Poradnik

Jak kupić tanie bilety lotnicze? 10 wskazówek

Akademia Podróżnika tanie loty jak kupić tanie bilety lotnicze

Pierwszym krokiem podczas samodzielnego organizowania wyjazdu jest znalezienie biletów, oczywiście najlepiej żeby były one możliwie jak najtańsze. Bardzo często to własnie cena decyduje o tym dokąd polecimy.

Dzisiaj podzielimy się z Wami naszą wiedzą na temat tego w jaki sposób kupić tanie bilety lotnicze. Podrzucamy 10 wskazówek, które warto wykorzystać podczas poszukiwań. Zaczynamy!

Pierwsza zasada – cierpliwość

Znalezienie biletów w dobrej cenie to czasem kilka godzin poszukiwań a później kilka tygodni obserwacji cen. Zdarzyć się może tak, że już po kilku minutach znajdzie się lot, którego cena mieści się w budżecie.

Jak kupić tanie bilety lotnicze loty

Elastyczna data wyjazdu

Szczyt sezonu, święta i weekendy to czas kiedy ceny biletów są wyższe. Jeżeli możecie pozwolić sobie na elastyczny termin wyjazdu to warto przejrzeć ceny na cały miesiąc. Może uda znaleźć się tańszy bilet na lot kilka dni wcześniej/później. Mówi się, że najtańsze bilety można kupić około dwóch miesięcy przed wylotem.

Kierunek podróży

Trzymanie się sztywno jednego kierunku podróży może sprawić, że za bilet zapłacimy więcej. Elastyczność w tej kwestii to jeden z najważniejszych punktów w kupowaniu tanich biletów. Dzięki temu zwiedziliśmy już Irlandię, Barcelonę czy Mediolan.

Jak kupić tanie bilety lotnicze loty
Jökulsárlón, Islandia

Miejsce wylotu

Kupno tanich biletów lotniczych wiąże się czasem ze zmianą miejsca wylotu. Cena lotu z Glasgow jest zbyt wysoka? To może Edynburg lub Manchester? Warto także rozważyć powrót z innego lotniska.

E-Book

A może lot z przesiadkami?

Czasem ma miejsce sytuacja, w której lot z przesiadką będzie tańszy niż ten bezpośredni. Można na tym zaoszczędzić a przy okazji trochę pozwiedzać.

Korzystaj z wyszukiwarek lotów

Wyszukiwarki lotów umożliwiają monitorowanie oraz porównywanie cen biletów. Zamiast ręcznie przeszukiwać strony internetowe każdego przewoźnika z osobna można w bardzo prosty sposób wyszukać najtańsze połączenia, alternatywne lotniska, sprawdzić, w który dzień loty są najtańsze a także zamówić powiadomienia o zmianie ceny.

Z jakich wyszukiwarek lotów warto korzystać?

 • Google Flights
 • Skyscanner
 • ESKY
 • Kayak Explore
 • Momondo
 • Azair

Wyszukiwarką, z której korzystamy najczęściej jest Google Flights. Umożliwia ona wyszukiwanie najtańszych połączeń, pokazuje siatkę dat, dzięki której można w bardzo łatwy sposób porównać ceny lotów. Bardzo ciekawą i przydatną opcja jest wysyłanie powiadomień na e-mail o zmianie ceny. Monitorując połączenie można także na bieżąco przeglądać historię cen.

Jak kupić tanie loty google flights
Jak kupić tanie loty google flights

Wpisując konkretną datę oraz lotnisko Skyscanner pokaże nam wszystkie możliwie połączenia sortując je według najtańszych.

Jak kupić tanie loty skyscanner

Kayak Explore umożliwia wyszukiwanie dowolnych połączeń, w dowolnym czasie z danego lotniska w określonym budżecie.

Jak kupić tanie bilety lotnicze loty kayak explore

Zapisz się do newsletterów

W sieci znaleźć można portale, na których publikowane są najlepsze promocje na loty lotnicze. Poza stronami warto także zajrzeć na social media takich portali. Grupy podróżnicze to także dobre źródło informacji o promocjach. Aby skorzystać z takiej oferty trzeba być przede wszystkim elastycznym co do daty wylotu oraz miejsca docelowego.

Do jakich newsletterów warto się zapisać?

 • Fly4free
 • Mleczne Podróże
 • Wakacyjni Piraci
Jak kupić tanie bilety lotnicze loty fly4free
Promocje na stronie głównej Fly4free

Rezerwuj w środku tygodnia

Weekend to dla wielu pracujących osób jedyny wolny czas w tygodniu. W związku z tym większość z nich właśnie wtedy bierze się za planowanie wyjazdu. Bilety lotnicze można kupić najtaniej w środku tygodnia.

