wypad lub szybka ucieczkę od zgiełku miasta w środku tygodnia.

Old Man of Storr

W tym miejscu byłam niestety tylko raz ale mam nadzieję, że jeszcze chociaż raz uda mi się pomaszerować w górę po pięknych zielonych łąkach aż na sam szczyt, by móc podziwiać nietypowe rzeźby skalne w tym Old Man of Storr. Nie tylko to miejsce zrobiło na mnie ogromne wrażenie – cała wyspa jest cudowna. Jeśli lubicie dzikość i surowość krajobrazu to na Isle of Skye doświadczycie jej co niemiara.

E-Book
https://www.facebook.com/2025201970839372/videos/486114895253730/

To moje top 5! A Wy macie swoje ulubione miejsca(nie koniecznie w Szkocji), do których często wracacie lub chcielibyście do któregoś z nich wrócić?

P.S. Jestem ciekawa jakie są ulubione miejsca Patryka. 😀

16 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Articles

Najpiękniejsza droga widokowa w Szkocji – Road Trip North Coast 500
North Coast 500Szkocja

Najpiękniejsza droga widokowa w Szkocji – Road Trip North Coast 500

Podczas naszej podróży po Szkocji mieliśmy okazję odkryć niezwykłe piękno i bogactwo...

West Highland Way w Szkocji trekking wędrówka
Atrakcje nad Loch LomondNatura w SzkocjiSzkocja

West Highland Way – najpiękniejszy szlak długodystansowy w Szkocji

West Highland Way to najpiękniejszy, długodystansowy szlak w Szkocji. Wędrówka rozpoczyna się...

edynburg zwiedzanie atrakcje co zobaczyć
EdynburgSzkocja

Edynburg – jak spędzić weekend? Atrakcje – co zobaczyć?

Edynburg to stolica Szkocji i miasto, w którym warto spędzić weekend. Znane...

EdynburgSzkocja

Wojtek – niedźwiedź, który został żołnierzem

Okres II wojny światowej pełen jest niesamowitych historii. Z pewnością jedną z...