Trekking wąwozem Masca – informacje praktyczne, Teneryfa

Treking wąwozem Masca to atrakcja, której nie można przeoczyć będąc na Teneryfie. Jedno z piękniejszych miejsc na wyspie. Zapierające dech w piersiach widoki są idealnym powodem do odwiedzenia tego miejsca. Polecamy je również osobom nieprzepadającym za długimi pieszymi wycieczkami – każdy powinien zobaczyć piękno skryte pomiędzy skałami.

trekking masca teneryfa

Masca to niewielka, klimatyczna wioska położona w pięknym wąwozie Parku Krajobrazowego Teno. Znajduje się w niej zaledwie 50 budynków przerobionych na sklepiki, restauracje czy domki pod wynajem. Turyści często odwiedzają to miejsce dlatego łatwo tu o tłok.

trekking masca teneryfa

Przypuszcza się, że wioska została połączona drogą do miasta dopiero w latach 60-tych. Architektura w tym miejscu wygląda zupełnie inaczej niż w innych częściach wyspy. Budynki powstały z kamienia wulkanicznego.

Już ostatni odcinek drogi prowadzący do Masca jest przepiękny, co prawda trochę trudny dla kierowców, gdyż jest tam dużo zakrętów i dość wąska droga.

Trekking wąwozem Masca

Rozpoczynając zejście wąwozem Masca należy pamiętać aby zaopatrzyć się w wystarczającą ilość wody. Na końcu trasy można ukoić pragnienie kupując ją u miejscowych handlarzy lecz nie jest to na pewno tani zakup.

trekking masca teneryfa

Jeśli już rozpoczniecie zejście widoki na pewno Cię nie rozczarują, na nas zrobiły ogromne wrażenie. Idąc coraz dalej było coraz piękniej. Mnóstwo zieleni, skały, palmy – wszystko to razem tworzy niepowtarzalny obrazek.

Przeczytaj także – Teneryfa atrakcje – 14 miejsc, które musisz odwiedzić [MAPA]

trekking masca teneryfa

Na samym końcu szlaku czeka na Was wisienka na torcie a mianowicie skrywająca się plaża otoczona wysokimi klifami. Po trekkingu skok do orzeźwiającej wody jest porównywalny z wypiciem zimnego piwka w gorący wieczór. 😀


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


trekking masca teneryfa

Wrócić można na dwa sposoby. Pierwszy z nich, łatwiejszy ale droższy czyli rejs łódką do miejscowości Los Gigantes. Druga opcja to powrót tą samą drogą. Należy jednak pamiętać, że jest to dość wymagające i osoby nie czujące się na siłach nie powinny podejmować takiego ryzyka.

trekking masca teneryfa

W wąwozie Masca dochodzi do wielu wypadków a tym samym do wielu interwencji ratunkowych, które nie są łatwe do przeprowadzenia ze względu na trudny teren.

trekking masca teneryfa

Przydatne informacje

 • zejście zajmuje około 3 godzin
 • wejście zajmuje około 3 – 4 godzin
 • parking – bezpłatny
 • powrót łódka kosztuje około 10 – 15 euro
 • wstęp – bezpłatny
 • trasa jest zaliczana do średnio trudnych
 • należy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość wody
 • należy zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy oraz odpowiednie buty.
 • przed zejściem należy upewnić się czy wąwóz jest dostępny dla odwiedzających (często jest zamykany z powodu warunków pogodowych oraz prac mających na celu poprawienie bezpieczeństwa na trasie)

Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

2 komentarze do “Trekking wąwozem Masca – informacje praktyczne, Teneryfa”

 1. Mam pytanie o organizację dojazdu do miejscowości, z której wyrusza się na szlak. Jeśli przyjadę tam samochodem, to korzystając z powrotu łodzią z plaży nie będę miała jak odebrać samochodu. Czym jechaliście do Masca?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz