Most psich samobójców – Overtoun Bridge

W Szkocji nieopodal miasteczka Dumbarton znajduje się most Overtoun znany jako Most psich samobójców. Okolica jest przepiękna i bardzo klimatyczna jednak sam wiadukt owiany jest złą sławą. Niestety według opowieści wiele psów wybrało sobie Overtoun jako miejsce do odebrania sobie życia.

Most Overtoun – Fakty

overton house szkocja

Most Overtoun wybudowany został w 1895 roku na zlecenie lorda miasteczka. Za projekt odpowiedzialny był H. E. Milnera a za budowę firma Garshake Estate.

Luss – malownicza wioska na brzegu Loch Lomond

overton house szkocja

Przy słynnym moście znajduje się XIX wieczna posiadłość Overtoun. Podczas II wojny światowej funkcjonowała ona jak szpital dla poszkodowanych żołnierzy.

Na terenie posiadłości kręcono wiele scen filmowych, gdyż okolica jest porośnięta różnorodną roślinnością co zapewnia temu miejscu niepowtarzalny klimat.

Most psich samobójców

Przeklęty most na którym oficjalnie straciło życie około 50 psów. Nieoficjalne źródła mówią o niewiarygodnych liczbach a mianowicie 600 psach, które skoczyły w kilkunastometrową przepaść.

Most psich samobójców

Świadkami większości popełnionych zwierzęcych samobójstw byli ich właściciele, którzy nie zdążyli zareagować na bezmyślny skok swojego zwierzęcia.

Most psich samobójców

Miejscowa ludność twierdzi, że nieczynna już elektrownia atomowa emituje dźwięki, które słyszą tylko psy. Są one w ten sposób wabione w jej stronę, co kończy się zazwyczaj skokiem z mostu a następnie śmiercią dla zwierzaka.

Uniwersytet w Glasgow – historia, zwiedzanie i ciekawostki

Most psich samobójców

Miejsce zostało zbadane i jak się okazało, pod mostem znajdują się norki, które posiadają bardzo specyficzny i intensywny zapach, który jest drażniący i intensywny dla psich nosów. Psy niemogące oprzeć się temu zapachowi bez zastanowienia skaczą z wiaduktu, nie posiadając świadomości z jakiej wysokości skaczą i jak tragiczny w skutkach będzie jego koniec.

Most psich samobójców

W taki sposób, tłumaczy się popełnione samobójstwa przez zwierzęta, ale czy to prawda? Miejscowi, nie są przekonani co do tej teorii.

Należy jednak pamiętać, że każde zwierze posiada instynkt, który nakazuje im przetrwać za wszelką cenę!

Informacje praktyczne

Na miejscu znajduje się bezpłatny parking samochodowy.

Jak podobał Ci się ten wpis?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

3 komentarze do “Most psich samobójców – Overtoun Bridge”

Dodaj komentarz