Hotele w PolsceTatry

Termy z widokiem na góry – spełnienie marzeń o komfortowym wypoczynku

Bukovina termy z widokiem na góry

Nowoczesne kompleksy termalne robią wiele, aby przyciągnąć do siebie gości na dłużej niż tylko kilka godzin. W naszym kraju można już mówić o modzie na weekendowe czy nawet kilkudniowe pobyty na termach. Największą popularnością cieszą się obiekty zlokalizowane na Podhalu, które poza świetną jakością wody termalnej oferują też coś unikalnego: fantastyczne widoki. Marzy Ci pobyt w termach z widokiem na góry? Wiemy, gdzie warto się wybrać! Skorzystaj z naszej rekomendacji.

Zapraszamy do wpisu!

Kierunek: Bukowina Tatrzańska

Jeśli chcesz połączyć korzyści zdrowotne z totalnym relaksem oraz bajecznymi widokami, to już teraz zaplanuj sobie pobyt w Termach BUKOVINA (https://www.termybukovina.pl/). To jeden z najnowocześniejszych kompleksów termalnych w naszej części Europy, którego wielkim atutem jest lokalizacja.

Termy BUKOVINA znajdują się w centrum Bukowiny Tatrzańskiej, jednej z najwyżej położnych wsi w Polsce. Bukowina, pomimo bliskości Zakopanego (zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem) zachowała tradycyjny charakter, krzewiąc góralską kulturę i zachwycając lokalną architekturą.

Dziś największą atrakcją Bukowiny Tatrzańskiej są właśnie Termy BUKOVINA. Co ważne, kompleks został w przemyślany sposób wkomponowany w miejscową zabudowę i przyrodę, nie zaburzając wyglądu okolicy.

Bukowinę Tatrzańską szczególnie chętnie odwiedzają osoby szukające term z widokiem na góry. Przepiękną panoramę Tatr Wysokich i Zachodnich można podziwiać z okien czterogwiazdkowego Hotelu BUKOVINA, który jest częścią tego samego kompleksu. Z kolei wypoczywając w basenach – również zewnętrznych – można napawać oczy widokiem okolicznych lasów reglowych tworzących teren Tatrzańskiego Parku Narodowego.

E-Book

Zaletą Term BUKOVINA są nie tylko bajeczne widoki

Oczywiście mało kto wybierze się aż na Podhale tylko po to, aby podziwiać widoki z perspektywy basenu. To jedynie dodatek do tego, co najważniejsze, czyli znakomitej jakości wody termalnej zasilającej Termy BUKOVINA.

Obiekt pozyskuje ją z własnego ujęcia na głębokości 2400 metrów (pod zboczem Wysokiego Wierchu). Wydobywana na powierzchnię woda spełnia wszystkie kryteria wody termalnej, charakteryzując się bardzo wysokim stopniem mineralizacji (aż 1593,2 mg/dm3) oraz korzystnym bilansem jonowym.

Woda zasilająca Termy BUKOVINA zawiera 28 najcenniejszych składników mineralnych, jak również składniki specyficzne (m.in. siarkowodór i fluorki), co decyduje o jej realnych właściwościach zdrowotnych.

Kąpiele w takiej wodzie są szczególnie korzystne dla osób zmagających się z chorobami o podłożu reumatycznym, mających problemy skórne (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik), przechodzących rehabilitację po urazach ortopedycznych, a także cierpiących z powodu różnego rodzaju zaburzeń psychicznych – na czele z nerwicą, przewlekłym stresem oraz depresją.

Idealny kierunek dla rodzin

Widoki widokami, natomiast jeśli szukasz atrakcyjnego miejsca na weekendowy wypad z dziećmi lub nawet na dłuższe wakacje, to priorytetem powinny być potrzeby najmłodszych. Na szczęście wcale nie muszą one stać w sprzeczności z interesem rodziców.

Termy BUKOVINA zostały zaprojektowane właśnie z myślą o dawaniu radości rodzinom z dziećmi. Młodsi goście będą zachwyceni strefą dzieci i młodzieży z efektownymi zjeżdżalniami, basenami i brodzikami, w których bezpiecznie mogą się bawić nawet maluszki. Mała podpowiedź: na miejscu możesz kupić wszystko, co jest potrzebne dzieciom, nawet jednorazowe pieluszki do pływania czy czepki, dlatego nie martw się, gdy czegoś zapomnisz.

W czasie, gdy dzieci będą szaleć w wodzie, rodzice mogą zażyć relaksu w basenach wypełnionych wodą termalną, skorzystać ze strefy saun (szczególnie polecamy odprężający seans w lakonium) czy nawet poddać się zabiegom beauty i odnowy biologicznej w Wellness BUKOVINA.

Rada – co warto zobaczyć w okolicy?

Termy BUKOVINA to również idealny wybór na romantyczny weekend we dwoje.

Będąc już w Termach BUKOVINA koniecznie zaplanujcie sobie czas w taki sposób, aby móc skorzystać z atrakcji w bezpośredniej okolicy term. A jest tutaj co zobaczyć, ponieważ blisko mamy Zakopane, Jaszczurówkę, Dolinę Chochołowską czy Palenicę Białczańską, z której startuje niewymagający (również dla mniejszych dzieci) szlak do przepięknego Morskiego Oka. Weekendowy pobyt może zostawić po sobie spory niedosyt, dlatego rozważcie zatrzymanie się na nieco dłużej w komfortowym Hotelu BUKOVINA.

noclegi w Tatrach

Więcej o tym, dlaczego warto sobie zaplanować nawet tylko krótki wypad do term z widokiem na góry przeczytasz w artykule na stronie: https://www.termybukovina.pl/blog/termy-z-widokiem-na-gory-zapraszamy-do-bukowiny-tatrzanskiej.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Articles

Białka Tatrzańska góry tatry termy i atrakcje
PolskaTatry

6 ciekawych atrakcji dla turystów w Białce Tatrzańskiej i okolicy

Tatry wyglądają niesamowicie o każdej porze roku. O tym nie trzeba nikomu...

morskie oko tatry zima w górach
MałopolskaPolskaTatry

Morskie Oko – piękne góry i zima w Tatrach

Wejście na Morskie Oko było naszą pierwszą, prawdziwą, wspólną wyprawą w góry....