najczęściej popełniane błędy w podróży jak ich uniknąć

Każdy z nas popełnił mniejszy lub większy błąd podczas podróżowania. Dlatego też, zebraliśmy wszystkie wpadki w jednym miejscu aby nigdy więcej nie popełniać tych samych błędów a tym samym podróżować bezstresowo i przyjemnie.

Zaczniemy od błędu, który popełniają w szczególności kobiety ale nie tylko… 🙂

najczęściej popełniane błędy w podróży

Walizka wypchana po brzegi

Przemyślane pakowanie to podstawa. No bo po co nam dwie kurteczki na greckie wakacje w środku sezonu? Bierzmy mniej a mądrzej. Dobierajmy ubrania kompletami. Nie zabierajmy 10 przypadkowych bluzek, biorąc tylko dwie pary zielonych i czerwonych spodenek bo może okazać się, że będziemy wyglądać jak klaun w cyrku.

Brak informacji o danym kraju

Przed wizytą w nowym kraju warto jest mieć chociaż minimum wiedzy o nim. Dzięki temu będziemy mogli lepiej się zorganizować, spakować walizkę, zaplanować podróż oraz przyjemniej spędzić czas.

My na naszą pierwszą podroż do Egiptu wybraliśmy się bez masek do nurkowania i butów do chodzenia w wodzie – typowi Janusze!

Zła lokalizacja noclegu

Zbyt oddalone miejsce noclegowe od atrakcji, które chcemy zwiedzić jest częstym błędem popełnianym przez początkujących turystów. Czasami chcąc zaoszczędzić pieniądze wybiera się nocleg na obrzeżach miasta, zapominając o dojazdach, które mogą znacznie uprzykrzyć wyjazd.

błędy podróznika

Wymiana pieniędzy

Warto pobrać na telefon aplikacje XE Currency, która przedstawia aktualny kurs i pomaga przeliczyć cenę na interesującą nas walutę.

Na lotniskach znajdują się kantory, w których bez problemu wymienimy gotówkę na inną walutę. Jest to bez wątpienia wygodna opcja ale należy pamiętać, że w takich miejscach kurs jest często zaniżony, przez co można być stratnym.

Przed wyjazdem do innego kraju należy poinformować bank o tym fakcie, aby płatności zagraniczne nie były wstrzymane.

Od kilku miesięcy podczas podróży korzystamy z karty Revolut, dzięki której płacimy za granicą bez prowizji i po korzystnym kursie. Korzystając z naszego linka polecającego zamówicie ją bezpłatnie, z darmową wysyłką.

Zbyt ambitny plan zwiedzania

Będąc na wyjeździe oczywiste jest to, że chce się zwiedzić jak najwięcej. Jednak należy pamiętać o priorytetach, miejscach top, które musimy odwiedzić a następnie zobaczyć atrakcje, które są na dole naszego planu zwiedzania.

błędy podczas podróży

Paszport, dowód, wiza

Rzadko kiedy sprawdza się ważność dokumentów osobistych co może okazać się dużym problemem na lotnisku. Pamiętajcie, że Wasz dokument powinien być ważny, żebyście mogli przekraczać granicę.

Należy sprawdzić jakie dany kraj ma wymagania odnoście wizy aby uniknąć rozczarowania będąc już na granicy.

Urządzenia elektryczne

W obecnych czasach wszystko co ważne znajduje się w telefonie, począwszy od biletu lotniczego poprzez Google Maps aż do płatności zbliżeniowych. Niestety wiele osób zapomina, że urządzenia elektroniczne szybo się rozładowują i szybko możemy zostać odcięci od wielu niezbędnych nam rzeczy. Dlatego zalecamy, każdemu podróżnikowi zaopatrzyć się w dobrego powerbanka by w razie potrzeby móc naładować telefon. Polecamy Powerbank Xiaomi 2C o pojemności 20 000 mAh.

Krem z filtrem

Krem z filtrem to podstawa! Wyjeżdżając na wakacje do ciepłych krajów, często zapomina się o ostrym słońcu, które potrafi spalić naszą skórę i znacznie uprzykrzyć wyjazd. Poparzenie słoneczne w najlepszym przypadku znacznie utrudni zwiedzanie a w najgorszym wylądujecie w szpitalu.

najczęściej popełniane błędy w podróży

Wygodne obuwie

Wszystkim osobom, które jada na wakacje z zamiarem zwiedzania zalecamy zabranie wygodnych i sprawdzonych butów! Nowe, sztywne, nie wychodzone buty na pewno nie będą najlepszą opcją. Dbajcie o swoje stopy i stawiajcie na wygodę, dzięki temu zwiedzicie więcej i wygodniej.

Lotnisko

Pamiętajcie, że na lotnisku lepiej być wcześniej niż później. Miejcie w zapasie 30 minut, które zaoszczędzą Wam stresu związanego z odprawą i znalezieniem odpowiedniej bramki.

Jaka była największa wpadka, która zaważyła na całej podróży? Piszcie w komentarzach a dzięki temu my i inni czytelnicy będzie mogli jej uniknąć.

Zostań z nami na dłużej!
Podziel się relacją z Twojej podróży na grupie Wiecznie Wolni - podróże po świecie na Facebooku
Obserwuj nasz profil @wieczniewolni na Instagramie
Subskrybuj nasz kanał na YouTube i oglądaj na bieżąco vlogi i filmy z naszych podróży!
Wpadnij na nasz profil na Facebooku

Udostępnij: