Polska

6 niesamowitych miejsc, które warto zobaczyć w województwie pomorskim!

Województwo pomorskie atrakcje i co warto zobaczyć

Województwo pomorskie to region w północnej Polsce pełen ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych. Od pięknych plaż i malowniczych klifów po zabytkowe miasta i cudowną przyrodę. Bez względu na to w jaki sposób chcesz spędzić swój długo wyczekiwany urlop, z pewnością znajdziesz coś co spełni Twoje oczekiwania. W tym artykule przybliżymy niektóre z najważniejszych atrakcji tak aby ułatwić Ci planowanie wycieczki.

Zapraszamy do wpisu!

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy to jedno z najpiękniejszych miejsc w województwie pomorskim. Park został utworzony w 1967 roku i jest jednym z największych parków narodowych w Polsce. Na jego terenie znajdują się liczne trasy turystyczne, pozwalające na podziwianie pięknych krajobrazów i ruchomych wydm oraz poznawanie różnorodnej flory i fauny.W tej części Polski można spotkać m.in. jelenie, sarny i dziki oraz liczne gatunki ptaków (czaple, żurawie, bielika, rybołoway, sowy i wiele innych). Ten rozległy teren jest również domem dla zagrożonych gatunków takich jak łasica, gronostaj, bóbr, wydra oraz ssaków morskich: foki szarej i obrączkowanej a także morświnów.

atrakcje w województwie pomorskim co warto zobaczyć

Park jest także popularnym miejscem wypoczynku i rekreacji, oferując między innymi możliwość jazdy na rowerze czy też spacerów po plaży. Słowiński Park Narodowy jest także ważnym ośrodkiem badań naukowych, pozwalającym na poznanie unikalnych ekosystemów równiny wydmowej oraz krajobrazów morza. W parku znajdują się także liczne zabytki, na przykład pozostałości po osadach rybackich oraz ruiny kościoła.

atrakcje w województwie pomorskim co warto zobaczyć
 Bielik to ptak, którego długość sięga nawet do 90 cm. Rozpiętość skrzydeł dochodzi do imponujących 270 cm. Waga maksymalna dorosłego osobnika to około 6 kg.

Wypoczynek w Zamku Gniew – idealny hotel na wakacje

Czujesz, że potrzebujesz odpoczynku? Przeglądasz atrakcyjne noclegi i nadal nie możesz wybrać tego, który odwiedzisz? Marzy Ci się urlop w komfortowo urządzonym hotelu? Mam dla Ciebie idealną propozycję. W województwie pomorskim znajduje się wyjątkowy Zamek Gniew, który zapewnia idealne warunki na rodzinne wakacje w Polsce. Obiekt ten dysponuje zarówno komfortowymi apartamentami, jak i pokojami hotelowymi, dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób wybierzesz to czego aktualnie potrzebujesz.

Wypoczynek w Zamku Gniew z pewnością dostarczy Ci wielu pozytywnych wrażeń. Na hotelowych gości czeka basen, strefa spa, strefa zabaw dla dzieci, kręgielnia i piękne, okoliczne krajobrazy.

E-Book

Dowiedz się więcej – https://www.zamek-gniew.pl/blog/hotel-na-wakacje-odpoczynek-w-zamku-gniew

atrakcje w województwie pomorskim co warto zobaczyć

Gdańsk – jedno z najpiękniejszych miast w Polsce

Gdańsk jest miastem położonym w północnej Polsce, nad rzeką Motławą i Morzem Bałtyckim. Jest to ważny ośrodek turystyczny, oferujący liczne atrakcje zarówno dla turystów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Najciekawszą atrakcją w mieście jest historyczne centrum, z licznymi zabytkami architektury, w tym między innymi Stare Miasto z pięknymi kamieniczkami i kościołami oraz Złotą Bramą i Długim Targiem. W Gdańsku odwiedzisz również Europejskie Centrum Solidarności, poświęcone działalności „Solidarności” i historii Polski w XX wieku.

Innym ważnym elementem Gdańska jest jego położenie nad morzem, co zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Plażowanie, rejs po morzu, długie spacery czy też wędkowanie z pewnością będą doskonałym dodatkiem do upragnionego urlopu w Polsce. Stolica województwa pomorskiego jest również ważnym ośrodkiem kulturalnym, oferującym liczne wydarzenia artystyczne i rozrywkowe, w tym między innymi festiwale muzyczne, teatralne czy też imprezy plenerowe.

Gdańsk jest również dobrym miejscem na wyjazd z rodziną, oferując liczne atrakcje dla dzieci, m.in. parki rozrywki, muzea czy też wycieczki statkiem. W mieście znajdują się także restauracje, doskonałe kawiarnie i modne bary, oferujące dania zarówno kuchni polskiej, jak i europejskiej, co pozwala na poznanie różnorodnych smaków i tradycji kulinarnych.

atrakcje w województwie pomorskim co warto zobaczyć

Park Narodowy Bory Tucholskie

Park Narodowy Bory Tucholskie to jeden z 23 parków narodowych w Polsce, położony w województwie kujawsko-pomorskim. Park został utworzony w 1996 roku, aby chronić unikalne przyrodniczo tereny Borów Tucholskich. Głównym zadaniem Parku Narodowego Bory Tucholskie jest ochrona różnorodności biologicznej oraz krajobrazów leśnych. Park jest siedliskiem wielu rzadkich i chronionych gatunków zwierząt, takich jak ryjówka malutka, wydra, tchórz czy nocek łydkowłosy oraz często spotykanych: jelenie, wilki, dziki, bobry czy sarny.

atrakcje w województwie pomorskim co warto zobaczyć

Park Narodowy Bory Tucholskie obejmuje rozległy teren o powierzchni ponad 32 tysięcy hektarów i składa się z kilku różnych stref ochrony: strefę ochrony ścisłej, strefę ochrony częściowej i strefę rekreacyjno-turystyczną. Park oferuje również liczne szlaki turystyczne, w tym m.in. szlaki piesze, rowerowe i kajakowe. Do dyspozycji turystów są również lokalni przewodnicy, którzy oprowadzą po najciekawszych miejscach Parku Narodowego Bory Tucholskie, opowiedzą na temat okolicznej przyrody i dzikich zwierząt.

W Parku Narodowym Bory Tucholskie można podziwiać różnorodne krajobrazy, w tym lasy mieszane, bory sosnowe, torfowiska, jeziora i rzeki. Znajdziesz tam również kilka ciekawych muzeów przyrodniczych, w których można poznać bogatą faunę i florę parku oraz historię jego powstania.

atrakcje w województwie pomorskim co warto zobaczyć

Zamek w Malborku

Zamek w Malborku to zabytkowa budowla znajdująca się w Malborku w województwie pomorskim w Polsce. Został on zbudowany w XIII wieku przez Krzyżaków i jest jednym z największych zamków gotyckich na świecie. Zamek jest podzielony na trzy części: wieżę wysoką, wieżę średnią i wieżę niską. Wewnątrz znajdują się liczne sale i komnaty, w tym m.in. kaplica, refektarz, a także sale rycerskie i pałace. Na turystów czeka również fantastyczne muzeum, w którym warto zobaczyć liczne eksponaty związane z historią zamku i Krzyżaków. Jeden z najpiękniejszych zabytków w Polsce jest także ważnym ośrodkiem kulturalnym, organizującym liczne wydarzenia artystyczne i historyczne.

Zamek w Malborku jest wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wokół rozciąga się piękny park z licznymi alejami i zielonymi terenami. Według historyków i znawców architektury jest to jeden z najważniejszych zabytków gotyckich w Europie. Nic dziwnego, że przyciąga rocznie tysiące turystów z całego świata.

atrakcje w województwie pomorskim co warto zobaczyć

Molo w Sopocie

Co warto zobaczyć w województwie pomorskim?

Molo w Sopocie to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych i symboli północnej Polski. Znajduje się w samym sercu miasta, tuż przy plaży i popularnej ulicy Monte Cassino. Jest to najdłuższe molo w Europie, ma aż 511,5 metra długości. Zbudowano je w 1827 roku i przez wiele lat pełniło ważną rolę w rozwoju miasta jako ważny węzeł komunikacyjny. Obecnie jest to popularne miejsce do spacerowania i podziwiania pięknych widoków na morze i plażę.

Na końcu mola znajduje się karczma „Uśmiech”, gdzie można zamówić coś do jedzenia i picia. W sezonie letnim, odbywają się tutaj różnego rodzaju koncerty i wydarzenia kulturalne, a także organizowane są różnego rodzaju konkursy i zawody sportowe.

atrakcje w województwie pomorskim co warto zobaczyć

* Artykuł powstał we współpracy z Zamkiem Gniew

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dwie osoby – jeden świat!


Wiecznie Wolni

Na blogu pokazujemy świat widziany naszymi oczami! Opowiadamy o naszych przygodach. Dzielimy się odczuciami dotyczącymi ludzi i smaków. Przedstawiamy miejsca, które zobaczyliśmy. Witajcie w naszym podróżniczym świecie!

Related Articles

Rowerem wzdłuż Bałtyku r10 Świnoujście Hel Morze Bałtyckie
BałtykPolskaPomorskieZachodniopomorskie

Rowerem wzdłuż Bałtyku – szlak rowerowy EuroVelo 10 / Velo Baltica

„Cudze chwalicie a swego nie znacie”. Ten słynny cytat pasuje do nas...

Spływ kajakowy Drawa Drawieński Park Narodowy
LubuskiePolskaWielkopolskaZachodniopomorskie

Spływ kajakowy po Drawie – Drawieński Park Narodowy

Znajdująca się w sercu Drawieńskiego Parku Narodowego Drawa to jedna z najpiękniejszych...

Spływ kajakowy Dobrzyca kajaki
PolskaZachodniopomorskie

Spływ kajakowy rzeką Dobrzycą. Co warto zobaczyć w Zachodniopomorskim?

W Polsce, pełnej malowniczych rzek i jezior, istnieje wiele możliwości do aktywnego...

Mężczyzna w niebieskiej kurtce i czarnych spodniach stojący nad górskim jeziorem na tle ośnieżonych szczytów.
Polska

Gdzie pojechać na majówkę i uniknąć tłumów w górach?

Uwielbiasz chodzić po górach, ale zdecydowanie nie lubisz tłumów na szlakach? Zaplanuj...