Przemyślenia

Dlaczego warto podróżować?

dlaczego warto podróżować

Zdarza się nam słyszeć pytania typu: znowu gdzieś lecicie? Po co? Nie szkoda wam pieniędzy? Chce wam się tyle czasu spędzać na lotnisku? Jesteście szaleni! W tym artykule postaramy się wyjaśnić dlaczego to robimy, dlaczego podróże są częścią naszego życia i dlaczego warto to robić. Miłego czytania. 🙂

Podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze a stajemy się bogatsi” Anonim.

Jeden cel – dwie osoby

Mamy to szczęście, że pragniemy tego samego. Idziemy w tym samym kierunku i razem odkrywamy coraz to piękniejsze miejsca, które kiedyś mogliśmy podziwiać tylko na widokówkach. Wspólny cel i pasja to idealny powód aby dążyć do osiągnięcia wyznaczonych celów.

dlaczego warto podróżować

Chęć poznawania świata

Jako dzieci nie wiele podróżowaliśmy dlatego teraz nadrabiamy stracony czas. Ciekawi nas to co nieznane i lubimy być w miejscach, które kiedyś widzieliśmy na zdjęciach lub filmach. Dzięki temu widzimy krajobrazy tak piękne, że aż niemożliwe. Każdy kraj skrywa wiele „perełek”, które warto odkrywać.

zalety podróżowania poznawanie świata

Ludzie i kultura

Podróżując można się wiele dowiedzieć o ludziach zamieszkujących dany kraj, poznać ich kulturę i obyczaje. Niektóre z nich mogą być dla nas dziwne i niezrozumiałe a dla nich zupełnie „normalne” i codzienne.

Odkrywanie smaków

Będąc w innym kraju, staramy się próbować lokalnych potraw. Dzięki podróżom przekonaliśmy się do wielu dań, które kiedyś wzbudzały w nas obrzydzenie lub były nam nieznane. Nasz jadłospis poszerzył się o kilka potraw, które zagościły na stałe w naszej kuchni.

E-Book
dlaczego warto podróżować

Poznawanie samego siebie

Podróżując nie tylko poznajemy dany kraj ale także samego siebie. Nie raz zaskakiwaliśmy siebie nawzajem. Długi treking przy bardzo wysokiej temperaturze jest męczący a dodać do tego górzysty teren to robi się hardkorowo. Dążąc do celu dajemy z siebie wszystko i przekraczamy swoje granice co daje nam ogromną satysfakcję.

dlaczego warto podróżować

Tolerancja

Poprzez odkrywanie świata i poznawanie go, uświadamiasz sobie, że rzeczy, które do tej pory były dla ciebie nie do przyjęcia dla innych są zwyczajne, codzienne. Przez takie doświadczania staliśmy się bardziej otwarci inność, której nie znaliśmy.

Ucieczka

Podróż to dla nas pewnego rodzaju ucieczka od rzeczywistości, dnia codziennego, monotonii czy problemów. Będąc poza granicami swojego państwa, zostawiamy wszystko za sobą i cieszymy się chwilą, ładując baterię i nabierając siły na kolejne dni. Podróż jest czasem tylko dla nas! Czasem do przemyśleń i do snucia nowych planów.

zalety podróżowania poznawanie świata

Marzenia

A wiecie co w tym wszystkim jest najlepsze? Dopiero zaczynamy swoją podróż, a świat stoi przed nami otworem! Tyle miejsc na nas czeka… 😀

7 Comments

  • TAK trzymajcie , nie przejmujcie się opiniami innych ,każdy ma swoje priorytety jeden lubi to drugi co innego .
    Ps. Ośmiorniczki mi nie podeszły ale krewetki jak najbardziej.

  • Też czasem słyszę takie pytania, ale już coraz rzadziej. Często staram się wyjaśnić, że podóże są moim priorytetem. Ja w podróży czuję się najlepiej, lubię zmiany. W drodze zawsze pojawi się coś nieprzewidzianego. Zgadzam się z Waszymi punktami. Dla mnie bardzo ważne jest poszerzanie horyzontów i spojrzenie na te same zagadnienia z różnej perspektywy. Cieszy mnie równiez poznawanie nowych kultur i tradycji. I oczywiście jedzenie 🙂

  • Świetnie napisane. Chcę wyrazić uznanie za Twoją pracę. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wpisów 🙂 Po prostu super. Będę częściej zaglądał.

  • Zgadzam się całkowicie, podróże to nie tylko odkrywanie innych krajów ale i Siebie. To także budowanie pewności Siebie i poznawanie języków. A jeść uwielbiam i dzięki temu można pozna wspaniałe metody przygotowania potraw. Pięknych podróży!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dwie osoby – jeden świat!


Wiecznie Wolni

Na blogu pokazujemy świat widziany naszymi oczami! Opowiadamy o naszych przygodach. Dzielimy się odczuciami dotyczącymi ludzi i smaków. Przedstawiamy miejsca, które zobaczyliśmy. Witajcie w naszym podróżniczym świecie!

Related Articles

Najdziwniejsze historie z podróży
Przemyślenia

TOP 4 – Najdziwniejsze historie z naszych podróży!

Podróżowanie to nie tylko piękne krajobrazy i egzotyczne smaki, ale także serię...

Przemyślenia

Cyfrowy Nomadyzm – 5 rzeczy, które zmieniły się w naszym życiu

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną i...

5 rzeczy, które zamawiamy z dostawą do domu
Przemyślenia

5 rzeczy, które najczęściej kupujemy z dostawą do domu

Polacy pokochali możliwość zaoszczędzenia cennego czasu i zyskania wygodnego sposobu na robienie...

Półroczna podróż przemyślenia
Przemyślenia

5 rzeczy, których nauczyliśmy się w półrocznej podróży

Kilka miesięcy temu wróciliśmy z półrocznej podróży po Ameryce Środkowej, Karaibach i...