Most psich samobójców – Overtoun Bridge

W Szkocji nieopodal miasteczka Dumbarton znajduje się most Overtoun znany jako Most psich samobójców. Okolica jest przepiękna i bardzo klimatyczna jednak sam wiadukt owiany jest złą sławą. Niestety według opowieści wiele psów wybrało sobie Overtoun jako miejsce do odebrania sobie życia.

Most Overtoun – Fakty

overton house szkocja

Most Overtoun wybudowany został w 1895 roku na zlecenie lorda miasteczka. Za projekt odpowiedzialny był H. E. Milnera a za budowę firma Garshake Estate.

Luss – malownicza wioska na brzegu Loch Lomond

overton house szkocja

Przy słynnym moście znajduje się XIX wieczna posiadłość Overtoun. Podczas II wojny światowej funkcjonowała ona jak szpital dla poszkodowanych żołnierzy.

Na terenie posiadłości kręcono wiele scen filmowych, gdyż okolica jest porośnięta różnorodną roślinnością co zapewnia temu miejscu niepowtarzalny klimat.

Most psich samobójców

Przeklęty most na którym oficjalnie straciło życie około 50 psów. Nieoficjalne źródła mówią o niewiarygodnych liczbach a mianowicie 600 psach, które skoczyły w kilkunastometrową przepaść.

Most psich samobójców

Świadkami większości popełnionych zwierzęcych samobójstw byli ich właściciele, którzy nie zdążyli zareagować na bezmyślny skok swojego zwierzęcia.

Most psich samobójców

Miejscowa ludność twierdzi, że nieczynna już elektrownia atomowa emituje dźwięki, które słyszą tylko psy. Są one w ten sposób wabione w jej stronę, co kończy się zazwyczaj skokiem z mostu a następnie śmiercią dla zwierzaka.


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


Uniwersytet w Glasgow – historia, zwiedzanie i ciekawostki

Most psich samobójców

Miejsce zostało zbadane i jak się okazało, pod mostem znajdują się norki, które posiadają bardzo specyficzny i intensywny zapach, który jest drażniący i intensywny dla psich nosów. Psy niemogące oprzeć się temu zapachowi bez zastanowienia skaczą z wiaduktu, nie posiadając świadomości z jakiej wysokości skaczą i jak tragiczny w skutkach będzie jego koniec.

Most psich samobójców

W taki sposób, tłumaczy się popełnione samobójstwa przez zwierzęta, ale czy to prawda? Miejscowi, nie są przekonani co do tej teorii.

Należy jednak pamiętać, że każde zwierze posiada instynkt, który nakazuje im przetrwać za wszelką cenę!

Informacje praktyczne

Na miejscu znajduje się bezpłatny parking samochodowy.


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

3 komentarze do “Most psich samobójców – Overtoun Bridge”

Dodaj komentarz