Portugalia

Lizbona atrakcje – co warto zobaczyć?

lizbona atrakcje co warto zobaczyć

Lizbona jest stolicą a jednocześnie największym miastem w Portugalii. Leży przy ujściu rzeki Tag, która wpływa do Oceanu Atlantyckiego. Jest jednym z najbogatszych regionów w kraju i skrywa w sobie wiele pięknych miejsc.

Lizbona atrakcje – co warto zobaczyć?

Cristo del Rei

Jest to kopia słynnego Chrystusa z Rio de Janeiro. Konstrukcja wznosi się na wysokość 100 metrów a sama rzeźba ma 28 metrów i prezentuje się niesamowicie. Z tarasu widokowego rozpościerają się widoki na Lizbonę, która jest oddalona o około 10 km od pomnika, rzekę Tag oraz 27 najdłuższy most na świecie – Ponte 25 de Abril .

lizbona atrakcje pomnik chrystusa

Ponte 25 de Abril – Most 25 Kwietnia

Ze względu na kolor oraz krztałt wiszący most łudząco przypomina słynny Golden Gate w San Francisco. Jego długość wynosi 2277 metrów i łączy on Lizbonę z gminą Almada na południowym brzegu rzeki Tag. Warto spojrzeć na niego z punktu widokowego, który znajduje się przy pomniku Chrystusa a jeszcze lepiej jest się po nim przejechać.

lizbona atrakcje
lizbona atrakcje most 25 kwietnia

Belem

Jest to pięknie położona dzielnica nad wyżej wspomnianą rzeką Tag, oddalona o 6 km od centrum stolicy. Będąc w tej części Portugalii koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce, gdyż skrywa ono wiele niesamowitych zabytków i posiada niepowtarzalny klimat. To właśnie w tym miejscu Portugalczycy dokonali najważniejszych odkryć geograficznych.

lizbona atrakcje Klasztor Hieronimitów

Klasztor Hieronimitów

Klasztor Hieronimitów jest jednym z Siedmiu Cudów Portugalii. Został on wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Wybudowany w pierwszej połowie XVI wieku budynek jest ikoną stylu manuelińskiego. Jest on odwiedzany przez ponad 800 000 gości rocznie. Wiele zorganizowanych wycieczek posiada właśnie to miejsce w swoim planie podróżniczym.

Klasztor Hieronimitów lizbona atrakcje
Klasztor Hieronimitów lizbona co warto zobaczyć

Torre de Belem

Kolejna z głównych i bardzo popularnych atrakcji w Lizbonie. Wybudowana w 1520 roku wieża znajduje się na przedmieściu dzielnicy Belem, tuż obok Klasztoru Hieronimitów, przy wpływającej do oceanu rzece Tag. Całość tworzy wspaniały krajobraz i jest to miejsce, które na pewno nikogo nie rozczaruje.

E-Book
lizbona torre de belem

Algarve – 14 miejsc, które musisz odwiedzić [MAPA + VIDEO]

lizbona atrakcje wieża belem

Pastéis de Belém

To w tym miejscu narodziły się słynne portugalskie ciasteczka. Ten najpopularniejszy w Portugalii deser produkowany jest obok Klasztoru Hieronimitów od 1837 roku. Nazywane także Pasteis de Nata ciasteczka sprzedawane są w cukierni – Pastéis de Belém.

Pastéis de Belém portugalia

Baixa, Lizbona

Jest kolejną dzielnicą znajdującą się w Lizbonie. W 1755 roku to właśnie ona została najbardziej poszkodowana podczas trzęsienia ziemi i to ona stara się o wpis do Światowej Listy UNESCO. Zaliczają się do niej dwa główne place stolicy. Jednym z nich jest Rossio a drugim Comercio. W Baixa jest kilka interesujących zabytków oraz atrakcji. Każdy turysta powinien poświęcić kilka chwil na zwiedzenie ten urokliwej lizbońskiej dzielnicy.

atrakcje baixa portugalia
atrakcje baixa portugalia

Mieliście okazje odwiedzić a może macie to dopiero w planach? Która europejska stolica zrobiła na Was największe wrażenie?

6 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dwie osoby – jeden świat!


Wiecznie Wolni

Na blogu pokazujemy świat widziany naszymi oczami! Opowiadamy o naszych przygodach. Dzielimy się odczuciami dotyczącymi ludzi i smaków. Przedstawiamy miejsca, które zobaczyliśmy. Witajcie w naszym podróżniczym świecie!

Related Articles

życie w Lizbonie
PortugaliaRozmowy

Za co można pokochać Lizbonę? – rozmowa z Anną Szostek

Portugalię mieliśmy okazję odwiedzić kilka lat temu. W głowie utkwiły nam przepiękne...

niesamowite algarve portugalia road trip najpiękniejsze plaże
Portugalia

Niesamowite Algarve, Portugalia [FILM]

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku podsumowującego wyjazd do Algarve, Portugalia. Niesamowite ujęcia...

algarve informacje praktyczne poradnik co warto wiedzieć
Portugalia

Algarve – informacje praktyczne

Algarve to region turystyczny w południowej Portugalii rozciągający się od Cabo de...

algarve plaże atrakcje najciekawsze miejsca
Portugalia

Algarve – 14 miejsc, które musisz odwiedzić [MAPA + VIDEO]

Algarve to idealne miejsce dla miłośników plażowania ale i nie tylko. Na...