Lake District – nocleg na dziko/wild camping

Nocleg na łonie natury w Lake District może być ogromnym wyzwaniem lecz a przy okazji niesamowitym przeżyciem, które z pewnością zapamiętamy do końca życia. Do najpopularniejszych miejsc na rozbicie namiotu zalicza się brzegi rzek i jezior a także ukryte doliny.

Według prawa aby rozbić namiot na czyimś terenie potrzebna jest na to zgoda właściciela. Nocowanie na dziko w Parku Narodowym Lake District nie jest dozwolone lecz od wielu lat jest akceptowane i uznawane jako tradycja. 

Przeczytaj także – Park Narodowy Cairngorm w Szkocji

Warto pamiętać aby w przypadku wybrania opcji noclegu na dziko zabrać ze sobą mapę Parku Narodowego oraz kompas a także naładowany telefon komórkowy.

Nocleg na dziko w Lake District – zasady, których trzeba przestrzegać

Nie zatrzymuj się na dłużej jak jedną noc w jednym miejscu.

Nie rozbijaj się u podnóża najwyższych gór a także dróg, wiosek i miasteczek.

Rozbij się późnym wieczorem i wyrusz wcześnie z rana.

Przeczytaj także – Wspinaczka na Snowdon – Walia Północna


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


Nie zostawiaj po sobie żadnych, śmieci dotyczy to także ich zakopywania i palenia.

Nie rozpalaj ogniska nawet jeśli widoczne są jego ślady. Do podgrzania lub przygotowywania posiłków wykorzystaj kuchenkę campingową.

Staraj się nocować w małych grupach, maksymalnie 1 lub 2 namioty w jednym miejscu.

Zostawaj swoje miejsce noclegowe w takim stanie w jakim chciałbyś sam je zostać.

Potrzeby fizjologiczne załatwiaj w odległości co najmniej 30 metrów od źródła wody i w miarę możliwości staraj się je zakopać.

Staraj się chronić środowisko.

Baw się dobrze!

Znajdź nocleg w hotelu/pensjonacie/b&b

Jeżeli uważasz, że nocleg na dziko w Lake District to dla Ciebie zbyt dużo podrzucamy kod zniżkowy na Booking.com o wartości 70 zł lub 100 zł zniżki na portalu AirBnB. Na pewno znajdziesz swoje miejsce! Pozdrawiamy!


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz