Podcasty

Podcasty, których warto słuchać – Czerwiec 2021

podcasty które warto słuchać

Podcasty, których warto posłuchać to nowy cykl wpisów na naszym blogu. Każdego miesiąca będę publikował ciekawe odcinki, z którymi moim subiektywnym zdaniem warto się zapoznać.

Kilka zdań na temat tego w jaki sposób powstaje lista poleceń:

  1. Polecane przeze mnie podcasty dotyczą głównie moich aktualnych zainteresowań – marketing, marka osobista, podróże, zdrowy styl życia, rozwój osobisty, biznes i finanse.
  2. Nie wszystkie odcinki zostały nagrane w ostatnim czasie. Na niektóre trafiłem dopiero teraz ale mimo wszystko uważam, że warto podać je dalej bo wiedzą w nich zawarta jest nadal aktualna.
  3. Staram się podrzucać tylko podcasty, które przekazują konkretną wiedzę.
  4. Jeśli chciałbyś polecić inne ciekawe podcasty możesz to zrobić w komentarzach do tego wpisu.

Kto i dlaczego wpada w zakupoholizm i jakie on niesie skutki? Po Ludzku o Pieniądzach

Jestem osobą, która nie jest wielkim fanem zakupów. Powiedziałbym, że wizyty w centrach handlowych ograniczam do absolutnego minimum. W żadnym wypadku nie jest to dla mnie przyjemność ani ciekawe spędzanie czasu.

Mimo wszystko warto było spojrzeć na proces zakupowy z innej strony. Radek Budnicki opowiada o tym czym jest zakupoholizm, jakie niesie za sobą skutki, kogo on dotyczy oraz jak można z nim walczyć.

11 sposobów na promocję w sieci. Jestem interaktywna

Podcast ten jest jednym z najciekawszych na temat promowania swojego biznesu oraz marki osobistej w Internecie. Krótko mówiąc znaleźć w nim można 11 prostych i nieoczywistych sposobów na promocję w sieci.

5 sposobów, dla których nie jesteś (jeszcze) bogaty. Finanse Bardzo Osobiste

Finanse to temat, w którym nieustanie warto się rozwijać. Podcast Finanse Bardzo Osobiste wyjaśnia wiele kwestii i podpowiada w jaki sposób można poprawić swoją sytuację finansową. W tym odcinku dowiecie się jak możecie zbliżyć się do wolności finansowej.

E-Book

Warren Buffet – na czym polega tajemnica jego sukcesu? Po Ludzku o Pieniądzach

Nie będę ukrywać, że podcast Radka Budnickiego to moje najnowsze odkrycie stąd też na majowej liście znajdzie się pewnie kilka odcinków.

Kiedyś spotkałem się ze stwierdzeniem, że aby zbliżyć się do osiągnięcia wyznaczonych celów należy zagłębiać się w biografie ludzi, którzy osiągnęli sukces. Tak też jest w przypadku Warrena Buffeta. W tym krótkim odcinku dowiecie się kiedyś innymi jakimi zasadami kiwrowal się podczas inwestowania oraz jak wyglądała jego droga na szczyt (w dużym skrócie). Polecam!

Jak założyć dobry newsletter – Jestem Interaktywna

Nie ukrywam, że nad pracę nad newsletterem na naszym blogu trwają od dawna. Często pytacie nas kiedy w końcu będzie można zapisać się i otrzymywać regularne powiadomienia o nowych treściach. Odpowiadam: już wkrótce.

Wracając to podcastu to jest to chyba jeden z najlepszych i najciekawszych w polskim internecie. Jeśli stworzenie newslettera wisi na Waszej liście zadań od dawna to polecam przesłuchanie tego odcinka.

Jak zabezpieczyć się przed bankructwem? Biznes 2.0

Nie ma co ukrywać. Nikt nie chciałby zostać bankrutem. W tym odcinku podcastu Biznes 2.0 Maciej Wieczorek podrzuca mnóstwo sposobów aby tego uniknąć. Jak zawsze mnóstwo konkretów bez lania wody.

Dlaczego warto zostać minimalistą? Po Ludzku o Pieniądzach

Minimalizm to filozofia, która staje się coraz bardziej popularna. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się na czym ona polega i jakie idą za tym korzyści to musicie posłuchać teog odcinka. Jako uzupełnienie mogę polecić obejrzenie dokumentu pod tytułem na Netflixie.

Jak porzucić perfekcjonizm i żyć pełnią życia? Magda Hankiewicz

Jesli potrafisz poświęcić zbyt wiele czasu zadaniom, które tak na prawdę można ukończyć w ciągu kilku minut od ten odcinek może Ci pomóc wyjaśnić kilka kwestii. Magda Hajkiewicz tłumacz na cyzm polega perfekcjonizm i dlaczego warto zastąpić go filozofią good enough.

Czy weganizm jest zdrowy? Justyna Świetlicka

Weganizm staje się coraz bardziej popularny. W połowie kwietnia razem z Mileną spróbujemy przejść w 95% na dietę roślinną. W tym odcinku podcastu dowiecie czy jest weganizm, jakie są jego wady i zalety a także o czym warto wiedzieć decydując się na dietę roślinną. Co bardzo ważne podcast nagrany jest przez osobę, która nie jest stuprocentową weganką.

P.S. W żadnym wypadku nie namawiamy Was do przejścia na weganizm ale do zaczerpnięcia informacji na ten temat aby stać się świadomym człowiekiem.

Co znaczy, że cukier jest 8 razy bardziej uzależniający niż kokaina? Przez Nawyki do Celu

Podstawą zdrowej diety jest ograniczanie a nawet całkowita eliminacja spożywanego cukru. W tym odcinku podcastu Przez Nawyki do Celu poznacie kilka odważnych przemyśleń na temat cukru.

Fleksitarianie – rasa obcych czy mądry sposób na życie (i zmniejszenie szansy na przedwczesną śmierć o 29%)? Przez Nawyki do Celu

W ostatnich tygodniach postanowiliśmy, że spróbujemy ograniczyć lub całkowicie wyeliminować mięso oraz inne produkty pochodzenia zwierzęcego.
Jeśli jednak trudno Ci wyobrazić sobie życie bez tych produktów, to tym podcaście dowiesz się kim są fleksitarianie, dlaczego warto stać się taką osobą i z jakich powodów warto podjąć pewne kroki w ograniczeniu spozywnaia produktów pochodzenia zwierzęcego.

Jak oglądanie telewizji wpływa na nasz status finansowy? Po Ludzku o Pieniądzach

Telewizji nie oglądamy od dobrych 10 lat (a może i nawet więcej). Oczywiście od czasu do czasu obejrzymy coś na Netflixie czy YouTube. Głównie są to rzeczy, które pokrywają się z naszymi zainteresowaniami.

Radek Budnicki opowiada o tym jak oglądanie telewizji wpływa na finanse oraz postrzeganie rzeczywistości. W tym odcinku dowiecie co można zyskać przestając oglądać telewizję i jakie doświadczenie w tym temacie ma autor podcastu.

Jakie umiejętności są gwarancją sukcesu? Biznes 2.0

Jeśli zastanawiasz się jakie umiejętności warto nabyć aby być bliżej swoich celów to w podcaście (oraz filmie na YouTube) prowadzonym przez Maćka Wieczorka zaspokoisz swoją ciekawość. Mały spojler – warto zacząć od nauki języków obcych.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dwie osoby – jeden świat!


Wiecznie Wolni

Na blogu pokazujemy świat widziany naszymi oczami! Opowiadamy o naszych przygodach. Dzielimy się odczuciami dotyczącymi ludzi i smaków. Przedstawiamy miejsca, które zobaczyliśmy. Witajcie w naszym podróżniczym świecie!