Hotelarstwo

Co sprawia, że hotel jest hotelem trzygwiazdkowym?

trzygwiazdkowe hotele

Podróżując po świecie bardzo często zatrzymujemy się w hotelach trzygwiazdkowych. Tego typu obiekty noclegowe zapewniają dobry standard i podstawowe udogodnienia a jednocześnie są dobrą opcją na budżetowe wyjazdy. Czytając poniższy wpis dowiesz się jakie warunki powinien spełnić hotel, aby otrzymać 3 gwiazdki i jak maksymalnie wykorzystać pobyt w takim miejscu.

Zapraszamy do wpisu!

W Polsce przyznawanie hotelowych gwiazdek jest uregulowane prawnie. Proces ten nadzorowany jest przez marszałków województw, którzy działają zgodnie z wytycznymi określonymi w odpowiednich przepisach i rozporządzeniach.

Jakie warunki musi spełnić hotel, aby otrzymać 3 gwiazdki?

Hotel trzygwiazdkowy to obiekt, któremu przyznano trzygwiazdkową ocenę według międzynarodowego standardu. Możesz mieć pewność, że w każdym miejscu na świecie otrzymasz bardzo zbliżone warunki. Tego typu miejsca to niedroga opcja dla podróżnych, którzy szukają komfortu i wygody. Według rozporządzenia powierzchnia pokoju dla jednej osoby musi wynosić minimum 10m2, dla dwóch – 14m2, dla trzech – 16m2. Rezerwując nocleg masz gwarancję otrzymania czystego pokoju ze wszystkimi udogodnieniami, których potrzebujesz, aby cieszyć się pobytem. Pokoje sprzątane są codziennie lub na życzenie gościa. Pościel, z kolei wymieniana jest co trzy dni lub na prośbę gościa. W hotelach ze standardem od trzech gwiazdek wzwyż wymagana jest prywatna łazienka we wszystkich pokojach. Dodatkowo powinny być one wyposażone w wannę lub kabinę prysznicową, umywalkę, toalety a także ręcznik kąpielowy i mydło.

Każdy pokój powinien zapewnić swoim klientom możliwość korzystania z telefonu, radia i telewizora. Hotel trzygwiazdkowy to hotel, który ma wystarczająco dużą liczbę udogodnień, aby sprostać wymaganiom podróżnika z ograniczonym budżetem. Dodatkowo, w tego typu obiektach noclegowych recepcja czynna jest 24 godziny na dobę. Jeśli chodzi o bliskie otoczenie hotelu to konieczne jest zagwarantowanie miejsca parkingowego dla gości (pod warunkiem, że lokalizacja na to pozwala). Hotelowy ogród powinien być zadbany i dobrze utrzymany.

Znajdują się one zwykle w mniejszych miejscowościach i mniej popularnych regionach turystycznych, chociaż nie jest to żadną regułą. Można je również spotkać w dużych kurortach. Hotele są ważną częścią światowej turystyki i muszą zapewniać najlepszą możliwą obsługę tak, aby przyciągać gości. Trzygwiazdkowy hotel jest klasycznym przykładem tego, jak zapewnić wysoką jakość usług w przystępnej cenie.

E-Book

Wymagania stawiane hotelom o standardzie 3 gwiazdek są bardzo rygorystyczne. Dzięki temu jako klient zyskujesz pewność, że w trakcie szukania noclegu możesz traktować gwiazdki jako cenną i przede wszystkim wiarygodną wskazówkę na temat tego czego możesz oczekiwać na miejscu.

W sewisie https://polskie-interesy.pl/category/turystyka-i-hotelarstwo/ znajdziesz inne artykuły na ten temat.

Co sprawia, że hotel jest hotelem trzygwiazdkowym?

Jak maksymalnie wykorzystać pobyt w trzygwiazdkowym hotelu?

Każda podróż to szansa na odkrycie nowego miejsca, poznanie nowej kuchni i kultury. Nawet wizyta w jednym z europejskich miast może dostarczyć mnóstwo pozytywnych wrażeń. Co zrobić aby maksymalnie wykorzystać pobyt w trzygwiazdkowym hotelu? Przede wszystkim upewnij się czy obiekt, na który się zdecydujesz spełnia wszystkie Twoje oczekiwania, zapewnia wszystkie niezbędne Ci udogodnienia (parking obok obiektu, dobre połączenie z Internet), znajduje się w dobrej okolicy i czy oferuje restaurację serwującą ciepłe posiłki. Koniecznie sprawdź opinie zanim zarezerwujesz go online lub poprzez rozmowę telefoniczną. Upewnij się czy obiekt faktycznie posiada wszystkie oferowane w ogłoszeniu udogodnienia.

Co sprawia, że hotel jest hotelem trzygwiazdkowym?

Przed wyruszeniem w podróż zrób porządną listę rzeczy do spakowania tak aby mieć pewność, że zabierzesz ze sobą wszystko czego potrzebujesz. Jeśli podróżujesz z dziećmi to może warto zabrać jakieś gry planszowe? Odrobina zabawy i rozrywki przyda się po dniu spędzonym na zwiedzaniu. W miarę możliwości zaplanuj dojazd do hotelu z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli planujesz przemieszczać się transportem publicznym.

Zastanów się jak chcesz spędzić wolny czas. Być może warto zwiedzić kilka ciekawych atrakcji turystycznych znajdujących się w bliskiej okolicy? Basen, siłownia, kino, teatr, opera… Opcji masz naprawdę mnóstwo. Przejrzyj lokalne przewodniki turystyczne aby znaleźć dla siebie rozrywkę.

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dwie osoby – jeden świat!


Wiecznie Wolni

Na blogu pokazujemy świat widziany naszymi oczami! Opowiadamy o naszych przygodach. Dzielimy się odczuciami dotyczącymi ludzi i smaków. Przedstawiamy miejsca, które zobaczyliśmy. Witajcie w naszym podróżniczym świecie!