Beinn Luibhean – zimowe wejście na szczyt

Beinn Luibhean to jeden z mało popularnych szkockich szczytów mimo iż widoki w trakcie a także te, które można podziwiać będąc na szczycie z pewnością zachwycają. Podczas wejścia minęliśmy tylko jedną osobę po drodze.

Beinn Luibhean znajduje się w cieniu wyższego sąsiada – Beinn Ime. Często nazywane jest kopciuszkiem wśród Alp Arrochar.

Parking pod szczytem

Na miejscu dostępny jest darmowy parking na kilka samochodów. Lokalizacja GPS – 56°12’50.8″N 4°50’06.4″W

Beinn an Lochain

Alpy Arrochar

Alpy Arrochar to grupa bardzo stromych i skalistych gór położonych w pobliżu jeziora Loch Long. Niezwykle popularne z powodu bliskiej odległości z największym miastem w Szkocji – Glasgow. Nas zachwyca w nich przede wszystkim prawdziwy charakter i doskonałe widoki ze szczytów. Nasz ulubiony Szkocji szczyt – Beinn an Lochain znajduje się właśnie w tym paśmie.

Przeczytaj także – Beinn an Lochain – nasz pierwszy szkocki szczyt

Beinn Narnain i Ben Arthur – The Cobbler

Beinn Luibhean – wejście na szczyt

Wejście na szczyt jest bardzo intuicyjne. Strome i trawiaste wzgórze, po którym trzeba się wspinać praktycznie pozbawione jest widocznych ścieżek. Trzeba więc iść w stronę szczytu. Przejście trasy o długości 4,5 kilometra nie powinno zająć więcej niż 3-4 godziny.

Beinn Narnain i Ben Arthur – The Cobbler

Wraz z każdym krokiem widoki coraz bardziej zachwycają. Za plecami, po drugiej stronie doliny dostrzec można The Brack i Ben Donich, który zdobyliśmy w kwietniu 2018. Po prawej stronie popularny tej części Alp Arrochar Cobbler, który zdobyliśmy we wrześniu 2017. Najwyższe w okolicy szczyty to Beinn Narnain i Beinn Ime, na wierzchołku których także byliśmy w listopadzie 2018.

Beinn an Lochain
Beinn Narnain i Ben Arthur – The Cobbler

Podczas naszego wejścia w drodze na szczyt było mnóstwo śniegu.


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


Szczyt Beinn Luibhean do niewielki płaskowyż, z którego podziwiać można Loch Restil i Beinn an Lochain. Przy okazji obraliśmy cel na kolejną wyprawę – Binnein an Fhidhleir. Oczywiście w tym samym paśmie górskim.

Beinn an Lochain

Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz