Troon – plaże w Szkocji, weekendowe zwiedzanie

Plaże w Szkocji to doskonały pomysł na spędzenia wolnego dnia lub weekendu z dala od hałasu miasta. Kilka niezwykle popularnych plaż znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Szkocji. Tak się składa, że najczęściej odwiedzamy Troon, o którym trochę Wam dzisiaj opowiemy.

Na początek chcielibyśmy pokazać Wam naszego Vloga z ostatniego wypadu na plażę do Troon. Będziemy wdzięczni za łapki w górę oraz subskrypcję jeśli Wam się spodoba! Z góry dziękujemy!

Dojazd transportem publicznym do Troon

Jeśli zastanawiacie się czy można dojechać transportem publicznym do Troon, Ayr lub Irvine to odpowiadamy, że tak. W tej kwestii polecamy Wam stronę Rome2rio. Korzystamy z niej od dawna podczas naszych podróży i za każdym razem sprawdza się bez zarzutów!

troon plaże w szkocji atrakcje
troon plaże w szkocji atrakcje
troon plaże w szkocji atrakcje
troon plaże w szkocji atrakcje

Idealne miejsce na spacer w Szkocji?

Długa plaża w Troon to idealne miejsce na długi weekendowy spacer. Zwłaszcza przed lub poza sezonem kiedy nie jest aż tak mocno oblegana. Uwierzcie nam na słowo latem (lub przy dobrej pogodzie) potrafi tutaj być naprawdę bardzo dużo ludzi.

troon plaże w szkocji atrakcje
troon plaże w szkocji atrakcje
troon plaże w Szkocji atrakcje

Szkockie krówki czyli co warto spróbować będąc w Szkocji?

Zgodnie z ostatnią obietnicą i tym razem przedstawimy wam coś dobrego coś co warto spróbować będąc w Szkocji. Tym razem pokażemy Wam Scottish Fablet oraz Scottish Fudge czyli taki szkocki odpowiednik naszej, polskiej krówki. Oba produkty są bardzo słodkie ale mimo wszystko wkupiły się w nasze kubki smakowe.

troon plaże w Szkocji atrakcje
troon plaże w Szkocji atrakcje

Ostatnio sprawdziliśmy jak smakują IrnBru oraz chipsy octowe.

Czy jest coś co chcielibyście żebyśmy sprawdzili i powiedzieli Wam jak smakuje? Jeśli tak to dajcie znać w komentarzach!

Historia pewnego zdjęcia czyli…

Nasza pierwsza wizyta w Troon miała miejsce w 2012 roku kiedy to wraz ze znajomymi wybraliśmy się na grilla a co ciekawe udało nawet nam wejść do wody. Tego lata pogodę w Szkocji bez wahania można było porównać do tej panującej gdzieś na południu Europy (nie żartujemy) Oczywiście temperatura była troszeczkę niższa niż w Hiszpanii czy Włoszech ale za to każdy dzień był słoneczny.


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


Troon plaże w Szkocji

Co warto zobaczyć w południowo-zachodniej części Szkocji?

Południowo-zachodnia część Szkocji To chyba najmniej odkryty przez nasz skrawek tego pięknego kraju. Jak do tej pory udało nam się odwiedzić Irvine, Ayr czy przepiękny zamek położony na wysokim klifie. Przeczytacie o nim we wpisie – Culzean Castle – zamek na klifowym wybrzeżu.

Więcej atrakcji turystycznych znajdziecie w Przewodniku po Szkocji!


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz