Sztuka budżetowego zwiedzania

Sztuka budżetowego zwiedzania – jak tanio podróżować

Obecnie niemal każdy z nas może wybrać się do dowolnego miejsca na świecie. Podróżowanie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla osób, które posiadają duży kapitał. Trzymając się kilku zasad można zorganizować podróż na dosłownie każdą kieszeń. Na czym polega sztuka budżetowego zwiedzania i przede wszystkim, jak reguł się trzymać, aby było to możliwe? Sprawdźmy!

Sztuka budżetowego zwiedzania – jak tanio podróżować

Podróżowanie może mieć przeróżną formę, a wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb, preferencji oraz możliwości każdego z nas. Sporą popularnością cieszą się w ostatnich latach kilkudniowe, najczęściej weekendowe, wypady do ciekawych miast w Polsce oraz za granicą. Dzięki nim można oderwać się od codziennych spraw, chwilę odpocząć, a przede wszystkim poznać nowe, interesujące lokalizacje. 

Jak i gdzie tanio podróżować? 

Niezależnie od tego, czy zamierzamy wybrać się na długi, kilkutygodniowy urlop czy też planujemy podróż  w postaci city breaku, warto robić wszystko, co możliwe, aby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy. Jeśli chodzi o organizację samego wyjazdu, najlepiej zacząć nawet kilka miesięcy przed, dzięki czemu możemy liczyć na najlepsze i najtańsze oferty first minute. Jeżeli mamy taką możliwość, podróżujmy poza sezonem, a najlepiej także z pominięciem weekendów. Nie ma co kryć, że tanie loty czy noclegi można upolować głównie w środku tygodnia, wczesną wiosną lub późną jesienią. Poza tym, starajmy się zarezerwować całe pakiety, a więc wybierając połączenie lotnicze zdecydujmy się od razu na nocleg. 

Sprawdzone sposoby na budżetowe zwiedzanie 

Przed każdą podróżą sprawdźmy listę największych atrakcji turystycznych, ale starajmy się też zejść z utartej ścieżki i wybierać mniej oczywiste lokalizacje. Zwiedzajmy obiekty, w tym muzea w dni wolne od opłat lub korzystajmy z wszelkich dostępnych zniżek, programów lojalnościowych itp. Będąc już na miejscu, opłacalnym rozwiązaniem będzie też zakup całodniowych biletów komunikacji miejskiej, a wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe – poruszajmy się pieszo lub rowerem, dzięki czemu jeszcze lepiej poznamy dane miasto. Na obiad czy kolację wybierzemy się natomiast do restauracji, które znajdują się poza głównymi arteriami, co często pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, a jednocześnie posmakować prawdziwych, miejscowych potraw.  

Gdzie szukać najtańszych ofert na rynku?

Najlepsze opcje podróży można znaleźć w tej chwili m.in. za pośrednictwem wyszukiwarki eSky.pl. System ten dobierze tanie loty do Rzymu czy innego miasta na świecie i to w pełni spersonalizowane zgodnie z podanymi przez nas kryteriami. Oprócz tego, że dostępne są tam tanie loty do Barcelony, Londynu, Paryża, Dubaju itd., można również zarezerwować nocleg, atrakcje, wejścia do licznych obiektów, ale też kupić ubezpieczenie podróżne. Warto też wejść w zakładkę Okazje, gdzie dostępne jest mnóstwo atrakcyjnych ofert lotów, z których najlepiej korzystać od razu, ponieważ są one ograniczone czasowo i mogą się już nie powtórzyć…

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dwie osoby – jeden świat!


Wiecznie Wolni

Na blogu pokazujemy świat widziany naszymi oczami! Opowiadamy o naszych przygodach. Dzielimy się odczuciami dotyczącymi ludzi i smaków. Przedstawiamy miejsca, które zobaczyliśmy. Witajcie w naszym podróżniczym świecie!