Poradnik

Dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia w podróży?

Ubezpieczenie SafetyWing

Zanim wyruszysz w podróż, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i pomyśleć o porządnym ubezpieczeniu turystycznym. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto je wykupić a także na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią polisę. Podzielimy się z tobą naszym wieloletnim doświadczeniem w tym temacie, a także zdradzimy z jakiego ubezpieczenia korzystamy w trakcie naszych podróży.

Zapraszamy do wpisu!

Dlaczego warto korzystać ubezpieczenia w podróży?

Warto zaznaczyć, że posiadanie ubezpieczenia podróżnego to nie tylko kwestia finansowa, ale także aspekt odpowiedzialności wobec własnego zdrowia oraz bezpieczeństwa. Każdy podróżujący powinien rozważyć wykupienie odpowiedniej polisy czyli takiej, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb i planu podróży.

Posiadanie ubezpieczenia podróżnego jest bardzo ważne z kilku powodów:

Ochrona zdrowia

Ubezpieczenie podróżne może pokryć koszty leczenia lub hospitalizacji za granicą. Opieka medyczna w niektórych krajach (zwłaszcza w USA) może być bardzo kosztowna, a posiadanie ubezpieczenia może pomóc uniknąć finansowego obciążenia.

Ochrona w przypadku nieoczekiwanych wydarzeń

Ubezpieczenie podróżne może również pomóc w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń, takich jak strajki, katastrofy naturalne lub inne sytuacje, które mogą wpłynąć na przebieg podróży.

Ochrona bagażu i rzeczy osobistych

Ubezpieczenie podróżne może pomóc w przypadku utraty, kradzieży lub uszkodzenia bagażu lub innych rzeczy osobistych podczas podróży. Mając przy sobie sporo elektroniki, która jest tam niezbędna do wykonywania pracy zdalnej wysoko cenimy sobie ten aspekt naszej polisy.

Dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia w podróży?
Duncansby Stacks w Szkocji.

Z jakiego ubezpieczenia korzystamy podróżując po świecie?

Podróżując po świecie, zawsze mamy wykupioną polisę ubezpieczeniową. To dla nas absolutna podstawa!

W trakcie półrocznego pobytu w Ameryce Środkowej i Południowej odwiedziliśmy Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę, Kolumbię i Curacao. Kolejne pół roku w spędziliśmy w Azji (Tajlandia, Kambodża, Wietnam, Malezja, Indonezja, Singapur, Filipiny i Zjednoczone Arabskie). Przygotowując się do podróży spędziliśmy mnóstwo czasu na sprawdzenie praktycznie wszystkich dostępnych na rynku pakietów ubezpieczeniowych. Finalnie, skorzystaliśmy z oferty SafetyWing.

Na szczęście nie mieliśmy okazji z niej skorzystać. Zapewnia nam to jednak komfort psychjiczny i świadomośc, że w razie problemów jesteśmy objęci solidnym ubezpieczeniem, na którym można polegać. Poniżej znajdziesz aktualne warunki ubezpieczenia:

  • Suma gwarancyjna ubezpieczenia – $250 000
  • Wkład własny – $250 (płatny tylko raz w trakcie rocznego okresu ubezpieczenia)
  • Doraźne leczenie stomatologiczne – do $1000
  • Zgubiony bagaż rejestrowany – do $3000
  • Odpowiedzialność cywilna – do $25 000
  • Transport medyczny – do $100 000
Dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia w podróży?
Pół Wietnamu przejechaliśmy na motocyklu. To była niesamowita przygoda!

SafetyWing Nomad Insurance 2.0 – wszystko co musisz wiedzieć!

Jakie zmiany zostały wprowadzone w wersji 2.0?

  • Sporty ekstremalne – ubezpieczenie obejmuje ponad 30 sportów ekstremalnych, takich jak na przykład nurkowanie, boks, jazda na quadach.
  • Kradzież elektroniki – w przypadku kradzieży uzyskasz zwrot kosztów nawet do 1000 USD za każdy przedmiot (laptop, telefon, aparat lub inne urządzenie elektroniczne).
  • Procedura zgłaszania szkody została uproszczona a czas oczekiwania na decyzje został skrócony.

