Co warto zobaczyć w Liverpoolu? Street Art!

Co warto zobaczyć w Liverpoolu? Odpowiadamy bez chwili zastanowienia – Street Art! To właśnie uliczna sztuka nadaje miastom koloru oraz życia a także doskonale wpisuje się w architekturę miejską. W poniższym wpisie znajdziecie kilkanaście niesamowitych projektów. Jesteśmy pewni, że jest ich więcej ale dobrze się przed nami schowały.

Liverpool odwiedziliśmy już po raz drugi. Wcześniej mieliśmy okazję zobaczyć to miasto przy okazji lotu do Paryża. I choć spędziliśmy w nim tylko kilka godzin to znajduje się ono wysoko na naszej liście ulubionych miast.

Na początek obejrzyjcie Vloga z kilkugodzinnego pobytu w Liverpoolu!

Street Art w Liverpoolu

Najciekawsze projekty znajdują się w dawnej przemysłowej dzielnicy Baltic Triangle. Polecamy zostawić samochód na parkingu (do dwóch godzin bezpłatnie w wyznaczonych miejscach parkingowych) i przespacerować się dookoła w poszukiwaniu najciekawszych murali. Nie ograniczajcie się tylko do głównych uliczek!

najlepszy street art w wielkiej brytanii
street art liverpool atrakcje

Najlepszy Street art w Wielkiej Brytanii?

Najpopularniejszym projektem w mieście jest bez wątpienia For all Liverpool’s Liver Birds. Przyjeżdżając po raz pierwszy do dzielnicy Baltic Triangle nie spodziewaliśmy się, że jest ona przepełniona po brzegi muralami.

najlepszy street art w uk

Co ciekawe autorem jednego z murali jest Kuba Buchała – Polak mieszkający na co dzień w Liverpoolu. Na Instagramie One Straight Line znajdziecie więcej jego ciekawych projektów. A poniżej jeden z nich!

atrakcje liverpool street art

Kawałek dalej znajduje się projekt przedstawiający Jürgena Kloppa czyli słynnego trenera lokalnego klubu Liverpool FC. Kolejny mural przedstawia kapele The Beatles czyli jedną z najsłynniejszych w historii popu. John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr pochodzili z Liverpoolu.

liverpool street art
liverpool atrakcje miasto the beatles
liverpool street art co zobaczyć
liverpool na weekend atrakcje street art
liverpool na weekend atrakcje
liverpool atrakcje co zobaczyć
liverpool murale sztuka uliczna
liverpool jak spędzić jeden dzień

Bar z serialu Peaky Blinders?

Tuż obok dzielnicy, w której znaleźliśmy street art znajduje się bar, którego wnętrze zainspirowane zostało serialem Peaky Blinders. Bez wątpienia jest to pozycja obowiązkowa dla fanów ale i nie tylko. Jeśli bylibyście zainteresowani to podrzucamy adres – Cains Brewery Village, Stanhope St, Liverpool L8 5XJ.


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


bar peaky blinders liverpool

Co prawda nie jest to Garrison Pub ale w środku można poczuć wyjątkowy klimat znany z serialu. Jako fani serialu Peaky Blinders byliśmy zachwyceni tym miejscem i nie omieszkaliśmy wypić w nim piwka.

bar peaky blinders liverpool
bar peaky blinders liverpool

Co warto zobaczyć w Liverpoolu przez 2 dni lub weekend?

Mając do dyspozycji trochę więcej czasu można pokusić się o zwiedzenie centrum miasta oraz licznej ilości muzeów, które z pewnością zachwycą niejednego podróżnika. Opublikowaliśmy wpis na naszym blogu, w którym opisaliśmy najciekawsze miejsca w Liverpoolu. Zajrzyjcie do niego i poszukujcie inspiracji na spędzenie czasu w mieście Beatelsów.

liverppol downtown street art

Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 komentarzy do “Co warto zobaczyć w Liverpoolu? Street Art!”

Dodaj komentarz