Miejsca historyczne w SzkocjiSzkocja

Dunnottar Castle – najpiękniejsze zamki w Szkocji

dunnottar castle zamki w szkocji

Jak wygląda najpiękniej położony zamek w Szkocji i czy warto go odwiedzić? Umiejscowiony na skraju 50 metrowych klifów Dunnottar Castle wprawia w zadumę i zachwyt. W połączeniu z otoczeniem tworzy tajemniczy a zarazem bajkowy klimat.

Szkocja według czytelników Rough Guides uznana została za najpiękniejszy kraj na świecie. Co prawda nie widzieliśmy całego świata ale jesteśmy w stanie zgodzić się z taką opinią.

Najciekawsze miejsca w Szkocji

Kraj ma wiele do zaoferowania i z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Mamy to szczęście, że możemy poznać Szkocję nieco lepiej niż przeciętny turysta. Szkocja jest naszym drugim domem, który chętnie odkrywamy poprzez podróżowanie w każdej wolnej chwili.

W jeden z marcowych weekendów wyskoczyliśmy na krótki, dwudniowy trip po wschodnim wybrzeżu. Mieliśmy szczęście bo pogoda nam dopisała. Świeciło słońce a wiaterek był znośny. Jak wiadomo w Szkocji jest deficyt słoneczka i dobrego pieczywa. Ale radzimy sobie z jednym i drugim. 😀

Do rzeczy! Do zamku dojechaliśmy około 15:30. Dunnottar Castle jest otwarty do godziny 17:00 a ostatni zwiedzający wpuszczani są o 16:30.

Dunnottar Castle – zwiedzanie zamku

Do zamku prowadzi wąska ścieżka a dokładniej schody. Bilety sprzedał nam bardzo sympatyczny pan z budki znajdującej się na rogu przed samym wejściem do zamku. Za jeden bilet zapłaciliśmy £7 i w gratisie dostaliśmy mapę z zaznaczonymi punktami obiektu oraz dwie, śliczne widokówki.

E-Book

Sprawdź najtańsze noclegi w okolicach zamku

Spacerując po zamku spotkaliśmy tylko kilka osób. Dla nas to idealna sytuacja bo lubimy zwiedzać w ciszy i spokoju. Wewnątrz Dunnottar Castle spędziliśmy około godziny.

Najpiękniej położony zamek w Szkocji – Dunnottar Castle

Mogliśmy podziwiać nie tylko sam zamek ale także klify i otaczające je Morze Północne, latające mewy i pływające w oddali statki.

Nawiedzony zamek w Szkocji

Mówi się, że zamek ten jest nawiedzony. Widziano w nim ducha dziewczynkę oraz skandynawskiego wojownika. Na myśl o tym ciarki nas przechodzą. Pamiętajcie o tym fakcie wchodząc do starej, ciemnej komnaty lub spoglądając w wodę znajdującą się w głębokiej na 7.6 metrów cysternie.

Po zwiedzaniu radzimy Wam przespacerować się wzdłuż klifów. Zamek z zewnątrz prezentuje się jeszcze lepiej niż od środka. Wędrując po zboczu odkryliśmy dwie plaże, pierwsza znajduje się po jednej stronie zamku a druga po drugiej. To już kolejny przykład pięknych, szkockich plaż.

Gdzie warto zjeść w Szkocji?

Przy parkingu stoi food truck, w którym kupić można kawkę, słodkości czy jedzenie typu hod dog. 😀 W Szkocji nie da się być głodnym. Gdzie się nie ruszycie będzie stało auto z jedzeniem! 😀

Jeśli zastanawialiście się nad odwiedzeniem Szkocji to zachęcamy Was do tego, bez znaczenia na porę roku. Kraj ten prezentuje się pięknie w każdej odsłonie a pogoda zmienia się tu z godziny na godzinę. Nieważne czy jest to zima czy lato, wiosna czy jesień.

11 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dwie osoby – jeden świat!


Wiecznie Wolni

Na blogu pokazujemy świat widziany naszymi oczami! Opowiadamy o naszych przygodach. Dzielimy się odczuciami dotyczącymi ludzi i smaków. Przedstawiamy miejsca, które zobaczyliśmy. Witajcie w naszym podróżniczym świecie!

Related Articles

Najpiękniejsza droga widokowa w Szkocji – Road Trip North Coast 500
North Coast 500Szkocja

Najpiękniejsza droga widokowa w Szkocji – Road Trip North Coast 500

Podczas naszej podróży po Szkocji mieliśmy okazję odkryć niezwykłe piękno i bogactwo...

West Highland Way w Szkocji trekking wędrówka
Atrakcje nad Loch LomondNatura w SzkocjiSzkocja

West Highland Way – najpiękniejszy szlak długodystansowy w Szkocji

West Highland Way to najpiękniejszy, długodystansowy szlak w Szkocji. Wędrówka rozpoczyna się...

edynburg zwiedzanie atrakcje co zobaczyć
EdynburgSzkocja

Edynburg – jak spędzić weekend? Atrakcje – co zobaczyć?

Edynburg to stolica Szkocji i miasto, w którym warto spędzić weekend. Znane...

EdynburgSzkocja

Wojtek – niedźwiedź, który został żołnierzem

Okres II wojny światowej pełen jest niesamowitych historii. Z pewnością jedną z...