Scald Law – piękne Pentlandy, wzgórza w Szkocji!

Pentlandy w Szkocji to przepiękne pasmo górskie znajdujące się tuż obok stolicy czyli Edynburga. To już moja druga wizyta w tych szkockich górach. Tym razem mam zamiar zdobyć najwyższy szczyt w okolicy czyli Scald Law.

Park Regionalny Pentland Hills to jedna z najpiękniejszych atrakcji w południowej części Szkocji. Poprzednio udało nam się wspólnie zdobyć Allermuir Hill a także zobaczyć szkockie krowy na szlaku w zimowej scenerii.

Scald Law Pentlandy Szkocja
Scald Law Pentlandy Szkocja

Jeśli chcielibyście zobaczyć jak wyglądają okoliczne góry pokryte śniegiem to możecie zajrzeć do relacji na blogu lub obejrzeć krótkie wideo na naszym kanale YouTube.

Gdzie rozpoczyna się szlak na najwyższy szczyt w Pentlandach?

Trasa prowadząca nas Scald Law znajduje się tuż przy bezpłatnym parkinguFlotterstone. Warto mieć na uwadze, że miejsca parkingowe zapełniają się bardzo szybko także polecamy przyjechać wcześnie z rana aby uniknąć rozczarowania.

Czy ścieżka na najwyższy szczyt w Pentlandach, to jedyna atrakcja w okolicy? Jeśli szukacie czegoś innego to z tego samego miejsca można rozpocząć wędrówkę nad pięknie położony Glencorse Reservoir a także wzgórze Castlelaw.

Scald Law Pentlandy Szkocja

Jak wygląda wędrówka na Scald Law w Pentlandach?

Wędrówka na Scald Law rozpoczyna się na wcześniej wspomnianym parkingu i już od samego początku dostarcza pięknych górskich widoków. Jeśli nie zamierzacie zabrać ze sobą papierowej mapy lub nawigacji GPS to polecam dobrze przyglądać się znakom umieszczonym przy ścieżce. To nie jedyna trasa w tej okolicy więc bardzo łatwo można podążyć w innym kierunku.

Scald Law Pentlandy Szkocja

Na samym początku trzeba wspiąć się na Turnhouse Hill (465 metrów nad poziomem morza) a następnie zejść w dół i wspiąć się na kolejny szczyt – Carnethy Hill (573 metrów nad poziomem morza). W taki oto sposób można zdobyć drugi najwyższy szczyt w Pentlandach.

Scald Law Pentlandy Szkocja
Scald Law Pentlandy Szkocja

Dodam, że cały czas można podziwiać piękne widoki – góry, rozległe łąki i w oddali Edynburg. Nastepnie czeka Was kolejne zejść w dół i finalne podejście na Scald Law, który jest najwyższym szczytem w Pentlandach. Liczy sobie 579 metrów nad poziomem morza. W drodze powrotnej do wyboru są dwie opcje. Powrót tą samą trasą lub druga możliwość, która prowadzi wzdłuż zbiornika wodnego Glencorse Reservoir z powrotem do parkingu.


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


Scald Law Pentlandy Szkocja

W drodze powrotnej znaleźć można kilka ciekawych miejsc. Jednym z nich jest wioska The Howe a właściwie farma, wokół której żyje mnóstwo owiec. Dla takich widoków warto chodzić po górach i odkrywać najdalsze zakątki Szkocji.

Scald Law Pentlandy Szkocja
Scald Law Pentlandy Szkocja

Kawałek dalej znajduje się zbiornik Loganlea Reservoir, tuż obok którego znajduje się siedziba klubu wędkarskiego. Przy dobrej pogodzie można natrafić na wędkarzy w akcji! Chociaż jak pewnie doskonale wiecie z tym w Szkocji bywa różnie…

Scald Law Pentlandy Szkocja
Scald Law Pentlandy Szkocja

Co warto zobaczyć w okolicach Edynburga i Pentlandów?

Przede wszystkim chcielibyśmy zachęcić Was do wizyty w Edynburgu. Miasto skrywa w sobie mnóstwo atrakcji, które naszym zdaniem warto odwiedzić. W niedalekiej odległości znajduje się miasteczko North Berwick z fantastycznym punktem widokowym a także przepiękne plaże w Gullane i Aberlady.

Jeśli lubicie miejsca historyczne to proponujemy Wam zamki Blackness oraz Aberdour a także opactwo Dunfermline.

Zobacz także najciekawsze miejsca w Szkocji:


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz