Poradnik

Jak znaleźć tani lub darmowy nocleg?

Akademia Podróżnika Jak znaleźć nocleg w podróży

Pierwszym krokiem podczas samodzielnego organizowania podróży jest znalezienie lotów. Gdy mamy już kupiony bilet przechodzimy do drugiego kroku czyli szukanie noclegu. Postaramy się opisać Wam możliwe opcje noclegowe, dzięki którym będziecie mogli znaleźć odpowiednie dla Was miejsce.

Przed rozpoczęciem poszukiwań warto zastanowić się nad tym czego na prawdę potrzebujemy. Unikniemy w ten sposób niezadowolenia wynikającego ze złego wyboru miejsca noclegowego.

Hotele i apartamenty

Hotele lub apartamenty to pierwsze co przychodzi na myśl podczas organizowaniu wyjazdu. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. W cenie noclegu otrzymujemy określony standard bardzo często oznaczony odpowiednią liczbą gwiazdek, usługę codziennego sprzątania oraz dodatkowe usługi takie jak bar, restauracja, siłownia, pralnia czy wiele innych. Jest to z pewnością najlepszy wybór dla ludzi podróżujących biznesowo oraz tych, którzy wymagają odpowiedniego standardu. Szukając hoteli warto zajrzeć na takie portale jak:

Apartament z basenem na Lanzarote.

W jaki sposób można zaoszczędzić na rezerwacji hoteli? Pierwszym krokiem jest wyszukanie dostępnych noclegów w dowolnym z wyżej wymienionych serwisów. Następnie można wyszukać w Internecie dane kontaktowe i spróbować telefonicznie wynegocjować cenę noclegu. Jest duża szansa, że uda nam się zaoszczędzić, ponieważ hotele płacą prowizje za rezerwację online u pośredników.

AirBnB – kwatery prywatne lub pokoje

Serwis AirBnB umożliwia wynajem całego mieszkania lub pokoju z dostępem do łazienki a czasem także i kuchni. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że podróżując budżetowo jest to bez wątpienia najlepsze rozwiązanie. Porównując oferty hoteli oraz pokojów/mieszkań można stwierdzić, że w tej samej cenie otrzymamy wyższy standard. Kolejna korzyść to taka, że gospodarz jest cennym źródłem informacji o mieście, mało znanych atrakcjach a także lokalnych restauracjach.

Mała podpowiedź w jaki sposób można zaoszczędzić rezerwując nocleg przez na AirBnB. Prosta sprawa. Wyszukujemy wszystkie opcje w obszarze, który nas interesuje a następnie do każdego gospodarza wysyłamy wiadomość.

Nasz domek w Parku Narodowym Snowdonia

Możemy napisać, że budżet na nasz wyjazd jest mocno ograniczony więc możemy zaproponować 10-20% mniej od wystawionej ceny. Jest duże prawdopodobieństwo, że gospodarz zgodzi się na naszą ofertę a w ten sposób zaoszczędzić można kilkadziesiąt złotych dziennie. Nasza szansa na oszczędność zwiększa się gdy rezerwujemy na ostatni moment, na przykład w dniu, w którym chcielibyśmy przyjechać. Największe szansę podczas negocjacji mamy poza sezonem, kiedy turystów jest mniej niż miejsc noclegowych.

Hostele

Hostele są szczególnie popularne wśród backpackerów czyli osób podróżujących z plecakami. Cena za nocleg jest o wiele niższa niż w przypadku hoteli czy kwater prywatnych. Niestety wiąże się to także z niższym standardem ale dzięki temu tanim kosztem zwiedzić można wiele ciekawych miejsc. Przy okazji można poznać ludzi z całego świata. Gdzie szukać hosteli?

Szukając noclegu warto zwrócić uwagę na opinie, lokalizację, dostęp do Internetu, godziny zameldowania i wymeldowania a także obecność bagażowni.

Pola namiotowe

Namiot to bardzo tania (darmowa) opcja noclegowa. W wielu krajach możliwy jest nocleg na dziko czyli tak zwany Wild Camping. Niestety nie wszędzie. Zdarza się, że skorzystać trzeba z wyznaczonych miejsc na campingach, za które trzeba zapłacić (Islandia). Idealna opcja dla tych, którzy chcieliby spędzić noc na łonie natury, na przykład nad jeziorem, w górach czy lesie.

islandia pola namiotowe
Nocleg na polu namiotowym pod wodospadem, Islandia.

Darmowy nocleg – CoachSurfing

Czym jest CouchSurfing? Jest to serwis, w którym znaleźć można darmowy nocleg w prywatnych domach. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim oszczędność bo nic nie płacimy, możliwość poznania ludzi, którzy chętnie opowiedzą nam o swoim kraju, kulturze czy nawet oprowadzą po mieście.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Articles

Jak zorganizować city break
Poradnik

Jak zorganizować city break w 6 krokach?

City break czyli krótki wypad do interesującego miasta może być doskonałą okazją...

Karta pokładowa bilet bezpieczeństwo
Poradnik

Nigdy nie wrzucaj zdjęć biletu do Internetu. Oto solidny powód!

Wiemy doskonale, że podróż to niezwykłe doświadczenie i wielu ma ochotę dzielić...

Ubezpieczenie SafetyWing
Poradnik

Dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia w podróży?

Zanim wyruszysz w podróż, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i pomyśleć o...

Co robić w trakcie długiego lotu samolotem
Poradnik

Co robić podczas długiego lotu? 8 pomysłów na nudę!

Długi lot samolotem może być zarówno ekscytujący, jak i nużący. Niezależnie od...