Glen Coe Szkocja – co warto zobaczyć?

Glen Coe to idealny pomysł na jednodniową wycieczkę z Glasgow. Oddalona o około 2 godziny jazdy samochodem dolina pełna jest niesamowitych krajobrazów w postaci gór, jezior, fjordów czy wodospadu.

Glen Coe Szkocja – co warto zobaczyć?

Falls of Falloch

Wodospady Falls of Falloch znajdują się przy drodze A82. Mimo iż miejsce to nie znajduje się w Glen Coe to warto je odwiedzić jadąc w kierunku Fort William. Na miejscu dostępny jest darmowy parking dla kilku/kilkunastu samochodów.

falls of falloch szkocja

Woda spadająca z wysokości 10 metrów robi ogromne wrażenie, zwłaszcza po obfitych opadach deszczu.

Black Rock Cottage

black rock cottage szkocja

Znajdujące się u stóp Buachaille Etive Mòr Black Rock Cottage nazywane jest często bramą do Glen Coe. Ten biały domek jest jednym z najsłynniejszych białych budynków w Szkocji. Można go często spotkać na fotografiach, obrazach czy w szkockich kalendarzach.

black rock cottage szkocja

Znajduje się on bezpośrednio na trasie słynnej West Highland Way. W Black Rock Cottage można nocować. Informację o rezerwacji, cenach i dostępnych terminach – Ladies Scottish Climbing Club .

black rock cottage szkocja

Glen Etive & Loch Etive

Glen Etive znane jest przede wszystkim ze słynnej scenny Jamesa Bonda. Dokładna lokalizacja GPS – 56°37′10.31″N 04°55′51.23″W. W dolinie kręcono także sceny do filmów takich jak Braveheart czy Harry Potter.

glen etive szkocja

Płynąca w dolinie River Etive wpływa wprost do Loch Etive, które jest przykładem szkockich fjordów.

glen etive szkocja
glen etive szkocja

W Glen Etive można spotkać jelenie, które bardzo chętnie podchodzą do ludzi.


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


glen etive szkocja

The Meeting of the Three Waters

U podnóża Trzech Sióstr (Three Sisters) znajduje się wodospad The Meeting of the Three Waters. W tym miejscu zbiera się woda z trzech różnych źródeł by następnie wpaść do Loch Achtriochtan. Na miejscu jest dostępny darmowy parking.

glen coe szkocja
glen coe szkocja

Three Sisters

Trzy Siostry czyli Beinn Fhada, Gearr Aonach i Aonach Dubh to jeden z najciekawszych odwiedzonych przez nas punktów widokowych W Szkocji.

trzy siostry glen coe szkocja

Miejsce to znajduje się bezpośrednio przy drodze A82.

Achnambeithach Cottage

Cudowna, mała chatka u podnóża gór. Achnambeithach Cottage znajduje się około 3 mile od miasteczka Glencoe, tuż przy jeziorze Loch Achtriochtan. Jest to jedno z wielu miejsce w Szkocji, których widok zachwyca. Kto nie chciałby zamieszkać w kamiennej, tradycyjnej chacie z około 1900 roku?

glen coe szkocja
glen coe szkocja
glen coe szkocja

Pomysły na kilkudniową wycieczkę

Mając do dyspozycji więcej niż jeden dzień można pokusić się o wyjazd w kierunku północy Szkocji. Tego samego dnia można zobaczyć wiadukt znany z serii filmów o Harrym Potterze lub podejść pod jeden z najbardziej widowiskowych wodospadów w Szkocji. Polecamy spędzić co najmniej jeden dzień na Isle of Skye lub objechać północne wybrzeże Szkocji popularną drogą North Coast 500.

Glen Coe Szkocja – co zobaczyć czyli najciekawsze miejsca zaznaczone na mapie


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

7 komentarzy do “Glen Coe Szkocja – co warto zobaczyć?”

  1. Czytam Waszego bloga od dawna i podrzucacie nam sporo miejsc do odwiedzenia. Pozdrawiamy całą rodzinką i czekamy na kolejne miejsca 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz