Niesamowite wodospady Bracklinn Falls w Callander

Park Narodowy Loch Lomond & The Trossachs to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Szkocji. Na jego terenie znajduje się mnóstwo atrakcji. Jedną z nich są wodospady Bracklinn Falls w Callander.

callander szkocja

Callander to małe i spokojne miasteczko nad rzeką Teith w środkowej Szkocji. Oddalone jest ono o około godzinę jazdy samochodem od Glasgow. Nazywane bramą do szkockiego regionu Highlands.

callander szkocja

Brackllin Falls znajdują się w zalesionym wąwozie niedaleko miejscowości Stirling. Wodospady te często określane są jako jedne z najbardziej spektakularnych w Szkocji. Szczególnie po ulewnym deszczu.

bracklinn falls szkocja

Przed wodospadami znajdują się dwa bezpłatne parkingi, jeden z nich w miejscu, w którym zaczyna się ścieżka o długości około 1,5 kilometra.

bracklinn falls callander szkocja

Przeczytaj także – 10 miejsc, które warto odwiedzić w Szkocji

bracklinn falls szkocja

Wąwóz powstawał przez wiele lat w wyniku działania wody płynącej w strumieniu Keltie Burn. Jest kilka miejsc, w których można do niego zejść. Jedno z nich znajduje się tuż obok mostu. Po deszczu może być tam dość ślisko więc należy zachować szczególną ostrożność.

bracklinn falls callander szkocja

Bracklinn Falls Bridge w Callander

W 2010 roku nad wodospadami powstał spektakularny most drewniany w kształcie litery A. Wcześniej w tym miejscu znajdował się wybudowany w latach 70 XIX wieku most żeliwny. Niestety uległ on zniszczeniu w trakcie powodzi w 2004 roku. Bracklinn Falls Bridge to doskonały punkt widokowy.

bracklinn falls bridge szkocja
bracklinn falls bridge szkocja

Dla pasjonatów pieszych wycieczek proponujemy spacer ścieżką znajdującą się po drugiej stronie wąwozu. Prowadzi ona początkowo przez zalesiony teren, po przejściu którego naszym oczom ukażą się niesamowite widoki.

callander szkocja

Jak dostać się do Callander z Glasgow?

Nie ma bezpośredniowego połączęnia z Glasgow do Callander. Najlepszą opcją będzie więc pociąg z Glasgow Queen Street do Stirling lub

  • autobus numer x39 operatora First
  • autobus M8 lub 909 operatora Scottish Citylink
  • autobusy National Express

Następnie autobus numer 59 operatora First ze Stirling w kierunku Callander.

Aktualny rozkład i ceny biletów:

Jak podobał Ci się ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

2 komentarze do “Niesamowite wodospady Bracklinn Falls w Callander”

Dodaj komentarz