Kanion Sapadere w górach Taurus

Turcja to tylko plaże, piasek i słonce? Otóż nie! Turcja to także piękne góry Taurus skrywające do niedawna Kanion Sapadere. Od pewnego czasu miejsce to jest przystosowane dla zwiedzających, zatem gorąco polecamy przyjemny spacerek.

kanion wodospad sapadere turcja

Kanion Sapadere oddalony jest od Alanyi o około 40km. Warto udać się poza miasto i zaczerpnąć nieco chłodniejszego, rześkiego powietrza nad rzeką Sapadere.

kanion wodospad sapadere turcja

Kanion znajduję się nieopodal woski, która nosi taką samą nazwę czyli Sapadere. Widoki zapierają dech w piersiach. Góry, rzeka, wodospady, klimatyczne wioski i cała przyroda tworzy przepiękny obrazek.

kanion wodospad sapadere turcja

Idąc wzdłuż kanionu o długości 350 metrów, nie musimy się bać o nasze bezpieczeństwo, miejsce jest przystosowane dla turystów. Na trasie znajdują się zejścia do zatoczek, w których można się schłodzić – dosłownie „schłodzić” bo woda w rzece wynosi około 10 stopni. Kto jest chętny aby się zanurzyć?

kanion wodospad sapadere turcja

Po drodze znajdziemy bardzo urokliwy wodospad, zwany Latającym. Aby go zauważyć należy dokładnie patrzeć w górę.

kanion wodospad sapadere turcja

Dla nas najpiękniejszym punktem w kanionie Sapadere był wodospad, który dawał dużo chodu a przy ponad 30 stopniowym upale był on dla nas niemałym orzeźwieniem. Można go podziwiać z platformy, z której nieco odważniejsi skakali do bardzo zimnej wody. Ale nie trzeba skakać żeby go podziwiać z dołu i móc wejść do wody – schody dla nas były zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

kanion wodospad sapadere turcja

Kanion Sapadere – Praktyczne informacje:

  • wstęp płatny (10 TL w 2016 roku )
  • parking samochodowy bezpłatny (w 2016 roku)
  • trasa łatwa i przyjemna
  • całkowita długość z parkingu to około 700 metrów
  • warto wziąć buty do chodzenia w wodzie


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5 komentarzy do “Kanion Sapadere w górach Taurus”

    • Z lokalnym biurem podróży. Spotkanym przechodząc po okolicy 🙂 Wyszło prawie połowa tego co w hotelu proponowali. Niestety nie pamiętam nazwy 🙂

      Odpowiedz

Dodaj komentarz