Hiszpania

La Graciosa – najpiękniejsze miejsca na wyspie

la graciosa atrakcje zwiedzanie prom

Czy można zobaczyć coś ciekawego na 29,09 km²? Tak można! Mała kanaryjska wyspa La Graciosa położona jest zaledwie 2 km od słynnej wyspy Lanzarote i ma wiele do zaoferowania. Nas urzekł klimat panujący w portowym miasteczku, przepiękne plaże oraz spokój i cisza. 🙂

La Graciosa wraz z Alegranza, Montana Clara, Roque del Este, Roque del Oeste tworzy Archipelag Chinijo leżący na pięknym Oceanie Atlantyckim. Jednak tylko La Graciosia jest zamieszkiwana, żyje na niej około 700 osób.

Jak dostać się na La Graciose?

Prom na La Graciose odpływa z miasteczka Orzola z wyspy Lanzarote. Prom można złapać co 60 min. Nie trzeba kupować biletu z wyprzedzeniem. Można je nabyć w okienku przed wejściem na prom u dwóch przewoźników: Lineas Maritimas Romero i Biosfera Express. Bilet za osobę kosztował nas 26 euro a rejs trwał około 30 min.

La Graciosa atrakcje – co warto zobaczyć?

Caleta de Sebo

Dobijając do portowego miasteczka Caleta de Sebo od razu można poczuć klimat jaki panuje na wyspie. To właśnie w tym miejscu tętni życie i znajduje się serce wyspy. Na pierwszy rzut oka widać białe domki i wąskie uliczki, po których można spacerować na bosaka. Nie ma tam dróg asfaltowych, wszędzie leży jasno żółty piach.

Na wyspie nie ma 100 restauracji ale za to jest ich kilka i wszystkie wyjątkowe. Zjeść tam można, tradycyjne, lokalne jedzenie i napić się Sangrii oraz słynnej kawy Barraquito.

W portowym miasteczku znajdują się wypożyczalnie rowerowe, a także istnieje możliwość wykupienia wycieczki jeepem, który obwozi turystów po najciekawszych miejscach na wyspie. My zdecydowaliśmy się na rowery (10 euro za dzień za osobę) i pokonaliśmy 23 km po piaskowej drodze. Nie należało to do najłatwiejszych zadań, mimo wszystko dojechaliśmy wszędzie gdzie chcieliśmy. Nie ma mowy o zgubieniu się na La Graciosie, gdyż dookoła wyspy prowadzi wyznaczona trasa rowerowa.

E-Book

Playa de las Conchas

Playa de las Conchas oddalona jest o około 20/25min jazdy rowerem, godziny spacerem, 5 min jazdy jeepem od portu. Miejsce to jest popularne wśród turystów, jednak nie znajdziemy tam dzikich tłumów. Rozciągający się przez 610 m jasno żółty piach styka się z falami Oceanu Atlantyckiego. Woda w tej części wyspy przybiera wiele pięknych kolorów, przez turkus po błękit aż do granatu. Playa de las Conchas jest jedną z tych plaż, na które ma się ochotę wracać następnego dnia.

Amber Beach – Los Arcos

Piękna plaża Amber Beach pokryta jest jak większość wyspy jasno żółtym piaskiem, jednak w tym miejscu piach zmieszany jest z tysiącem małych muszelek. Dokoła rozciąga się niesamowity widok utworzonych przez wiatr wydm, które wyglądają na prawdę zjawiskowo.

Nieopodal Amber Beach podziwiać można niezwykłe formacje skalne, powstałe z zastygniętej lawy. Fale Oceanu Atlantyckiego wyrzeźbiły w nich dziwne kształty takie jak na przykład Los Arcos, które prezentują się niesamowicie. Warto dotrzeć do tego miejsca, gdyż widoki zachwycają. W tym miejscu można się zatracić na długo.

Playa La Francesa

Oddalona o około 2 km od stolicy wyspy (Caleta de Sebo) Playa La Francesa jest idealna dla osób z własnymi jachtami. Wielu z nich decyduje się na rzucenie kotwicy właśnie w tej rajskiej części wyspy i całodniowy wypoczynek. Turyści z lądu również decydują się na relaks na La Francesa, nic dziwnego – piękny biały, ciepły piasek i turkusowa woda przyciąga do siebie jak magnez.

Wokół plaży można zauważyć liczne jachty.

Byliście już na La Graciosie? Jeśli nie to koniecznie musicie sobie ja koniecznie wpisać na listę miejsc do odwiedzenia.

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Articles

Costa Brava Hiszpania
Hiszpania

Gdzie warto pojechać na obóz do Hiszpanii? Postaw na Costa Brava!

Jeśli jesteś opiekunem dziecka, które marzy, aby pojechać na niezapomniany obóz pełen...

Człowiek z Pasją życie na Teneryfie
HiszpaniaRozmowy

Jak żyje się na Teneryfie? Sjesta, plaże i kuchnia kanaryjska – rozmową z Arletą Adamską

Naszym dzisiejszym gościem w cyklu „Człowiek z Pasją” jest Arleta Adamska –...

Hiszpania atrakcje co zobaczyć zwiedzanie wakacje
Hiszpania

5 miejsc w Hiszpanii, które musisz odwiedzić!

Zastanawiacie się jaką część Hiszpanii odwiedzić w tym roku? Pomożemy Wam! W...

majorka dlaczego warto odwiedzić atrakcje
Hiszpania

6 powodów, dla których warto odwiedzić Majorkę!

Majorka to miejsce, które gwarantuje niesamowite widoki a także piękną pogodę przez...