The Whangie – Loch Lomond – ukryte perełki w Szkocji!

Ukryte perełki w Szkocji można znaleźć na każdym kroku. Północna część kraju przepełniona jest mnóstwem ciekawych atrakcji. Jednym z naszych pierwszych odkryć było znajdujące się tuż przed Loch Lomond The Whangie. Postaramy się przedstawić Wam to niesamowite miejsce i podrzucić kilka informacji praktycznych.

Zaczynamy!

Na początek zapraszamy do obejrzenia naszego Vloga ze spaceru na the Whangie. Będziemy wdzięczni za łapki w górę, subskrypcje i komentarze!

Gdzie zostawić samochód?

Jeśli planujecie odwiedzić The Whangie możecie skorzystać z bezpłatnego parkingu dla odwiedzających, który może pomieścić około 20-30 samochodów. Queen’s View Car Park znajduje się dokładnie pod tą lokalizacją – 55°59’50.6″N 4°23’21.1″W.

Dlaczego warto odwiedzić The Whangie?

The Whangie pierwszy raz odwiedziliśmy 3 lata temu. W kolejnych latach bardzo chętnie wraca wracaliśmy do miejscówki znajdującej się pośród Killpatrick Hills. Spacer na the Whangie to doskonałe wprowadzenie do szkockich gór. Trasa nie jest zbyt trudna a podejście nie powinno nikomu sprawić problemu. Bardzo często spotykaliśmy na trasie rodziny z małymi dziećmi a także osoby starsze. W końcu aktywność fizyczna nikomu nie zaszkodzi!

The Whangie Loch Lomond ukryte perełki w Szkocji

Dlaczego warto je zobaczyć? Te wyjątkowe formacje skalne znajdują się tuż obok największego jeziora w Wielkiej Brytanii. Bardzo często spotykamy się z opinią, że jest to jedno z najczęściej pomijalnych miejsc w Szkocji. Spośród olbrzymich skał podziwiać można Loch Lomond a także znajdujące się na nim wyspy. Wymarzyliśmy sobie nocleg w namiocie na jednej z nich.

The Whangie Loch Lomond Szkocja poza utartym szlakiem

Te wyjątkowe skały to według nas Szkocja poza utartym szlakiem. Miejsce mniej popularne turystycznie a jednocześnie skrywające w sobie prawdziwe piękno. Lubimy odkrywać takie ukryte perełki w Szkocji. Znajdziecie idź sporo w przygotowanym przez nas Przewodniku.

Zajrzyj do Przewodnik po Szkocji!


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


The Whangie Loch Lomond ukryte perełki w Szkocji
The Whangie Loch Lomond Szkocja poza utartym szlakiem
The Whangie Loch Lomond ukryte perełki w Szkocji

Glasgow – najlepsze punkty widokowe

Przy okazji można zdobyć szczyt Auchineden Hill, który znajduje się na wysokości 357 metrów nad poziomem morza. Jest to doskonały punkt widokowy w kierunku Glasgow. Oczywiście przy bezchmurnej pogodzie. Pamiętajcie, że kawałek przed szczytem jest dość błotnisty. Porządne buty trekkingowe z pewnością powinny załatwić sprawę.

The Whangie Loch Lomond Szkocja poza utartym szlakiem
The Whangie Loch Lomond ukryte perełki w Szkocji
The Whangie Loch Lomond Szkocja poza utartym szlakiem

Jeśli macie więcej czasu siły i chęci to możecie kontynuować trasę w kierunku Burncrooks Reservoir. Jeziorko znajduje się jakieś kilkaset metrów dalej. Droga do tego miejsca nie powinna zająć więcej niż 20-30 minut.

The Whangie Loch Lomond ukryte perełki w Szkocji

Co jeszcze ciekawego warto zobaczyć w Parku Narodowym Loch Lomond and the Trossachs?

Jeśli obserwujecie nas od jakiegoś czasu z pewnością wiecie, że Loch Lomond to nasza ulubiona okolica w całej Szkocji. Spędziliśmy tam mnóstwo czasu, zarówno w górach jak i na dole.

Wszystkie odwiedzane miejsca opisaliśmy w obszernym Przewodniku po Loch Lomond. Mamy nadzieję że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Miłego dnia!


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz