Conic Hill, Loch Lomond – wspinaczka, góry w Szkocji

Jak już wiecie uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, odkrywając szkockie szczyty. Góry w tym kraju na prawdę zachwycają. Nie każdy jednak lubi długie i męczące wspinaczki, dlatego w tym poście mamy dla Was idealną propozycję – Conic Hill.

Jest to idealne miejsce, dla osób, które chcą troszeczkę się poruszać po niedzielnym obiadku a przy okazji zobaczyć przepiękne krajobrazy

Gdzie się znajduje Conic Hill?

Conic Hill znajduje się około 50 minut jazdy autem z Glasgow. Należy udać się w kierunku miejscowości Balmaha (miasteczko położone nad jeziorem Loch Lomonnd) i tam też zostawić auto na darmowym parkingu. Pamiętajcie, że miasteczko to jest lubiane przez turystów i lokalnych mieszkańców więc parking jest ograniczony. Na miejscu znajduje płatna toaleta, sklep spożywczy oraz bar z restauracją.

Pewnie zastanawiacie się jak wysoka jest ta góra i czy rzeczywiście wejście jest takie łatwe, no cóż musicie zaufać nam na słowo. 😀

Spacer na Conic Hill

Grampiany to pasmo górskie, do którego należy Conic Hill. Wzgórze mierzy 361 m.n.p.m. Na wejście należy przeznaczyć od 45 min do godziny, droga powrotna zajmuje tyle samo czasu. Trasa jest przyjemna i z łatwością podążają nią dzieci.

Przeczytaj także – Ben A’an – jeden z najpiękniejszych szlaków w Szkocji

Trasa na szczyt rozpoczyna się na wcześniej wspomnianym parkingu. Pierwszy etap prowadzi leśną ścieżką, która prowadzi do bramki. Po jej przekroczeniu zaczynają się schody, którymi powoli zaczniemy zdobywać kolejne metry przewyższenia. Każdy bez problemu sobie z nią poradzi.

Piękne widoki – szkocki krajobraz

Podczas trekingu ukazują się piękne widoki na jezioro Loch Lomond oraz na okoliczne góry. Conic Hill wywarł na nas ogromne wrażenie. Niepozorne wzgórze z jakże cudownym krajobrazem jest zdecydowanie idealnym miejscem na spędzenie niedzielnego dnia. Ze szczytu widać takie góry jak Ben Lomond, Beinn Dubh, Ben Vorlich, Ben Vane i wiele innych.

Przeczytaj także – Beinn Luibhean – zimowe wejście na szczyt

Odpoczynek po trekingu

Po zejściu polecamy rozpalić grilla nad wodą lub odjechać w ustronne miejsce i rozpalić ognisko. My zdecydowanie wolimy druga opcję. 🙂 Z kiełbasą na patyku uwielbiamy podziwiać zachodzące za górami słonko.

Mieliście okazję spędzić czas w tym klimatycznym miasteczku? Jeśli nie to nie czekajcie, tam jest pięknie o każdej porze roku! Wiemy to bo sprawdziliśmy. 😀

Jak podobał Ci się ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

4 komentarze do “Conic Hill, Loch Lomond – wspinaczka, góry w Szkocji”

  1. Idealny trekking dla leniwej buły 🧡 wiecie, jak dotrzeć do grupy docelowej 😅 i jeszcze nawet można spotkać puchatą krowę, no to już lepszej trasy w Szkocji sobie nie wyobrażam!

    Odpowiedz
  2. Szkocja to moje marzenie! Kilku moich bliskich znajomych wyemigrowało tam na stałe, więc mam nadzieję, że pewnego dnia pokażą mi ten kraj nieco od kuchni. A krajobrazy obłędne! <3

    Odpowiedz
  3. Dzięki wam cofnęłam się w czasie. 17 lat temu spędziłam mój miesiąc miodowy właśnie w Szkocji, zjeżdżając ją wzdłuż i wszerz. I mam bardzo podobne do waszych kadry. Dziękuję za to przypomnienie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz