Rozwój osobisty

Jak zwiększyć PRODUKTYWNOŚĆ? 6 sprawdzonych sposobów

jak zwiększyć produktywność wydajność praca w domu

Dziś postaram się przedstawić Wam kilka sprawdzonych przeze mnie sposobów, dzięki którym można zwiększyć swoją produktywność oraz wydajność w pracy. Myślę, że umiejętności te przydadzą się zwłaszcza tym, którzy swoje obowiązki wykonują w domu.

Dzisiejszy wpis jest pierwszym z kategorii Rozwoju osobistego. W kolejnych tygodniach postaram podzielić się z Wami swoją wiedzą. Jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało komentarzach.

Na co dzień pracuje, trenuje, studiuje a także prowadzę bloga i kanał podróżniczy na YouTube. Jak udaje mi się to wszystko połączyć?

Zaczynamy!

Planowanie

Czy można skutecznie wykonywać swoje obowiązki bez wcześniej nakreślonego planu? Myślę, że może to być trudne do wykonania. Dobrze ułożony plan pracy sprawi, że można zwiększyć swoją produktywność a także zaoszczędzić sporo czasu.

Korzyści płynące z dobrego planowania są ogromne. Szacuje się, że każda minuta poświęcona na planowanie pozwala zaoszczędzić dziesięć minut pracy.

Brian Tracy

Wykreślanie kolejnych pozycji z listy rzeczy do zrobienia daje większą motywację do działania. Przy okazji masz pewność, że nie zapomnisz o niczym ważnym.

Jak zwiększyć PRODUKTYWNOŚĆ wydajność

Jak można zaplanować?

 • Istnieje wiele aplikacji mobilnych, które możesz wykorzystać aby ułożyć plan dnia/tygodnia/miesiąca/roku.
 • Kalendarz Google
 • Evernote – najlepsza aplikacja na urządzenia mobilne do spisywania notatek. Dostępna jest także w wersji na przeglądarki, dzięki której w każdym miejscu możemy mieć dostęp do ważnych informacji.
 • Zeszyt – można także skorzystać z tradycyjnych metod planowania.

Ważne jest także ustalenie konkretnego terminu wykonania zadania. Dzięki czemu będzie nam łatwiej zmotywować się do jego wykonania.

Priorytety

Każde zadanie w planie powinno mieć swój priorytet dzięki czemu bez problemu będziesz mógł zabrać się za najważniejsze rzeczy już na samym początku.

Większość z nas spędza za dużo czasu na tym, co pilne, a za mało na tym, co ważne.

Stephen R. Covey

Najwyższy priorytet zawsze powinny mieć najtrudniejsze zadania (czyli takie, których nie chce ci się wykonać).

Usuń wszystko to cię rozprasza

Jeśli nie będziemy mogli skupić się na tym co robimy to nasza praca będzie mało produktywna. Dlatego ważne jest usunięcie wszystkiego co może nas rozpraszać. Na początek polecam:

 • Wyciszenie powiadomień w telefonie.
 • Ustalenie kiedy sprawdzamy i odpisujemy na e-maile (raz lub dwa razy dziennie).
 • Rezygnujemy z przeglądania social mediów podczas pracy.

Szczególnie ważne jest zaprzestanie z przeglądania Facebooka, Instagrama czy innych stron internetowych, które potrafią wciągnąć na dłużej.

Potrzeba dyscypliny, by nie pozwolić mediom społecznościowym ukraść ci czasu.

Alexis Ohanian

Dbaj o porządek na stanowisku pracy

Twoje stanowisko pracy powinno być dostosowane do wykonywanej przez Ciebie pracy. Mówiąc o porządku mam na myśli, że wszystko co potrzebne powinieneś mieć pod ręką aby nie tracić czasu na szukanie.

Jak zwiększyć PRODUKTYWNOŚĆ wydajność

Oczywiście porządek powinieneś zachować także na komputerze jeśli wykorzystujesz go do pracy. Odpowiednio zorganizowana struktura folderów sprawi, że łatwiej będzie ci znaleźć potrzebne informacje.

E-Book

Unikaj tworzenia plików o Nazwie Nowy Folder (12), Nowy Dokument tekstowy (6) czy assasdaasd!

Dbaj o swoje zdrowie

Odpowiednio zbilansowana, zdrowa dieta oraz dużo aktywności fizycznej zdecydowanie zwiększy Twoją produktywność oraz poziom koncentracji. Pamiętaj aby przy dłuższej pracy urządzić sobie co jakiś czas kilka minut przerwy.

A może nawet kilku na kilkunastominutowa drzemka? Odpowiedni sen wpływa bardzo korzystnie na naszą produktywność. W tym temacie polecam książkę Śpij DobrzeNick Littlehales.

Regularność

Konsekwencja jest kluczem do sukcesu. Pewnie słyszeliście o tym nie raz. Regularne powtarzanie pewnych czynności pozwoli wyrobić na pewne nawyki, dzięki którym zwiększmy swoją produktywność oraz wydajność w pracy.

Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co robisz.

Pele
Jak zwiększyć PRODUKTYWNOŚĆ wydajność

To moje 6 sprawdzonych sposobów, dzięki którym udaje mi się łączyć wszystkie codzienne obowiązki a także stale się rozwijać. Macie swoje sposoby? Jeśli tak to dajcie znać w komentarzach.

4 Comments

 • Niby takie to proste i podobno każdy to wie, ale jak przychodzi co do czego to człowiek o tym zapomina, a tak niewiele potrzeba, by pracować lepiej wydajniej i wygodniej 🙂

 • Liczyłem, że albo znajdę coś nowego albo będę mógł się z czymś nie zgodzić. No i jednak nici. Wszystko znam, ze wszystkim się zgadzam 🙂

 • W obecnych czasach konieczne jest zapanowanie nad tym całym chaosem komunikacyjnym. Wszelkie powiadomienia z komunikatorów czy poczty wyłączam zawsze. Jest to zwykły szum, który odrywa Cię od tego co jest ważne teraz.

  Nie muszę być natychmiastowo powiadamiany o nadejściu poczty. A nawet jeżeli już pojawi się jakaś niezwykle ważna wieść, która wymaga natychmiastowej reakcji to z pewnością osoba, która ją wysłała i tak do Ciebie zatelefonuje. Aczkolwiek, powiedzmy sobie szczerze. Jeżeli coś byłoby aż tak ważne, iż wymagałoby Twojej natychmiastowej reakcji to nadawca w pierwszej kolejności zadzwonił by do Ciebie zamiast wysyłać i tracić czas na pisanie maila.

  Tak więc, wszelkie powiadomienia z poczty i komunikatorów wyłączam. Nie ma nic bardziej odrywającego od pracy i rozpraszającego niż te wyskakujące powiadomienia. Oczywiście, jeżeli chcesz na nie od razu odpisywać to powodzenia. Twoja praca raczej do produktywnych należeć nie będzie. Jeżeli faktycznie dbasz o dobro swoich klientów to wyłącz te komunikaty. Produktywność urośnie natychmiastowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *