Dlaczego warto podróżować we dwoje?

Podróżowanie sprawia nam wielką przyjemność, odkrywanie świata stało się naszym życiowym celem. Czerpiemy z tego jak najwięcej. Mamy wspaniałą możliwość wspólnego odkrywania nieznanych nam zakątków świata.

W poniższym artykule powiemy Wam dlaczego cenimy sobie poznawanie świata we dwoje.

Uzupełnianie się

Dzięki temu, że wspólnie podróżujemy łatwiej jest nam zorganizować pewne rzeczy i zadbać o szczegóły wyjazdu. Począwszy od pakowania do wynajmu auta mamy wszystko pod kontrolą. Nasze przygotowania do wyjazdu jak i cała podróż stają się bezstresowe. Sprawdzamy siebie nawzajem i dzielimy się obowiązkami.

dlaczego warto podróżować we dwoje
Ben Lomond, Szkocja

Bezpieczeństwo

Podróżując we dwoje czujemy się bezpiecznie. Możemy na sobie polegać i wspólnie rozwiązywać przytrafiające się problemy. W sytuacjach stresowych polegamy na sobie i nie dajemy ponieść się emocjom.

PS. co cztery pieści to nie dwie. 😀 Tak w razie W.

dlaczego warto podróżować we dwoje
Lanzarote

Więcej możliwości

Dlaczego warto podróżować we dwoje? Podróż z drugą połówką daje więcej możliwości. Razem można dotrzeć do mniej popularnych atrakcji a także lepiej zagospodarować budżet na wyjazd.

dlaczego warto podróżować we dwoje
Lago di Como, Włochy

Wspomnienia

Wspomnienia dają nam wiele radości jeśli mówimy o nich wspólnie. Każdy z nas pamięta inaczej. Składając w całość naszą historię, czujemy się jakbyśmy przeżywali ją ponownie. Wspaniale jest móc cieszyć się z drugą osobom z tych samych rzeczy.

dlaczego warto podróżować we dwoje
Goðafoss, Islandia

Przeczytaj także – Dlaczego warto podróżować?


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


W kupie raźniej

Podróżując razem jest nam raźniej. Wspólnie cieszymy się widokami, wymieniamy spostrzeżeniami oraz miło spędzamy czas. Doceniamy wspólne rozmowy przy kolacji. Jest to czas, w którym cieszymy się sobą i otaczającym nas światem. Podczas wyjazdów poznajemy nie tylko nowe miejsca ale także siebie nawzajem.

dlaczego warto podróżować we dwoje
jezioro lodowcowe Jökulsárlón, Islandia

Poznawanie smaków

Łatwiej jest nam poznawać nowe smaki, gdy każdy z nas zamówi coś innego. Tu kęs, tam kęs i znamy już smak kilku potraw a nie tylko jednej. Zawsze staramy się zamawiać różne potrawy aby dowiedzieć się jak najwięcej o kuchni w danym kraju.

dlaczego warto podróżować we dwoje
Soller, Majorka

Dla nas w życiu najważniejsze są chwile i cieszymy się jeśli możemy spędzać je razem. Odkrywanie świata stało się naszym życiem a przez życie idziemy razem. Wszystkich namawiamy i zachęcamy do spakowania plecaka i ruszenia w drogę – we dwoje.

Jak podróżujecie? Sami czy z druga połówką?


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

11 komentarzy do “Dlaczego warto podróżować we dwoje?”

 1. Też jestem taką szczęścia tą 🙂 mój mąż jest najlepszym kompanem podróżniczym, jakiego ktokolwiek mógłby sobie wymarzyć! No i nic tak nie cementuje związku, jak wspólna podróż (taka trochę trudniejsza) albo remont 😂

  Odpowiedz
 2. Lubię podróżować z mężem, czuję się wtedy bezpieczniej i mam poczucie, że dzięki wpólnym podróżom wiele się o sobie uczymy 🙂

  Odpowiedz
 3. Zdecydowanie preferuję podróże we dwójkę zamiast solo. Jeszcze gdzieś blisko może bym sama wyskoczyła, ale dalej bałabym się.

  Odpowiedz
 4. Uwielbiam podróże we dwoje! Zdecydowanie są lepsze niż poznawanie nowych miejsc solo albo w dużej grupie. I nie chodzi tylko o drugą połówkę – podróż z najbliższą przyjaciółką też jest super. Podoba mi się fragment o wspomnieniach. Mam dokładnie takie same odczucia – każdy ma własną wizję minionej wycieczki i zapamiętał inny szczegół 🙂 Podobnie też myślę o jedzeniu. We dwójkę o wiele lepiej poznawać nowe smaki!

  P.S. Piękne są te kadry z Islandii! <3

  Odpowiedz
 5. Dla mnie przede wszystkim bezpieczeństwo, ale dodałbym do tego zabawę. Gdybym podróżował sam, to strasznie bym się nudził.

  Odpowiedz
 6. Wspaniałe pomysły kosztuja grosze. Bezcenni są ludzie,
  którzy je urzeczywistniają. Twój blog jest tego wspaniałym przykladem…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz