Gdzie byliśmy?

Nasza przygoda związana z podróżami rozpoczęła się w 2014 roku w Egipcie. Pojechaliśmy na naszą pierwszą, wymarzoną wycieczkę all inclusive do pięknego hotelu w Sharm El Sheikh. Na miejscu okazało się, że wielu niezbędnych rzeczy nie zabraliśmy ze sobą. To doświadczenie pozwoliło nam lepiej zorganizować kolejne wyjazdy.

Na następną podróż byliśmy już zdecydowanie lepiej przygotowani. Turcję w 2015 roku odwiedziliśmy zwarci i gotowi. Tydzień minął nam bardzo szybko. Odwiedziliśmy wiele pięknych miejsc lecz nie wszystkie – do Turcji koniecznie musimy wrócić!

W 2016 roku odbyliśmy aż trzy podróże, na pierwszą polecieliśmy na urokliwą wysepkę – Grecka wyspa Corfu w maju prezentowała się znakomicie. Piękna zieleń oraz ustronne, zatoczkowe plaże – coś wspaniałego. Kolejnym naszym wypadem był gorący Cypr – nasz faworyt. Dziewicze miejsca, gorąca woda – czas zatrzymał się tam kilkadziesiąt lat temu. Ostatnim miejscem jaki odwiedziliśmy w tym roku była Bułgaria. Był to miły rodzinny, wypoczynkowy wypad – oczywiście nie omieszkaliśmy odwiedzić kilku ciekawych miejsc i spróbować lokalnej kuchni – pyszności!

2017 rok był dla nas intensywny jeśli chodzi o podróże. Weekend majowy spędziliśmy na Teneryfie. Intensywny treking wąwozem Masca będzie bardzo długo przez nas wspominany i to nie tylko dzięki towarzyszących nam zakwasom na pozostałe dni pobytu 🙂 Następna była Szkocja i wyspa Isle of Skye – zdjęcia, które znajdują się na naszej stronie przekonają Was do odwiedzenia tego miejsca – my tam jeszcze wracamy! Nadszedł czas na Portugalię i plaże na wybrzeżu Algarve, które znajdują się bardzo wysoko w rankingu najpiękniejszych plaż na świecie. Plaże plus lokalna kuchnia – rewelacja! Wisienką na torcie tego roku była Malta. Udało się nam znaleźć miejsca, w których były nagrywane sceny do Gry o Tron 😀 Niestety nie zdążyliśmy zobaczyć słynnego Azure Window, które zostało zniszczone przez morskie fale kilka miesięcy przed naszym przyjazdem.

Pierwsze odwiedzone przez nas miejsca w 2018 roku to Włochy oraz Szwajcaria – mieliśmy okazję zjeść przepyszną włoską pizze, pochodzić po szwajcarskich górach i spróbować lokalnej czekolady – doskonała! Północna Szkocja i przejazd słynną North Coast 500 – kolejne miejsce w 2018 roku. Niezapomniane widoki, piękne plaże, jeziora, wodospady, góry, mnóstwo owiec i dzika przyroda – idealne miejsce na ucieczkę od miejskiego gwaru. Po Szkocji naszedł czas na wypad do Irlandii. Klify Moheru prezentowały się niesamowicie. Mieliśmy szczęście i mogliśmy zwiedzać ten kraj podczas słonecznej pogody. Był to krótki ale bardzo intensywny wyjazd. Jeden z wakacyjnych weekendów spędziliśmy w Parku Narodowym Cairngorm – największym w Wielkiej Brytanii i dzięki temu mogliśmy podziwiać renifery w ich naturalnym środowisku. W lipcu spędziliśmy tydzień na hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava odwiedzając przy okazji Barcelonę oraz wiele innych niesamowitych miejsc.

W 2019 roku jak na razie byliśmy na Majorce. Piękna słoneczna wyspa. Majowy wypad okazał się w 100% udany. Objechaliśmy wyspę dookoła, poznaliśmy przemiłych ludzi oraz zajadaliśmy się przepysznym, lokalnym jedzeniem. Długi weekend majowy spędziliśmy w Północnej Walii w Parku Narodowym Snowdonia i wyspie Anglesey. Na swoje letnie wakacje wybraliśmy tym razem Islandię, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. W lipcu spróbowaliśmy swoich sił na na trasie trekkingowej West Highland Way w Szkocji.

Przed nami jest jeszcze wiele miejsc do odwiedzenia.

W 2019