Dodatkowe opcje

Zastanów się czy na pewno potrzebujesz dodatkowego bagażu, pierwszeństwa wejścia na pokład, ubezpieczenia, miejsca pod oknem (lub obok osoby, z którą podróżujesz) czy choćby powiadomień SMS.

Takie dodatki zwiększają cenę biletu a można sobie bez nich poradzić.

Koszty przewalutowania

Gdy kupujemy bilet w obcej walucie, na przykład w euro to w przypadku płatności polską kartą debetową czy kredytową zostaniemy obciążeni prowizją za płatność międzynarodową a przewalutowanie nastąpi po niekorzystnym kursie bankowym. Czyli zamiast zapłacić 650 złotych za bilet może to być kwota około 700 złotych.

Jak zapłacić za bilet w innej walucie po korzystnym kursie?

Od jakiegoś czasu korzystamy z karty płatniczej Revolut, która pozwala na płatności za granicą po bardzo korzystnym kursie i co ważne bez pobierania prowizji. Korzystając z naszego linka polecającego możecie zamówić Kartę Revolut bez opłat, z darmową wysyłka.

Jak wykiwać linie lotnicze?

Jak kupić tanie bilety lotnicze loty

Wyszukiwanie połączeń w trybie incognito w przeglądarce to chyba jeden z najpopularniejszych trików. Poprzednie poszukiwania biletów sprawią, że Wasza przeglądarka zapisze pliki tymczasowe czyli tak zwane ciasteczka. Dzięki temu system rezerwacyjny jest w stanie określić czy wcześniej już wyszukiwałeś loty (czyli jesteś nimi zainteresowany). W ten sposób ich cena automatycznie szybuje w górę. I jeszcze jedna ważna informacja. Nigdy nie wpisujcie w wyszukiwarce konkretnej daty. Niech to będzie miesiąc później a potem przewińcie do daty, która Was interesuje.

Drugim sposobem, wymagającym nieco więcej wprawy jest skorzystanie z serwera VPN.

Jeśli macie inne sposoby, na kupno tanich biletów lotniczych to podzielcie się nimi w komentarzach. A tak przy okazji, jaki był najtaniej kupiony przez Was bilet lotniczy?

4 Comments

 • Cenny artykuł jeśli ktos podróżuje tylko samolotami, fakt cierpliwość wtedy to podstawa. U nas jest troszke inaczej. Z reguły w czwartek wpadamy na pomysł gdzies pojechać i wtedy to juz nie ma czasu na cierpliwość. Sprawdzamy wszystko co sie da, włącznie z autokarami, pociągami. Czasem jedziemy stopem a czasem bierzemy auto. Strony do sprawdzenia to podstawa tylko jedna zasada, by przeglądać oferty z konta inkognito, czyli otwieramy przeglądarkę bez lokowanego żadnego konta. Ciasteczka utrudniają wtedy sprawę gdyż zapamiętują ze sie szuka biletu i podnoszą ceny, lub straszą nas ze ostatnie dwa miejsca, by tylko kupic ta super okazje z naliczona marżą za niewiedzę 🙂
  My często latamy po świecie robiąc nasze słynne pikniki w różnych miejscach 🙂

 • Bardzo przydatny artykuł! Zakup tanich biletów lotniczych może być nie lada wyzwaniem, ale dzięki Twoim radom, staje się to dużo prostsze. Podoba mi się szczególnie wskazówka dotycząca elastyczności w planowaniu podróży. Otwartość na różne daty i godziny lotów naprawdę może zaowocować oszczędnościami. To również prawda, że śledzenie cen biletów i korzystanie z narzędzi, takich jak porównywarki cen lotów, może pomóc znaleźć najlepsze okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dwie osoby – jeden świat!


Wiecznie Wolni

Na blogu pokazujemy świat widziany naszymi oczami! Opowiadamy o naszych przygodach. Dzielimy się odczuciami dotyczącymi ludzi i smaków. Przedstawiamy miejsca, które zobaczyliśmy. Witajcie w naszym podróżniczym świecie!

Related Articles

Jak zorganizować city break
Poradnik

Jak zorganizować city break w 6 krokach?

City break czyli krótki wypad do interesującego miasta może być doskonałą okazją...

Karta pokładowa bilet bezpieczeństwo
Poradnik

Nigdy nie wrzucaj zdjęć biletu do Internetu. Oto solidny powód!

Wiemy doskonale, że podróż to niezwykłe doświadczenie i wielu ma ochotę dzielić...

Ubezpieczenie SafetyWing
Poradnik

Dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia w podróży?

Zanim wyruszysz w podróż, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i pomyśleć o...

Co robić w trakcie długiego lotu samolotem
Poradnik

Co robić podczas długiego lotu? 8 pomysłów na nudę!

Długi lot samolotem może być zarówno ekscytujący, jak i nużący. Niezależnie od...