Klify Moheru w Irlandii

Piękna pogoda w Irlandii to rzadkość ale nam udało się trafić na sprzyjającą i słoneczną aurę. Klify moherowe zapewne wyglądają zjawiskowo w każdych warunkach pogodowych lecz w piękny i słoneczny dzień prezentowały się niezwykle. Dla nas mohery są symbolem potężnej i tajemniczej natury.

Jak dostać się na Klifu Moheru?

Opcji jest kilka, zdecydowanie najlepszą i najbardziej wygodną jest wynajęcie samochodu na lotnisku. Z Dublina na Klify Moheru dojedziemy autostradą M6 lub M7 w ciągu 3 godzin. Kolejną opcją jest znalezienie autobusu wycieczkowego, których w centrum Dublina lub na lotnisku nie brakuje.

klify moheru irlandia

klify moheru irlandia

klify moheru irlandia

klify moheru irlandia

Poniżej znajdziecie  przydatne informacje o Klifach Moheru: 

  • znajdują się nad Oceanem Atlantyckim (zachodnia cześć Republiki Irlandii)
  • zbudowane są z wapieni i piaskowców
  • wysokość (w najwyższym miejscu) – 214 m
  • długość – 8 km
  • można je odwiedzać codziennie od 9:00 aż do zmroku
  • na szczycie znajduje się  XIX-wieczna kamienna wieża – O’Brien’s Tower

Informacja dla osób, które chciałyby zaoszczędzić pieniążki na bilecie parkingowym: około 1 km od klifów znajduje się parking w cenie 1 euro.


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


Mam nadzieję, że nasze zdjęcia chociaż w pewnym stopniu odzwierciedlą Wam to co widzieliśmy  i zachęcą do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca.


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 komentarz do “Klify Moheru w Irlandii”

Dodaj komentarz