AzjaBaliIndonezja

Jak wynająć skuter na Bali? Wszystko co musisz wiedzieć!

wynajem skutera na Bali


Bali to raj dla miłośników podróży. Niezwykła kultura, pyszna kuchnia, ogromne wulkany i bajeczne krajobrazy zachęcają do wizyty. Zdecydowanie najlepszym sposobem na odkrycie tej magicznej wyspy jest podróżowanie na skuterze. Daje to dużą elastyczność i ogromną swobodę. Mając do dyspozycji skuter można dotrzeć wszędzie, nawet w mniej znane miejscówki.

W tym artykule zebraliśmy wszystkie informacje, dzięki którym bezpiecznie i sprawnie wynajmiesz skuter na Bali.

Zapraszamy do wpisu!

Dlaczego skutery i motocykle są dobrym środkiem transportu na Bali?

Skutery i motocykle są popularnym środkiem transportu na Bali z kilku powodów. Po pierwsze, pozwalają one na łatwe poruszanie się po wąskich ulicach i ścieżkach, które są często niedostępne dla większych pojazdów. Po drugie, są one ekonomiczne, ponieważ zużywają niewielką ilość paliwa. Po trzecie, podróżowanie skuterem czy motocyklem na Bali to również sposób na doświadczenie lokalnej kultury i życia na wyspie. Mając do dyspozycji własny środek transportu można dotrzeć do wielu mniej znanych miejsc a co najważniejsze zachować pełną elastyczność i swobodę.

Wymagane dokumenty – jaka kategoria prawa jazdy?

Aby wynająć skuter na Bali (i w całej Indonezji) należy mieć ważne międzynarodowe prawo jazdy kategorii A. Bez niego odbiór pojazdu może być niemożliwy lub utrudniony. Nie spotkaliśmy się jednak z tym aby jakaś wypożyczalnia to sprawdzała i prosiła o pokazanie dokumentów.

Ważne! Jeśli masz jednak taką możliwość to przed wylotem do Indonezji aplikuj o międzynarodowe prawo jazdy. Nie kosztuje to zbyt dużo a cała procedura jest niezwykle prosta.

bali wynajem skutera

Ile kosztuje wynajem skutera na Bali?

Koszt wynajmu skutera różni się w zależności od długości wynajmu. Jeśli potrzebujesz skutera na kilka dni to musisz liczyć się z wydatkiem 100-120k IRP (około 25-30 zł).

Wynajem skutera na Bali na cztery tygodnie jest znacznie tańszy. W takich sytuacja możesz liczyć na cenę 50-60k IRP dziennie (12,5-15 zł).

Na co warto zwrócić uwagę? Sprawdź stan techniczny przed odbiorem

Przed wynajęciem skutera upewnij się, że jest on w dobrym stanie technicznym i że wszystkie elementy, takie jak hamulce i światła, działają prawidłowo. To będzie Twój środek transportu na kolejne kilka dni. Zadbaj oto aby móc bezpiecznie przemieszczać się po wyspie. Jeśli skuter nie wygląda zbyt dobrze a właściciel wypożyczalni odmawia naprawy, to zrezygnuj i szukaj dalej.

Zrób zdjęcie oraz film wszystkich uszkodzeń, nawet tych najmniejszych. Najlepiej w obecności pracownika wypożyczalni, tak aby firma była świadoma, że masz dokładne potwierdzenie stanu wizualnego skuterka lub motocykla. Nie każda firma ma nieuczciwe zamiary ale z doświadczenia wiemy, że jest to dość popularne oszustwo w Azji.

Posiadanie filmu lub zdjęć pomoże Ci w sytuacji, w której wypożyczalnia będzie domagała się zapłaty za uszkodzenia, które nie powstały z Twojej winy.

bali wynajem skutera

Nie zostawiaj paszportu w zastaw

Może zdarzyć się tak, że wypożyczalnia będzie chciała Twój paszport jako zastaw pod wynajem. Nigdy się na to nie zgadzaj. Postaraj się wynegocjować zostawienie gotówki jako zastaw.

Dbaj o swoje bezpieczeństwo i zawsze korzystaj z kasku

W Indonezji obowiązuje prawny wymóg noszenia kasków przez kierowców i pasażerów. Upewnij się, że wypożyczalnia zapewni Ci odpowiednie kaski. Nawet jeśli ktoś będzie twierdził, że go nie potrzebujesz (lub wystarczy jeden kask dla kierowcy) domagaj się wydania kasku (lub dwóch jeśli podróżujesz z pasażerem).

E-Book

Poruszając się w ruchu drogowym zauważysz, że lokalni mieszkańcy jeżdżą bez kasków. To nic nadzwyczajnego. Nie musisz wzorować się b nimi w tej kwestii.

Pamiętaj, że brak kasku może być ukarany mandatem.

Ruch drogowy w Indonezji

W Indonezji obowiązują takie same przepisy ruchu drogowego jak w innych krajach. Przestrzegaj przepisów, takich jak ograniczenia prędkości, sygnalizacja świetlna, znaki drogowe i jazda po lewej stronie drogi.

Indonezja (a zwłaszcza Bali) ma wysokie wskaźniki wypadków z udziałem skuterów, dlatego ważne jest aby zachować ostrożność i przestrzegać zasad bezpieczeństwa na drodze. To Twoje wymarzone wakacje, nie zniszcz ich przez nieuwagę i niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętaj, że lepiej dotrzeć na miejsce wolniej ale bezpieczniej.

Planujesz podróż do Indonezji?

Poniższe wpisy mogą być dla Ciebie pomocne.

Co warto zobaczyć na Bali? Główne atrakcje wyspy i najciekawsze miejsca

Bali to wyspa pełna magii i uroku, która oferuje niezliczone atrakcje, które z pewnością zachwycą każdego podróżnika. Od przepięknych plaż, przez mistyczne świątynie, po malownicze wodospady i ryżowe tarasy. Poniżej znajdziesz mnóstwo inspiracji. Zebraliśmy dla Ciebie propozycje najciekawszych atrakcji i miejsc tak aby ułatwić Ci planowanie wyjazdu.

Nie trać czasu. Sprawdź naszą interaktywną mapę z ponad 340 atrakcjami, restauracjami, kawiarniami i przydatnymi punktami!

Interaktywna mapa Bali

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Articles

AzjaSri Lanka

Sri Lanka. Co warto zobaczyć? TOP 10+ Atrakcji!

Sri Lanka kusi podróżników swoją egzotyką, bogatą historią i niesamowitą przyrodą. To...

Wiza do Indonezji jak o nią aplikować i ile kosztuje
AzjaIndonezja

Wiza do Indonezji (Bali, Lombok, Jawa) – Jak o nią aplikować i ile to kosztuje?

Planujesz podróż do Indonezji? Chcesz odwiedzić słynne Bali, rajskie Raja Ampat, tajemniczy...

Jak dostać się na Raja Ampat
AzjaIndonezjaRaja Ampat

Jak dolecieć na Raja Ampat i ile to kosztuje?

Raja Ampat to malowniczy archipelag we wschodniej Indonezji. Mówi się, że to...

wędrówka na wulkan Batur Bali
AzjaBaliIndonezja

Wędrówka na wulkan Batur – najciekawsza atrakcja na Bali – Wszystko co musisz wiedzieć!

Bali to jedna z najbardziej urokliwych destynacji w Azji Południowo-Wschodniej. Wyspa słynie...