Loch Chon, The Trossachs – szkockie Mazury!

Na zachód od Aberfoyle znajduje się jezioro Loch Chon, które odwiedziliśmy kilka tygodni temu. Okolica może przypominać nasze polskie Mazury. Kilkanaście pięknych jezior sprawia, że chciałoby się zostać tam na dłużej!

Co ciekawe w Szkocji znajdują się dwa jeziora o takiej samej nazwie dlatego jeśli zdecydujecie się odwiedzić upewnijcie się, że jedziecie w dobre miejsce.

loch chon jeziora w Szkocji

Loch Chon – spacer wokół jeziora

Będąc na miejscu zdecydowaliśmy się na spacer wokół jeziora. Ścieżka częściowo prowadzi drogą asfaltową a w późniejszym etapie przez las. Co ciekawe przez bardzo długi czas nie spotkaliśmy nikogo. Większość odwiedzających skupiła się wokół plaży znajdującej się na tuż obok parkingu.

loch chon jeziora w Szkocji
loch chon jeziora w Szkocji

Najciekawsza część ścieżki to zdecydowanie ta prowadząca po przeciwnej stronie jeziora. Co kawałek mamy możliwość podziwiania jeziora oraz okolicznych gór z punktów widokowych.

loch chon jeziora w Szkocji
loch chon jeziora w Szkocji

Na powierzchni jeziora znajdują się wyspy, które można byłoby odkryć mając do dyspozycji kajak lub łódkę. Niestety nie widzieliśmy na miejscu żadnej wypożyczalni więc jedynie wyjście to zabranie swojego sprzętu.

Jak spędzić wolny czas nad jeziorem Loch Chon?

Okoliczne tereny to idealna propozycja na spędzenie weekendu poza miastem. Spacer lasem lub brzegiem jeziora to idealna odskocznia od codzienności. Pętla wokół jeziora o długości 10 kilometrów nie powinna nikomu sprawić problemów!

Loch Chon jeziora w Szkocji
Loch Chon jeziora w Szkocji

A może piknik nad jeziorem? Każdy z pewnością znajdzie dla siebie kawałek wolnej przestrzeni wokół jeziora.

Jedną z opcji aby rozpocząć wspinaczkę górskie jest spacer a właściwie trekking na Ben Lomond czyli jeden z najpiękniejszych munro w południowym Highlands.


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


Przeczytaj więcej – Ben Lomond & Loch Lomond – zachód słońca

Loch Chon – namiot i wild camping?

Na terenie Parku Narodowego Loch Lomond and The Trossachs namiot rozbić można tylko w wyznaczonych do tego miejscach po uprzednim wykupieniu odpowiedniego pozwolenia.

Loch Chon jeziora w Szkocji

Loch Chon Campsite – co warto wiedzieć?

Miejscówkę można zarezerwować poprzez stronę internetową Parku Narodowego Loch Lomond and The Trossachs. Koszt za każdą osobę dorosłą to £7. Dzieci poniżej 16 roku wstęp bezpłatny. Campsite otwarty jest od 1 marca do 31 września.

Loch Lomond & The Trossachs – co jeszcze warto zobaczyć?

Kawałek obok znajduje się kolejne szkockie jezioro, które swoim pięknem zachęca do odwiedzenia. Loch Ard warto obejść dookoła aby znaleźć mnóstwo ciekawych punktów widokowych. W niedalekiej okolicy znajdują się także szczyty górskie, które mieliśmy okazję zdobyć Ben Venue i Ben A’an.

Przeczytaj także – Loch Ard w okolicach Aberfoyle – The Trossachs

Loch Chon jeziora w Szkocji

Przygotowaliśmy także Przewodnik po Loch Lomond, w którym zebraliśmy wszystkie odwiedzone przez nas miejsca w tej części Szkocji. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Przeczytaj także – Loch Lomond – atrakcje, co zobaczyć? Przewodnik!

Jeśli masz jeszcze chwilkę to zaproponujemy Ci kilka wpisów, które mogą Cię zainteresować.


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz