Lizbona atrakcje – co warto zobaczyć?

Lizbona jest stolicą a jednocześnie największym miastem w Portugalii. Leży przy ujściu rzeki Tag, która wpływa do Oceanu Atlantyckiego. Jest jednym z najbogatszych regionów w kraju i skrywa w sobie wiele pięknych miejsc.

Lizbona atrakcje – co warto zobaczyć?

Cristo del Rei

Jest to kopia słynnego Chrystusa z Rio de Janeiro. Konstrukcja wznosi się na wysokość 100 metrów a sama rzeźba ma 28 metrów i prezentuje się niesamowicie. Z tarasu widokowego rozpościerają się widoki na Lizbonę, która jest oddalona o około 10 km od pomnika, rzekę Tag oraz 27 najdłuższy most na świecie – Ponte 25 de Abril .

lizbona atrakcje pomnik chrystusa

Ponte 25 de Abril – Most 25 Kwietnia

Ze względu na kolor oraz krztałt wiszący most łudząco przypomina słynny Golden Gate w San Francisco. Jego długość wynosi 2277 metrów i łączy on Lizbonę z gminą Almada na południowym brzegu rzeki Tag. Warto spojrzeć na niego z punktu widokowego, który znajduje się przy pomniku Chrystusa a jeszcze lepiej jest się po nim przejechać.

lizbona atrakcje
lizbona atrakcje most 25 kwietnia

Belem

Jest to pięknie położona dzielnica nad wyżej wspomnianą rzeką Tag, oddalona o 6 km od centrum stolicy. Będąc w tej części Portugalii koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce, gdyż skrywa ono wiele niesamowitych zabytków i posiada niepowtarzalny klimat. To właśnie w tym miejscu Portugalczycy dokonali najważniejszych odkryć geograficznych.

lizbona atrakcje Klasztor Hieronimitów

Klasztor Hieronimitów

Klasztor Hieronimitów jest jednym z Siedmiu Cudów Portugalii. Został on wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Wybudowany w pierwszej połowie XVI wieku budynek jest ikoną stylu manuelińskiego. Jest on odwiedzany przez ponad 800 000 gości rocznie. Wiele zorganizowanych wycieczek posiada właśnie to miejsce w swoim planie podróżniczym.

Klasztor Hieronimitów lizbona atrakcje
Klasztor Hieronimitów lizbona co warto zobaczyć

Torre de Belem

Kolejna z głównych i bardzo popularnych atrakcji w Lizbonie. Wybudowana w 1520 roku wieża znajduje się na przedmieściu dzielnicy Belem, tuż obok Klasztoru Hieronimitów, przy wpływającej do oceanu rzece Tag. Całość tworzy wspaniały krajobraz i jest to miejsce, które na pewno nikogo nie rozczaruje.

lizbona torre de belem

Algarve – 14 miejsc, które musisz odwiedzić [MAPA + VIDEO]

lizbona atrakcje wieża belem

Pastéis de Belém

To w tym miejscu narodziły się słynne portugalskie ciasteczka. Ten najpopularniejszy w Portugalii deser produkowany jest obok Klasztoru Hieronimitów od 1837 roku. Nazywane także Pasteis de Nata ciasteczka sprzedawane są w cukierni – Pastéis de Belém.


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


Pastéis de Belém portugalia

Baixa, Lizbona

Jest kolejną dzielnicą znajdującą się w Lizbonie. W 1755 roku to właśnie ona została najbardziej poszkodowana podczas trzęsienia ziemi i to ona stara się o wpis do Światowej Listy UNESCO. Zaliczają się do niej dwa główne place stolicy. Jednym z nich jest Rossio a drugim Comercio. W Baixa jest kilka interesujących zabytków oraz atrakcji. Każdy turysta powinien poświęcić kilka chwil na zwiedzenie ten urokliwej lizbońskiej dzielnicy.

atrakcje baixa portugalia
atrakcje baixa portugalia

Mieliście okazje odwiedzić a może macie to dopiero w planach? Która europejska stolica zrobiła na Was największe wrażenie?


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

4 komentarze do “Lizbona atrakcje – co warto zobaczyć?”

  1. Lizbona podobała mi się jako stolica, chociaż nie przepadam za stolicami. Najfajniejsze w Lizbonie są stare tramwaje oraz wszelkiego rodzaju windy. Oraz, oczywiście wiśniówka 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz