Mediolan atrakcje na weekend – co warto zobaczyć?

Mediolan na weekend? Miasto to położone jest w Lombardii na Nizinie Padańskiej. Znajdziemy tam jedną z największych katedr na świecie. Jest to także idealne miejsce wypadowe na zwiedzanie innych popularnych miejsc w okolicy: jezioro Como, Garda, Turyn czy Bergamo.

Mediolan na weekend – co warto zwiedzić?

Katedra Duomo di Milano

Gotycka katedra zrobiła na nas największe wrażenie. Bogato zdobiony dach dostępny jest dla turystów. Dostać się tam można schodami lub windą skąd można podziwiać panoramę miasta. Budowę Katedry w Mediolanie rozpoczął w 1386 roku książę Gian Galeazzo Visconti a zakończono ją 1813 roku. Co daje nam 427 lat! Jeszcze przed zakończeniem budowy w 1805 roku katedra była miejscem koronacji Napoleona na króla Włoch.

duomi di milano mediolan
duomi di milano mediolan atrakcje

Galeria Vittorio Emanuele II

Jeden z najstarszych i najpiękniejszych budynków handlowych na świecie. W otwartej w 1867 roku galerii znajdziemy butiki takich projektantów jak Prada, Gucci czy Louis Vuitton. Miejsce to warto odwiedzić także ze względu na neoklasycystyczny styl w postaci ogromnej kopuły i fresków.

Galeria Vittorio Emanuele II mediolan
Galeria Vittorio Emanuele II mediolan atrakcje

Mediolan atrakcje – Statua Leonardo da Vinci

Pomnik jednego z najbardziej utalentowanych ludzi w dziejach świata. Leonardo da Vinci, który był malarzem, architektem, rzeźbiarzem, pisarzem i wynalazcą przybył do miasta w 1482 roku.

Statua Leonardo da Vinci mediolan

Przeczytaj także – Jezioro Como – atrakcje na weekend

Castello Sforzesco – Zamek Sforzów, Park Sempione i Arco della Pace

Z Piazza Duomo warto wybrać się w stronę Zamku Sforzów, rodziny która rządziła Mediolanem przez półtora wieku. Przed wejściem znajduje się fontanna Fontana di Piazza Castello. Wejście na zamek jest bezpłatne. Po jego przejściu znajdziemy się w Parku Sempione – miejsce chętnie odwiedzane przez turystów ale i także mieszkańców.

Castello Sforzesco – Zamek Sforzów mediolan atrakcje
Castello Sforzesco – Zamek Sforzów mediolan
Castello Sforzesco – Zamek Sforzów mediolan

Na końcu Parku znajduje się łuk triumfalny Arco della Pace. Budowę łuku pokoju rozpoczęto w 1807 roku a na jego powierzchni znajdziemy sceny ważnych wydarzeń z historii miasta w postaci płaskorzeźb, rzeźb oraz kolumn korynckich. Wysoki na 25 metrów łuk pokoju był miejscem wjazdu do miasta Napoleona III i Wiktora Emanuela II w 1859 roku.

arco della pace mediolan

Przeczytaj także – Monte San Giorgio – Alpy Szwajcarskie


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


Jak zwiedzać Mediolan?

Historiczyną część miasto bez problemu można zwiedzić poruszając się pieszo. Można także skorzystac z komunikacji miejskiej, w czym z pewnością pomoże aplikacja Rome2rio lub Google Maps.

Mediolan można zwiedzać poruszając się rowerem, do czego bardzo zachęcamy. Jeśli ktoś byłby zainteresowany odsyłamy na stronę – https://www.bikemi.com/en/service-info/subscriptions/tariffs.aspx.

Noclegi w Mediolanie

Miasto dysponuje bogata i zróżnicowaną bazą noclegową. Bez znaczenia czy szukacie hostelu, pokoju, apartamentu. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Poszukując noclegów warto skorzystać z serwisów Booking.com i AirBnB*.

*Zarejestruj się z naszego linka partnerskiego a otrzymasz 99 zł zniżki na pierwszą rezerwację a my środki na kolejne podróże.

Mapa z najtańszymi noclegami w Mediolanie

Booking.com

Mediolan na weekend – mapa najlepszych miejsc


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

2 komentarze do “Mediolan atrakcje na weekend – co warto zobaczyć?”

Dodaj komentarz