Cort-ma Law (Campsies) – niecodzienne warunki w górach

Pasmo górskie Campsies w okolicach Glasgow to doskonałe miejsce na krótki weekendowy wypad poza miasto. Piękne góry, w tym także Cort-ma Law zachęcają do siebie fanów aktywnego spędzania czasu i najbliższych okolic. Dla nas Campsies to taka mała Szkocja w pigułce – przepiękne krajobrazy górskie, wodospady, rzeki i mnóstwo pustej przestrzeni.

Prognoza pogody tego dnia nie była zbyt łaskawa ale mimo wszystko zdecydowaliśmy się spędzić ten dzień w górach. Trasa rozpoczyna się na darmowym parkingu, który przy okazji jest bardzo dobrym punktem widokowym. W bliskiej okolicy znajduje się Campsie Glen a także kilka ciekawych wodospadów. Dzisiaj jednak wybieramy się w góry. Padło na szczyt o nazwie Cort-ma Law.

cort-ma Law góry w Szkocji camspies Glasgow
cort-ma Law góry w Szkocji camspies Glasgow

Na miejscu przywitał nas dość mocny śnieg i silny wiatr ale postanowiliśmy, że będziemy kontynuować wędrówkę. Byliśmy odpowiednio przygotowani, w plecaku mieliśmy termos z gorącą herbatą.

cort-ma Law góry w Szkocji camspies Glasgow
cort-ma Law góry w Szkocji camspies Glasgow

Pierwsze kilkaset metrów trzeba wymęczyć na dość wymagającym podejściu. Później pozostała nam już tylko przyjemna trasa z minimalnymi podejściami prowadząca w kierunku szczytu Cort-ma Law. Po prawej stronie podziwiać można Glasgow a także miasteczko Lennoxtwon. Oczywiście jeśli pogoda akurat tego dnia na to pozwoli. Podczas naszego wyjścia widoczność była bardzo kiepska.  W niektórych momentach sięgało ona zaledwie kilkudziesięciu metrów. Po około 50 minut spaceru dotarliśmy do szczyt. Znajduje się on na wysokości 531 metrów nad poziomem morza.

cort-ma Law góry w Szkocji camspies Glasgow
cort-ma Law góry w Szkocji camspies Glasgow

Dobrze, że miałem sobą nawigacje GPS (polecam aplikację GPX Viewer) bo przy tak tych warunkach można byłoby łatwo się zgubić. Tak udało się bezpiecznie przejść całą trasę i przy okazji pojeździć trochę na sankach na samym końcu. 

Jeśli chcielibyście poznać nieco bardziej góry Campsies to polecam Wam trekking na Dumgoyne oraz Earl’s Seat, Meikle Bin oraz wodospady Loup of Fintry.


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz