Weekend w Aberdeen + zwiedzanie – Vlog ze Szkocji

Aberdeen to miasto położone w północno-wschodniej części Szkocji, przy brzegu Morza Północnego. Jest to idealna propozycja na weekend w Wielkiej Brytanii. Atrakcje w Aberdeen to przede wszystkim niesamowita architektura a także nadmorska plaża. Co warto zobaczyć w Aberdeen?

Marischal College czyli drugi największy na świecie budynek z granitu a przy okazji siedziba Rady Miasta Aberdeen.

Uniwersytet w Aberdeen to trzeci najstarszy uniwersytet w Szkocji a także piąty najstarszy w Wielkiej Brytanii. Warto także wpaść do nowoczesnej biblioteki, której wnętrze prezentuje się niesamowicie.

Footdie (Fittie) to malownicza stara wioska rybacka przy brzegu Morza Północnego. Niska zabudowa czyni to miejsce, które trzeba odwiedzić będąc w Aberdeen.

The Highlander Cafe Bus to restauracja w Aberdeen w której warto spróbować w lokalnych przysmaków a mianowicie Scottish Breakfast. Szkockie śniadanie to bomba kaloryczna, która zapewni energii na cały dzień zwiedzania.

Czy Aberdeen Szkocja poza utartym szlakiem?Jak myślicie? Dajcie znać w komentarzach.

Zapraszamy do oglądania!


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz