La Graciosa – najpiękniejsze miejsca na wyspie

Czy można zobaczyć coś ciekawego na 29,09 km²? Tak można! Mała kanaryjska wyspa La Graciosa położona jest zaledwie 2 km od słynnej wyspy Lanzarote i ma wiele do zaoferowania. Nas urzekł klimat panujący w portowym miasteczku, przepiękne plaże oraz spokój i cisza. 🙂

La Graciosa wraz z Alegranza, Montana Clara, Roque del Este, Roque del Oeste tworzy Archipelag Chinijo leżący na pięknym Oceanie Atlantyckim. Jednak tylko La Graciosia jest zamieszkiwana, żyje na niej około 700 osób.

Jak dostać się na La Graciose?

Prom na La Graciose odpływa z miasteczka Orzola z wyspy Lanzarote. Prom można złapać co 60 min. Nie trzeba kupować biletu z wyprzedzeniem. Można je nabyć w okienku przed wejściem na prom u dwóch przewoźników: Lineas Maritimas Romero i Biosfera Express. Bilet za osobę kosztował nas 26 euro a rejs trwał około 30 min.

La Graciosa atrakcje – co warto zobaczyć?

Caleta de Sebo

Dobijając do portowego miasteczka Caleta de Sebo od razu można poczuć klimat jaki panuje na wyspie. To właśnie w tym miejscu tętni życie i znajduje się serce wyspy. Na pierwszy rzut oka widać białe domki i wąskie uliczki, po których można spacerować na bosaka. Nie ma tam dróg asfaltowych, wszędzie leży jasno żółty piach.

Na wyspie nie ma 100 restauracji ale za to jest ich kilka i wszystkie wyjątkowe. Zjeść tam można, tradycyjne, lokalne jedzenie i napić się Sangrii oraz słynnej kawy Barraquito.

W portowym miasteczku znajdują się wypożyczalnie rowerowe, a także istnieje możliwość wykupienia wycieczki jeepem, który obwozi turystów po najciekawszych miejscach na wyspie. My zdecydowaliśmy się na rowery (10 euro za dzień za osobę) i pokonaliśmy 23 km po piaskowej drodze. Nie należało to do najłatwiejszych zadań, mimo wszystko dojechaliśmy wszędzie gdzie chcieliśmy. Nie ma mowy o zgubieniu się na La Graciosie, gdyż dookoła wyspy prowadzi wyznaczona trasa rowerowa.

Playa de las Conchas

Playa de las Conchas oddalona jest o około 20/25min jazdy rowerem, godziny spacerem, 5 min jazdy jeepem od portu. Miejsce to jest popularne wśród turystów, jednak nie znajdziemy tam dzikich tłumów. Rozciągający się przez 610 m jasno żółty piach styka się z falami Oceanu Atlantyckiego. Woda w tej części wyspy przybiera wiele pięknych kolorów, przez turkus po błękit aż do granatu. Playa de las Conchas jest jedną z tych plaż, na które ma się ochotę wracać następnego dnia.

Amber Beach – Los Arcos

Piękna plaża Amber Beach pokryta jest jak większość wyspy jasno żółtym piaskiem, jednak w tym miejscu piach zmieszany jest z tysiącem małych muszelek. Dokoła rozciąga się niesamowity widok utworzonych przez wiatr wydm, które wyglądają na prawdę zjawiskowo.


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


Nieopodal Amber Beach podziwiać można niezwykłe formacje skalne, powstałe z zastygniętej lawy. Fale Oceanu Atlantyckiego wyrzeźbiły w nich dziwne kształty takie jak na przykład Los Arcos, które prezentują się niesamowicie. Warto dotrzeć do tego miejsca, gdyż widoki zachwycają. W tym miejscu można się zatracić na długo.

Playa La Francesa

Oddalona o około 2 km od stolicy wyspy (Caleta de Sebo) Playa La Francesa jest idealna dla osób z własnymi jachtami. Wielu z nich decyduje się na rzucenie kotwicy właśnie w tej rajskiej części wyspy i całodniowy wypoczynek. Turyści z lądu również decydują się na relaks na La Francesa, nic dziwnego – piękny biały, ciepły piasek i turkusowa woda przyciąga do siebie jak magnez.

Byliście już na La Graciosie? Jeśli nie to koniecznie musicie sobie ja koniecznie wpisać na listę miejsc do odwiedzenia.


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

3 komentarze do “La Graciosa – najpiękniejsze miejsca na wyspie”

Dodaj komentarz