Not Your language? Translate: EnglishPolish

Lake District atrakcje na weekend

lake district atrakcje najciekawsze miejsca

Park Narodowy Lake District leży w północnej Anglii, gdzie znajduje się najwyższy angielski szczyt – Scafell Pike. Ale to nie wszystko co Kraina Jezior ma nam do zaoferowania. W artykule dowiesz się jakie miejsca warto odwiedzić podczas wycieczki.

lake district atrakcje

Lake District – atrakcje, które warto zobaczyć?

Scafell Pike

Jednym z najpopularniejszych miejsc w Parku Narodowym Lake District jest Scafell Pike. Jest on najwyższych szczytem w Anglii (978 metrów n.p.m. ). Wraz z najwyższym szczytem Walii oraz Szkocji tworzy on Three Peaks Challenge. Na czym ono polega? W ciągu 24 godzin trzeba stanąć na każdym z nich.

scafell pike lake district

Wspinaczka na Scafell Pike nie należy do najłatwiejszych. Pokonanie trasy o łącznej długości 10 kilometrów w dwie strony zajmuje około 5-6 godzin. Na miejscu znajduje się bezpłatny parking w Wasdale Head.

scafell pike lake district

Catbells

Wspinaczka na Catbells była dla nas rozgrzewką przed zdobyciem najwyższej angielskiej góry. Trasa prowadząca na szczyt jest bardzo krótka ale na stromym, końcowym odcinku można się trochę zmęczyć. Efekt końcowy w postaci niesamowitego widoku na Derwent Water w całości zrekompensuje trudy wejścia.

catbells lake district
catbells lake district

Castlerigg Stone Circle

Ten neolityczny krąg kamienny znajduje się 2 kilometry na wschód od Keswick. Położony na wzgórzu Castlerigg Stone Circle zaliczany jest do najstarszych tego typu obiektów w Wielkiej Brytanii. Jego wiek szacuje się na około 5200 lat. Średnica kręgu zbudowanego z 43 głazów wynosi 30 metrów.

castlerigg stone circle lake district
castlerigg stone circle lake district

Derwent Water

Derwent Water jest jednym z wielu jezior w Parku Narodowym Lake District. U jego brzegu znajduje się miasteczko Keswick, w którym warto zatrzymać się na obiad lub uzupełnić zapasy przed dalszą podróżą.

derwent water lake district

Surprise View

Najlepszy widok na Derwent Water można podziwiać z punktu widokowego o niezwykłej nazwie Surpise View.

surprise view lake district

Ashness Bridge

Według przewodników jest on jednym z najczęściej fotografowanych kamiennych mostów w Lake District. Ashness Bridge a także dolina Barrowdale i szczyt Skiddaw w tle to zdecydowanie jeden z najlepszych punktów widokowych w tej okolicy.

ashness bridge lake district

Windermere

W południowo-wschodniej części Lake District znajduje się największe jezioro w Anglii. Jest to miejsce, w którym można wziąć bezpłatnie prysznic (Lake Warden Service), wystarczy jedynie opłacić parking.

windermere lake district

Coniston Water

Coniston Water jest idealnym miejscem na rozbicie namiotu. Jako, że Park Narodowy Lake District jest jedynym miejscem w Anglii, w którym można nocować na dziko to warto skorzystać z okazji. Spokojna woda, cisza oraz piękny zachód słońca. Czego więcej potrzeba?

coniston water lake district

Przeczytaj także – Lake District – nocleg na dziko/wild camping

Mieliście już okazję odwiedzić Lake District? A może inne miejsce w Anglii wywarło nas Was wrażenie?

Lake District – najciekawsze miejsca [MAPA]

Udostępnij: