Grecja

Blog o podróżach Grecja Corfu

Grecja 🇬🇷 to niezwykle piękny kraj. Położony w południowo-wschodniej części Europy. Otoczony jest on przez cztery morza: Kreteńskie, Jońskie, Śródziemne i Egejskie. Grecja nie tylko składa się z części kontynentalnej ale także z 2500 wysp. Najczęściej wybieranymi przez turystów są Korfu, Kreta, Zakintos, Rodos. Jest to istny raj na ziemi.

W Grecji można zobaczyć wiele pięknych, zabytkowych budowli, klimatycznych uliczek ale przede wszystkim pięknych krajobrazów. Są one najpopularniejszą atrakcją w Grecji. Rozciągające się morze, niezapomniane zachody i wschody słońca oraz przepyszna kuchnia sprawiają, że turyści chętnie wracają odkrywać nowe zakątki tego zaskakującego kraju.

Mamy nadzieję, że na naszym blogu znajdziesz coś dla siebie. Każdy wpis zawiera mnóstwo porad, mało znanych ciekawostek, inspiracji oraz cennych informacji praktycznych, które pozwolą Tobie zorganizować własną, wymarzoną podróż na grecką wyspę 🇬🇷.

Człowiek z Pasją Marta Zborowska
GrecjaRozmowy

Grecja skradła moje serce! – rozmowa z Martą Zborowską

Naszym kolejnym gościem w cyklu rozmów o podróżach będzie Marta Zborowska, która opowie nam o tym jak Grecja skradła jej serce, co warto...

cofu korfu atrakcje miejsc co warto zobaczyć zwiedzanie
Grecja

Corfu atrakcje – 10 miejsc, które musisz zobaczyć [MAPA]

W północnej części Morza Jońskiego znajduje się grecka wyspa Corfu. Piękne kamieniste plaże w zatokach, klify oraz cytrusowe sady. To wszystko i wiele...