5 ulubionych miejsc w Szkocji – według Patryka

W Szkocji mieszkam od ponad 4 lat. Każdą wolną chwile przeznaczam na odkrywanie tego niesamowitego kraju. Z pośród wszystkich odwiedzonych do tej pory miejsc wytypowałem 5 moich ulubionych. Takich, które wspominam najczęściej.

Zaczynamy!

Beinn an Lochain – góry w Szkocji

Uwielbiam chodzić po górach. To właśnie tam mogę uciec od hałasu miasta i wszystkich problemów życia codziennego. Pierwszy raz szkockie góry odwiedziłem 8 kwietnia 2017 roku. Pierwsza spotkana przed nas osoba powiedziała nam, że w butach do biegania to raczej nie wejdziemy na szczyt. No ale jednak weszliśmy!

Trasa na szczyt nie była zbyt wymagająca ale przy ówczesnej kondycji sprawiła nam trochę problemów. Widoki ze szczyty zachwyciły mnie na tyle, że w kolejnych miesiącach i latach wracałem w tą część Szkocji wielokrotnie.

beinn an lochain góry w szkocji

Plodda Falls – wodospady w Szkocji

Kolejna rzecz, którą lubię w podróżowaniu to odkrywanie wodospadów. Huk spadającej wody to jeden z najpiękniejszych dźwięków natury. W Szkocji znajduje się ich całkiem sporo (nie widziałem jeszcze wszystkich) i tak się składa, że akurat Plodda Falls spodobał mi się najbardziej.

plodda falls wodospady w szkocji

Glasgow – moje miasto!

Do Glasgow wprowadziliśmy się w 2016 roku. Pierwszy kontakt z miastem nie był najlepszy. Z czasem jednak odkryłem sporo ciekawych miejsc. To co do tej pory opisaliśmy na blogu to nawet nie połowa tego co udało nam się zobaczyć.

Co takiego ma do zaoferowania Glasgow? Architektura, street art, darmowe muzea i ogromny wybór restauracji.

glasgow atrakcje w szkocji

Przeczytaj także – 10 powodów, dla których WARTO odwiedzić Szkocję


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


Ben Vane – najlepszy widok na Loch Lomond

Najczęściej odwiedzaną przez nas częścią w Szkocji jest zdecydowanie Park Narodowy Loch Lomond. Myślę, że liczbę wizyt możnaby podawać trzycyfrową liczbą.

Przeczytaj także – Loch Lomond – atrakcje, co zobaczyć? Przewodnik!

Ciężko było wybrać jedno ulubione miejsce. W końcu zdecydowałem się na Ben Vane. Wspomnę, że miejsce to długo ignorowaliśmy. Udało nam się je odwiedzić dopiero przy okazji stopniowego zdobywania wszystkich kolejnych szczytów wokół Loch Lomond.

ben vane góry w szkocji

Początkowy etap szlaku na szczyt nie zwiastuje ładnych widoków. Ale w pewnym momencie sytuacja diametralnie się odmienia i można podziwiać niesamowite górskie krajobrazy w połączeniu z największym szkockim jeziorem.

Przeczytaj także – Przewodnik po Szkocji

Loch an Eilein – Park Narodowy Cairngorms

W lipcu 2018 roku moje urodziny spędziliśmy w Parku Narodowym Cairngorms na północy Szkocji. W ciągu dwóch dni udało nam się odwiedzić kilka ciekawym miejsc ale to właśnie malutkie jeziorko Loch an Eilein zrobiło na mnie największe wrażenie.

Przeczytaj także – Park Narodowy Cairngorms w Szkocji

Tak się składa, że byliśmy tam przed nakręceniem ujęć do filmu Król Wyjęty Spod Prawa, który przedstawia historię Szkocji. Z pewnością po jego premierze miejsce to stało się bardziej popularne i chętniej odwiedzane przez turystów.

park narodowy cairngorms w szkocji

Tak właśnie wygląda moja lista ulubionych miejsc w Szkocji. Jakie miejsca zrobiły na Was największe wrażenie?

Polecam także zerknąć na listę przygotowaną przez Milenę!


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 komentarzy do “5 ulubionych miejsc w Szkocji – według Patryka”

  1. Mimo, że jestem zdeklarowanym miłośnikiem Europy Środkowo-Wschodniej, to Szkocja jest na mojej liście marzeń. Dużo czytałem, zaglądam też na blogi o Szkocji

    Odpowiedz

Dodaj komentarz