Kiedy w podróży przydaje się tego typu ubezpieczenie?

Podczas naszych podróży często decydujemy się na wędrówki do fantastycznych miejsc, takich jak wulkan Batur czy Rinjani w Indonezji. Tego typu aktywność są tym co sprawia nam najwięcej satysfakcji. Nurkując z żółwiami na wyspie Siquijor również mieliśmy okazję doświadczyć wyjątkowych chwil.

W takich momentach, odpowiednie ubezpieczenie podróżne staje się nieodzownym wsparciem pozwalając na pełne skupienie się na przeżyciach. Nie musimy martwić się o ewentualne nieprzewidziane sytuacje.

E-Book

Nurkowanie z żółwiami na Filipinach

Na FIlipinach spędziliśmy łącznie 12 dni. Gdybyśmy mieli wskazać jedną atrakcje, która zrobiła na nas największe wrażenie bez chwili zastanowienia wybierzemy nurkowanie z żółwiami na wyspie Siquijor. Obserwując te piękne stworzenia, które pływały między rafami koralowymi, poczuliśmy niewyobrażalny szacunek do naturalnego środowiska, w którym mieliśmy przyjemność nurkować.

Dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia w podróży?
Nurkowanie na wyspie Siquijor na Filipinach.

Wędrówka na wulkan Rinjani

Uwielbiamy aktywny wypoczynek i długie, wymagające wędrówki. Będąc w Indonezji przez prawie miesiąc zdecydowaliśmy się na wędrówkę na wulkan Rinjani. Było to największe wyzwanie w życiu. Imponujące góry, które wznoszą się na niebie jak olbrzymi kolos zagwarantowały nam niezwykle malownicze wrażenie. Widok ze szczytu był mega!

Choć wędrówka była trudna i niezwykle wymagająca, to każdy krok był tego wart. To doświadczenie zapamiętamy jako najtrudniejszy, ale i najbardziej satysfakcjonujący trekking naszego życia.

Dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia w podróży?
Wulkan Rinjani w pełnej okazałości.

Wschód słońca z wulkanu Batur na Bali

Wulkan Batur przyciąga każdego roku setki tysięcy podróżników z całego świata. Ci którzy chcą doświadczyć malowniczego wschodu słońca wybierają się na około dwugodzinną wędrówkę w środku nocy. Góra wznosi się majestatycznie nad otaczającą ją zieloną roślinnością i ogromnym jeziorem. Połączenie to tworzy malowniczy krajobraz, który mieliśmy okazję podziwiać kilka miesięcy temu.

Wszystkie wyżej wspomniane aktywności są objęte ubezpieczeniem przygotowanym przez SafetyWing. Wyruszając w świat mamy pewność, że nasza polisa zapewnia nam pomoc w nieplanowanych sytuacjach. Oby było ich jak najmniej.

Dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia w podróży?
Widok z wulkanu Batur w trakcie wschodu słońca.

* Artykuł powstał we współpracy z SafetyWing

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Articles

Jak zorganizować city break
Poradnik

Jak zorganizować city break w 6 krokach?

City break czyli krótki wypad do interesującego miasta może być doskonałą okazją...

Karta pokładowa bilet bezpieczeństwo
Poradnik

Nigdy nie wrzucaj zdjęć biletu do Internetu. Oto solidny powód!

Wiemy doskonale, że podróż to niezwykłe doświadczenie i wielu ma ochotę dzielić...

Co robić w trakcie długiego lotu samolotem
Poradnik

Co robić podczas długiego lotu? 8 pomysłów na nudę!

Długi lot samolotem może być zarówno ekscytujący, jak i nużący. Niezależnie od...

Akademia Podróżnika Ubezpieczenie turystyczne podróżnicze poradnik
Poradnik

Ubezpieczenie w podróży – wszystko co warto wiedzieć

Planowanie podróży to nie tylko kupno biletu lotniczego, tworzenie planu zwiedzania, rezerwacja...