Poradnik podróżnika

Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas podróży?

Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas podróży

Chyba najgorsze, co może nas spotkać na wakacjach – poza brzydką pogodą oczywiście – to utrata dokumentów i innych cennych rzeczy. Ryzyko istnieje zawsze i warto wiedzieć, jak je zminimalizować. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć dokumenty, pieniądze i bagaż na podróż.

Zapraszamy do wpisu!

Gdzie nosić pieniądze w czasie wakacji?

Najlepiej w ogóle ich nie nosić, tylko trzymać w hotelowym sejfie, o ile mamy do niego dostęp. Ze sobą powinniśmy mieć tyle, by wystarczyło na jeden dzień. Dzielenie gotówki to najlepszy sposób na jej zabezpieczenie. Jeśli wybierzemy kierunek Sardynia all inclusive, o sejf hotelowy możemy być spokojni, niemal wszystkie obiekty je mają. Wygodny hotel, pensjonat lub apartament na Sycylii można zarezerwować na platformie do organizacji podróży eSky.pl. Na tej samej platformie można kupić bilety lotnicze, noclegi (również w ramach pakietów łączących loty i noclegi), wykupić ubezpieczenie podróżne, a także zarezerwować wynajem samochodu.

Pozostałą, jeśli nie w sejfie, dobrze jest trzymać w miejscach nieoczywistych. Kobiety często wkładają banknoty do opakowań z podpaskami. Mężczyźni zwykle zwijają razem ze skarpetkami.

Warto posługiwać się kartą kredytową. Dla złodzieja to zwykle problem i raczej szuka okazji do kradzieży gotówki.

Jeśli musimy mieć przy sobie pieniądze, niech nie będą widoczne. Portfel w tylnej kieszeni spodni to proszenie się o kłopoty. Lepsza będzie saszetka noszona na szyi lub sprytna kieszonka wewnątrz paska.

Jaki bagaż zabezpieczy nasze mienie?

Walizki i torby podróżne mają zwykle możliwość zamknięcia na zamek błyskawiczny, co już jest dobrym rozwiązaniem, bo odpięcie go zajmuje trochę czasu. Warto poszukać walizki z takim zamkiem błyskawicznym, przez którego oczka można przełożyć kłódkę. Innym rozwiązaniem są walizki i torby z wbudowanymi zamkami szyfrowymi.

Plecak antywłamaniowy to też dobry pomysł i wbrew pozorom nazwa nie jest na wyrost. Stalowe linki i paski odporne na przecięcia skutecznie zniechęcają złodziei, którzy z reguły chcą działać szybko i cicho. Warto też szukać takich walizek, plecaków i toreb, które mają wszyte dodatkowo zabezpieczone kieszenie.

Ogólnie sprawdzi się wszystko, co jest trudne do rozpięcia. Nasi dziadowie opinali bagaże paskami nie w obawie przed ich rozpadem, tylko właśnie by je zabezpieczyć przed kradzieżą. Dziś też ten pomysł wydaje się całkiem sensowny i wielu producentów dołącza specjalne pasy do toreb i plecaków. Jeśli plecak ma dodatkowe uchwyty i karabińczyki, je także warto pospinać. Im trudniej dostać się do bagażu, tym większa szansa, że złodziej poszuka okazji gdzie indziej.

Pułapka na złodzieja – atrapa

Atrapa portfela to pomysł na wypadek, gdyby inne zabezpieczenia zawiodły. Jeśli złodziej dostanie się do naszego bagażu, lepiej niech trafi na bezwartościowy portfel. Najlepiej włożyć do niego nieużywane karty lojalnościowe (nie będzie miał czasu oglądać), stare paragony (portfel powinien być wypchany) i niedużą sumę pieniędzy, ale koniecznie wystającą. Pieniądze muszą być widoczne, złodziej nie może się wahać – musi zabrać i uciec. W ten sposób uratujemy to, co jest naprawdę ważne.

Przeczytaj także: Sztuka budżetowego zwiedzania – jak tanio podróżować?

* Artykuł zewnętrzny

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *