Co zobaczyć na wyspie Anglesey i Holly Island?

Podczas zeszłorocznej wizyty w Walii jeden dzień zagospodarowaliśmy na zwiedzanie wyspy Anglesey. Słynie ona przede wszystkim z miasteczka o długiej nazwie. W poniższym artykule poznacie kilka miejsc, które być może zachęcą Was do jazdy wgłąb wyspy.

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch

W północno-zachodniej Walii, na wyspie Anglesey znajduje się miasteczko o niebywale długiej nazwie. Mowa o Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch. Dokładnie tak, nie pomyliłem się przy pisowni. Tłumacząc nazwę na język polski otrzymujemy Kościół Świętej Marii nad stawem wśród białych leszczyn niedaleko wodnego wiru pod Czerwoną pieczarą przy kościele św. Tysilia.

Skąd wzięła się tak długa nazwa (58 znaków)? Miała być ona popularną atrakcją turystyczna na trasie kolejowej London Euston – Holyhead. Miejsca, które warto odwiedzić w Llanfair P. G. (tak brzmi skrócona nazwa) to stacja kolejowa oraz sklep z pamiątkami, na tle których warto zrobić sobie zdjęcie.

Traeth Llydan

Traeth Llydan to jedno z mało popularnych miejsc turystycznych, które warto odwiedzić. Plaża idealnie nadaje się na weekendowy spacer całą rodziną. To tutaj można w pełni podziwiać Morze Irlandzkie zlewające się z linią horyzontu.

Traeth Cymyran Beach

Kolejna plaża na liście i kolejne idealne miejsce na krótki spacer. Niewielu turystów odwiedzających Park Narodowy Snowdonia odwiedza wyspę Anglesey. Traeth Cymyran Beach to doskonały przykład, że czasem warto odbić z głównej trasy w mniej pospolite miejsca. To jedno z tych miejsc, w których chce się zostać na dłużej.

Porth Dafarch Beach

Plaża w Porth Dafarch to malownicza zatoczka ze złocistym piaskiem i krystalicznie czystą woda. Warto przespacerować się przybrzeżną ścieżkaąw poszukiwaniu ukrytych wśród skał plaży. Miejsce to znajduje się na malutkiej wyspie Holly Island połączonej z Anglesey mostem.

Na miejscu znajduje się darmowy parking i toaleta.

Penmon Point

Kamienista plaża przy Penmon Point znajduje się na wschodnim krańcu wyspy Anglesey. Tuż obok znajduje się Puffin Island, na której w sezonie spotkać można maskonury oraz inne gatunki ptaków morskich.

Silne prądy oraz wiatr uniemożliwiają pływanie ale warto odwiedzić Penmon Point ze względu na doskonałe widoki.

Atrakcje na wyspie Anglesey [MAPA]

Jak podobał Ci się ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

1 komentarz do “Co zobaczyć na wyspie Anglesey i Holly Island?”

Dodaj komentarz