ogród botaniczny w glasgow darmowe atrakcje

Ogród Botaniczny w Glasgow to miejsce, w którym można odpocząć po zwiedzaniu miasta a także zobaczyć niesamowitą kolekcje egzotycznych roślin z całego świata. Jest to także jedna z najczęściej odwiedzanych przez nas atrakcji turystycznych w największym szkockim mieście. 

Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego – informacje praktyczne

Warto mieć na uwadze, że Ogród Botaniczny w Glasgow jest otwarty od 7:00 do zmierzchu (przez cały rok). Szklarnie otwarte są od 10:00 do 18:00 (16:15 zimą).

Poniżej umieszczamy adres Ogrodu Botanicznego:

Glasgow Botanic Gardens
730, Great Western Road
Glasgow
G12 0UE

Ogród Botaniczny w Glasgow

Wstęp jest bezpłatny. Od czasu do czasu na jego terenie organizowane są różne wydarzenia na, które wstęp jest płatny. Jednym z tych, które warto wyróżnić jest organizowany w okolicach Halloween Glasglow.

Gdyby ktoś zainteresowany był wirtualnym zwiedzaniem to podrzucamy Wam link do oficjalnej strony – Glasgow Botanic Gardens.

Dlaczego warto odwiedzić Ogród Botaniczny w Glasgow?

W podróżowaniu chodzi o to aby docierać do miejsc, które są bardzo chętnie odwiedzane przez lokalnych mieszkańców. Bez wątpienia Botanic Garden do takich należy.

Zastanawialiście się kiedyś jak nazywają się mieszkańcy Glasgow? Oszczędzimy wam wysiłku. (Macie jakieś ciekawe propozycje?)

Mieszkańcy Glasgow to Glaswegians. Jakiś czas temu trafiłem na jeszcze jedną ciekawą definicje. Osoba, która przybyła do Glasgow a następnie uznawana jest za lokalnego mieszkańca to Refuweegee.

atrakcje w glasgow co warto zobaczyć

Kolejnym powodem, dla którego warto odwiedzić Ogród Botaniczny w Glasgow jest obecność szarych wiewiórek. Dokładnie tak, szarych. Co ciekawe dają się one bardzo chętnie karmić.

Pamiętajcie o zabraniu orzeszków! Podczas naszej pierwszej wizyty w Ogrodzie Botanicznym w 2013 roku byliśmy zdziwieni. Tak samo jak wszyscy nasi goście, którym pokazujemy nasze miasto.

Ogród Botaniczny w Glasgow

Co warto zrobić w Botanic Garden?

Polecamy Wam zabrać kocyk lub po prostu rozsiąść się wygodnie na ławce i przyglądać otoczeniu. Obiecujemy, że uda Wam się zauważyć wiele ciekawych rzeczy. No i na pewno warto ze sobą zabrać kawę oraz jakieś przekąski. Można je także kupić w miejscowym food truck’u.

Właśnie podczas takiej wizyty kilka dni temu powstał wpis z najciekawszymi miejscami w całym West Endzie czyli zachodniej części Glasgow. Postaramy się jak najszybciej opublikować go na naszym blogu.

Kibble Palace

Najważniejszym punktem a także znakiem rozpoznawczym ogrodu botanicznego jest Kibble Palace. Obowiązkowa miejscówka nie tylko dla profesjonalnych fotografów ale przede wszystkim pasjonatów botaniki.

Budowla w stylu wiktoriańskim powstała w 1873 roku. Przez pierwsze 7 lat służyła podczas wydarzeń kulturalnych. Dopiero w 1880 roku w budynku pojawiły się niezwykłe okazy roślin z całego świata (głównie paprocie australijskie widoczne na poniższym zdjęciu). W 2004 roku Kibble Palace został odrestaurowany i ponownie otwarty w 2006 roku.

atrakcje w glasgow co warto zobaczyć
Ogród Botaniczny w Glasgow

Stara Oranżeria

Ogród Botaniczny w Glasgow miał służyć studentom miejscowego uniwersytetu. W związku z czym na jego terenie zgromadzono mnóstwo wyjątkowych gatunków roślin z całego świata. Część z nich znajduje się w Starej Oranżerii. Lubimy po niej spacerować bo nie ma tam tłumów.

atrakcje w glasgow co warto zobaczyć
Ogród Botaniczny w Glasgow
atrakcje w glasgow co warto zobaczyć
Ogród Botaniczny w Glasgow

Ogród Botaniczny w Glasgow – historia

Ogród Botaniczny w Glasgow został utworzony przez Thomasa Hopkirka 20 maja 1817 roku w Sandyford (jedna z części Glasgow). Po 22 latach całą zgromadzona kolekcję przeniesiono do aktualnej lokalizacji. 1 kwietnia 1842 roku ogród został otwarty dla zwiedzających, którzy za wstęp płacili jednego pensa. W 2017 roku świętowano 200 lat niesamowitej historii.

Botanic Garden do dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych oraz najpiękniejszych miejsc w Glasgow i jednym z naszych ulubionych. Wpadamy tam na krótki spacer przy każdej możliwej okazji.

Zostań z nami na dłużej!
Podziel się relacją z Twojej podróży na grupie Wiecznie Wolni - podróże po świecie na Facebooku
Obserwuj nasz profil @wieczniewolni na Instagramie
Subskrybuj nasz kanał na YouTube i oglądaj na bieżąco vlogi i filmy z naszych podróży!
Wpadnij na nasz profil na Facebooku

Udostępnij: