O nas

Wiecznie Wolni O nas

Cześć! Tu Patryk i Milena czyli Wiecznie Wolni.

Niedawno wróciliśmy z kilkumiesięcznej podróży – „W pogoni za Marzeniami”. Przez  prawie pół roku podróżowaliśmy po Ameryce Środkowej i Południowej. Udało nam się odwiedzić Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę, Kolumbię i Curacao. W tym czasie chcieliśmy odkryć jak najwięcej świata i przeżyć jak najwięcej przygód. Plan wykonaliśmy w 100%. Wróciliśmy bardzo zadowoleni, pełni energii i gotowi na dalsze wojaże.

Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się polecieć również na inny kontynent. Naszym największym, podróżniczym marzeniem jest wyprawa do Azji Południowo-Wschodniej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jeszcze we wrześniu tego roku spakujemy plecaki i wyruszymy przed siebie.

Jak to się zaczęło? Któregoś roku w noc Sylwestrową postanowiliśmy, że wyruszymy w świat. Na przygotowanie daliśmy sobie półtora roku. Niestety sytuacja na świecie pokrzyżowała nam plany i musieliśmy przełożyć je o kolejny rok. Wyjechaliśmy po 3 latach od podjęcia decyzji o podróży i jak się okazało była to jedna z najlepszych decyzji w naszym życiu.

Rzuciliśmy wygodne życie, prace, college i nasz kochany dom. Pożegnaliśmy się z rodziną i przyjaciółmi (nie obyło się bez łez). Niestety pożegnania bywają ciężkie ale mamy spore doświadczenie jeśli chodzi o te sprawy. Pięć lat mieszkaliśmy w Szkocji, z daleka od rodziny. Życie na emigracji nauczyło nas, że warto ryzykować i podejmować odważne decyzje. Naszym ulubionym powiedzeniem zostało „kto nie ryzykuje ten nie pije szampana”.

Dużo czasu spędziliśmy na explorowaniu szkockich gór, jezior i dziewiczych terenów tego deszczowego i wietrznego kraju, który skradł nasze serca i stał się naszym drugim domem.  Każdą wolną chwilę spędzaliśmy poza miastem. Wielka Brytania skrywa w sobie pięknych miejsc, które udało nam się zobaczyć i uwiecznić na zdjęciach i filmach. 

Jeśli tylko nadarzyła się okazja lecieliśmy na tak zwany city break do jednego z europejskich miast. Te krótkie podróże znaczyły dla nas bardzo dużo. Były one to dla nas odskocznią od codzienności i monotonii. Wizyta w nowym kraju to dla nas nowe doświadczenia, nowe smaki, gromadzenie niezapomnianych wspomnień i okazja do poznania nowej kultury.

Od 2019 roku zaczęliśmy prowadzić bloga, na którym opisujemy nasze wyprawy, te mniejsze i te większe. Zaczęliśmy również prowadzić social media, w tym także kanał na YouTube. To wszystko stało się nieodłącznym elementem naszego życia. Tworzenie treści podróżniczych jest dla nas bardzo satysfakcjonujące i sprawia nam mnóstwo przyjemności.

Pochodzimy z małych miejscowości w Wielkopolsce – z Trzcianki i Rychlika. W dzieciństwie widzieliśmy niewiele świata. Na wakacje jeździliśmy z rodzicami nad nasze polskie Morze Bałtyckie co swego czasu było dla nas zwieńczeniem marzeń. Wraz z wiekiem pasja do odkrywania świata stała się naszą obsesją. I ruszyliśmy… Teraz nie możemy się zatrzymać w jednym miejscu na dłużej niż kilka dni.

Aktualnie pracujemy nad naszym e-bookiem, w którym chcemy podzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą na temat samodzielnej organizacji podróży tak aby przyniosła ona każdemu mnóstwo satysfakcji, jak najmniej stresu i wiele pozytywnych wspomnień.

Jaki jest nasz plan na najbliższy czas? Jeszcze w tym roku chcemy wyjechać w kilkumiesięczną podróż do Azji, rozpocząć budowę kampera, rozwijać nasz biznes i kontynuować naszą drogę do wolności finansowej.

Wiecznie Wolni

Nasze social media

Media o nas

Wiecznie Wolni Media o Nas

Zajrzyj do zakładki Współpracuj z nami!