Studia Online

Studia online – edukacja i podróżowanie w tym samym czasie?

Studia online

Praca, nauka i podróże – dla wielu ludzi są to najważniejsze wartości. Łączenie obowiązków, rozwoju oraz pasji nie jest łatwą sztuką, ale możliwe jest to dzięki nowoczesnym technologiom. Korzystają z nich również uczelnie oferujące studia online. Jak wygląda taki tryb edukacji?

Zapraszamy do wpisu!

Na czym polegają studia online? Czy warto się na nie decydować?

Dawniej częste podróże lub przeprowadzka do egzotycznego kraju były luksusem wymagającym solidnej poduszki finansowej i czasochłonnego oszczędzania. Dziś można jednocześnie podróżować i pracować, a to wszystko dzięki możliwości pracy zdalnej. Powstał nawet termin cyfrowych nomadów, czyli pracowników zdalnych, którzy nie mieszkają w jednym miejscu. Często jednak elastyczna, dobrze płatna praca zdalna wymaga odpowiedniego wykształcenia i kwalifikacji, a te mogą zapewnić odpowiednio dobrane studia. Co więcej, edukację wyższą również można obrać zdalnie. 

Właśnie tutaj studia online wchodzą do gry, stając się coraz bardziej popularnym wyborem wśród osób, które pragną osiągnąć sukces zawodowy, nie rezygnując z pasji podróżowania. 

Studia online – edukacja i podróżowanie w tym samym czasie?

Studia online to obecnie jedna z najchętniej wybieranych opcji edukacyjnych. Polegają one na korzystaniu z e-learningowych platform, na których znajdują się materiały dydaktyczne, wykłady wideo oraz ćwiczenia. Co istotne, dają one możliwość dostosowania tempa nauki do własnych potrzeb i możliwości czasowych. Studenci mają pełną dowolność w planowaniu zajęć, co oznacza, że mogą uczyć się z dowolnego miejsca, o ile jest dostęp do internetu, i o dowolnej porze. 

Czas trwania studiów przez internet zależy od wybranego poziomu oraz kierunku. Trzeba podkreślić, że do wyboru są studia licencjackiemagisterskie oraz podyplomowe. Wszystkie realizowane są w trybie zdalnym. Studia online kończą się egzaminem i/lub pracą dyplomową, po których absolwenci otrzymują odpowiednią dokumentację: dyplom licencjacki lub magisterski bądź świadectwo studiów podyplomowych.

Studia licencjackie online – studiowanie i podróże tuż po maturze?

Aktualnie wiele uczelni oferuje studia online, w tym także Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego – jedno z najczęściej polecanych miejsc do nauki zdalnej. W jej ofercie znajdują się także studia licencjackie online. Ten tryb studiów będzie doskonałą opcją dla młodych podróżników, którzy chcą zdobyć wykształcenie bez konieczności fizycznej obecności na uczelni. Standardowo trwają 3 lata i w tym czasie nie trzeba ani razu pojawić się w placówce.

Wybór kierunków i ich specjalności jest imponujący, obejmuje m.in. marketing, IT, zarządzanie, finanse i rachunkowość, prawo w biznesie, cyberbezpieczeństwo i wiele innych, co pozwala na przygotowanie do pierwszej pracy w zawodzie, niezależnie od lokalizacji. Studenci mogą liczyć także na wsparcie uczelni zarówno w sprawach związanych z danym kierunkiem, jak i organizacją studiów.

Studia licencjackie online kierowane są do świeżo upieczonych maturzystów, ale i nie tylko. Nauczanie w takim trybie docenią osoby, które nie lubią przebywać zbyt długo w jednym miejscu.

Studia online – edukacja i podróżowanie w tym samym czasie?

Studia magisterskie online – dyplom zrobiony na plaży?

Kolejną opcją umożliwiającą naukę oraz możliwość podróżowania, są studia magisterskie online. Te kierowane są do osób, które chcą kontynuować naukę po licencjacie, dążąc do uzyskania tytułu magistra. Wiele osób decyduje się właśnie na zdalne magisterki, uprzednio studiując stacjonarnie. Często także w tym momencie podejmują pracę bądź mają inne życiowe plany, jak choćby podróżowanie, które wymaga dobrej organizacji. Wtedy studia online okazują się być doskonałą opcją.

W ofercie wielu szkół, w tym WSKZ, są różnorodne kierunki. Można kontynuować edukację we wcześniej rozpoczętej dziedzinie, np. finanse i rachunkowość, marketing, jak i wybrać coś zupełnie nowego, co da szansę na wszechstronny rozwój, a w dłuższej perspektywie pracę w międzynarodowym środowisku. Wszystko oczywiście nadal dostępne jest zdalnie. To doskonały wybór dla tych, którzy pragną zdobyć magistra i jednocześnie cieszyć się wolnością, bez konieczności rezygnacji z życia w ruchu. Można uczyć się na plaży lub w górach, dostosowując naukę do własnych potrzeb.

Studia podyplomowe online – rozwój w stylu cyfrowych nomadów 

Kolejną opcją edukacji zdalnej są studia podyplomowe online. Kierowane są one do osób czujących niedosyt po licencjacie czy magisterce a także tych, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę w danej dziedzinie. Trwają one zwykle 2-4 semestry, więc nie są tak czasochłonne, jak tradycyjne pięcioletnie studia. 

Tzw. podyplomówki to kolejny etap po studiach I i II stopnia, mają one charakter doskonalący lub kwalifikacyjny, gwarantują nowe kompetencje i praktyczne umiejętności. Wydawane po ich ukończeniu świadectwo ma duże znaczenie na rynku pracy, zwiększa konkurencyjność i jest świetnym uzupełnieniem CV. Dlatego też mogą okazać się one trafnym wyborem wśród tych, którzy chcą się przebranżowić, nauczyć czegoś nowego. Wszystko to oczywiście może odbywać się przez internet, w trybie e-learningowym

E-Book

Reasumując: studia online to rewolucyjna odpowiedź na potrzeby współczesnych podróżników, umożliwiająca rozwój zawodowy i osobisty. Dają nie tylko dyplomy, ale przede wszystkim wolność i elastyczność w kształtowaniu własnej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

* Materiał zewnętrzny.

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *