Hotele w PolsceTatry

Termy z widokiem na góry – spełnienie marzeń o komfortowym wypoczynku

Bukovina termy z widokiem na góry

Nowoczesne kompleksy termalne robią wiele, aby przyciągnąć do siebie gości na dłużej niż tylko kilka godzin. W naszym kraju można już mówić o modzie na weekendowe czy nawet kilkudniowe pobyty na termach. Największą popularnością cieszą się obiekty zlokalizowane na Podhalu, które poza świetną jakością wody termalnej oferują też coś unikalnego: fantastyczne widoki. Marzy Ci pobyt w termach z widokiem na góry? Wiemy, gdzie warto się wybrać! Skorzystaj z naszej rekomendacji.

Zapraszamy do wpisu!

Kierunek: Bukowina Tatrzańska

Jeśli chcesz połączyć korzyści zdrowotne z totalnym relaksem oraz bajecznymi widokami, to już teraz zaplanuj sobie pobyt w Termach BUKOVINA (https://www.termybukovina.pl/). To jeden z najnowocześniejszych kompleksów termalnych w naszej części Europy, którego wielkim atutem jest lokalizacja.

Termy BUKOVINA znajdują się w centrum Bukowiny Tatrzańskiej, jednej z najwyżej położnych wsi w Polsce. Bukowina, pomimo bliskości Zakopanego (zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem) zachowała tradycyjny charakter, krzewiąc góralską kulturę i zachwycając lokalną architekturą.

Dziś największą atrakcją Bukowiny Tatrzańskiej są właśnie Termy BUKOVINA. Co ważne, kompleks został w przemyślany sposób wkomponowany w miejscową zabudowę i przyrodę, nie zaburzając wyglądu okolicy.

Bukowinę Tatrzańską szczególnie chętnie odwiedzają osoby szukające term z widokiem na góry. Przepiękną panoramę Tatr Wysokich i Zachodnich można podziwiać z okien czterogwiazdkowego Hotelu BUKOVINA, który jest częścią tego samego kompleksu. Z kolei wypoczywając w basenach – również zewnętrznych – można napawać oczy widokiem okolicznych lasów reglowych tworzących teren Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Zaletą Term BUKOVINA są nie tylko bajeczne widoki

Oczywiście mało kto wybierze się aż na Podhale tylko po to, aby podziwiać widoki z perspektywy basenu. To jedynie dodatek do tego, co najważniejsze, czyli znakomitej jakości wody termalnej zasilającej Termy BUKOVINA.

Obiekt pozyskuje ją z własnego ujęcia na głębokości 2400 metrów (pod zboczem Wysokiego Wierchu). Wydobywana na powierzchnię woda spełnia wszystkie kryteria wody termalnej, charakteryzując się bardzo wysokim stopniem mineralizacji (aż 1593,2 mg/dm3) oraz korzystnym bilansem jonowym.

Woda zasilająca Termy BUKOVINA zawiera 28 najcenniejszych składników mineralnych, jak również składniki specyficzne (m.in. siarkowodór i fluorki), co decyduje o jej realnych właściwościach zdrowotnych.

Kąpiele w takiej wodzie są szczególnie korzystne dla osób zmagających się z chorobami o podłożu reumatycznym, mających problemy skórne (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik), przechodzących rehabilitację po urazach ortopedycznych, a także cierpiących z powodu różnego rodzaju zaburzeń psychicznych – na czele z nerwicą, przewlekłym stresem oraz depresją.

Idealny kierunek dla rodzin

Widoki widokami, natomiast jeśli szukasz atrakcyjnego miejsca na weekendowy wypad z dziećmi lub nawet na dłuższe wakacje, to priorytetem powinny być potrzeby najmłodszych. Na szczęście wcale nie muszą one stać w sprzeczności z interesem rodziców.

Termy BUKOVINA zostały zaprojektowane właśnie z myślą o dawaniu radości rodzinom z dziećmi. Młodsi goście będą zachwyceni strefą dzieci i młodzieży z efektownymi zjeżdżalniami, basenami i brodzikami, w których bezpiecznie mogą się bawić nawet maluszki. Mała podpowiedź: na miejscu możesz kupić wszystko, co jest potrzebne dzieciom, nawet jednorazowe pieluszki do pływania czy czepki, dlatego nie martw się, gdy czegoś zapomnisz.

W czasie, gdy dzieci będą szaleć w wodzie, rodzice mogą zażyć relaksu w basenach wypełnionych wodą termalną, skorzystać ze strefy saun (szczególnie polecamy odprężający seans w lakonium) czy nawet poddać się zabiegom beauty i odnowy biologicznej w Wellness BUKOVINA.

Rada – co warto zobaczyć w okolicy?

Termy BUKOVINA to również idealny wybór na romantyczny weekend we dwoje.

Będąc już w Termach BUKOVINA koniecznie zaplanujcie sobie czas w taki sposób, aby móc skorzystać z atrakcji w bezpośredniej okolicy term. A jest tutaj co zobaczyć, ponieważ blisko mamy Zakopane, Jaszczurówkę, Dolinę Chochołowską czy Palenicę Białczańską, z której startuje niewymagający (również dla mniejszych dzieci) szlak do przepięknego Morskiego Oka. Weekendowy pobyt może zostawić po sobie spory niedosyt, dlatego rozważcie zatrzymanie się na nieco dłużej w komfortowym Hotelu BUKOVINA.

noclegi w Tatrach

Więcej o tym, dlaczego warto sobie zaplanować nawet tylko krótki wypad do term z widokiem na góry przeczytasz w artykule na stronie: https://www.termybukovina.pl/blog/termy-z-widokiem-na-gory-zapraszamy-do-bukowiny-tatrzanskiej.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Articles

Białka Tatrzańska góry tatry termy i atrakcje
PolskaTatry

6 ciekawych atrakcji dla turystów w Białce Tatrzańskiej i okolicy

Tatry wyglądają niesamowicie o każdej porze roku. O tym nie trzeba nikomu...

morskie oko tatry zima w górach
MałopolskaPolskaTatry

Morskie Oko – piękne góry i zima w Tatrach

Wejście na Morskie Oko było naszą pierwszą, prawdziwą, wspólną wyprawą w góry....