Włochy

Werona największe atrakcje, co warto zobaczyć?

werona największe atrakcje co zobaczyć

Werona to włoskie miasto, które udało nam się odwiedzić w 2019 roku. Mieliśmy okazję podziwiać Portoni della Brá – bramę z XIV wieku, Piazza Brá – największy plac w mieście, Arenę czy słynny balkon i dom Julii. Zastanawiacie się czy warto odwiedzić Weronę?

Zapraszamy do czytania. Mamy nadzieję, że rozwiejemy Wasze wątpliwości bo tak się składa, że Werona skrywa wiele ciekawych miejsc.

Portoni della Brá

Zwiedzanie Werony zaczęliśmy od przejścia przez słynną bramę Portoni della Brá z XIV wieku. Zrobiła ona na nas ogromne wrażenie ale szczerze mówiąc zachwycaliśmy się bardziej zegarem, który jest na niej umieszczony – tak się składa, że jesteśmy maniakami jeśli chodzi o stare, wielkie zegary z duszą.

werona atrakcje co zobaczyć portoni della bra

Przechodząc pod bramą, którą zaprojektował Giangaleazzo Visconti, kierowaliśmy się w stronę serca miasta czyli Piazza Bra, placu, w którym tętni życie.

Przeczytaj także – Wenecja atrakcje na weekend, co warto zobaczyć?

Piazza Bra – serce miasta

Jak wyżej wspomnieliśmy jest to serce Werony. To tu znajdują się restauracje z przepysznym, lokalnym jedzeniem, bary, w których można napić się lampki miejscowego wina i sklepiki z pamiątkami.

werona co zwiedzić atrakcje piazza bra

Siedząc przy lampce wina można podziwiać potężną Arenę, która nadaje temu miejscu bardzo ciekawy i wyjątkowy klimat.

Zamek Castelvecchio w Weronie

Zbudowany z czerwonej cegły zamek Castelvecchio to jedno z najciekawszych miejsc w Weronie. W swojej historii był on siedzibą władców Werony czy choćby arsenałem broni. Tuż obok znajduje się 120 metrowy Most Scaligero, który zabierze Was na drugą stronę rzeki Adige.

werona zwiedzanie przewodnik zamek castelvecchio
werona zwiedzanie przewodnik zamek castelvecchio

Przeczytaj także – Jezioro Como – atrakcje na weekend

Arena di Verona

Arena z I wieku n.e., w której dawniej organizowane były walki gladiatorów dziś służy jako miejsce wydarzeń kulturalnych i festiwali. Amfiteatr di Verona jest trzeci co do wielkości tuż po rzymskim Koloseum i amfiteatrem w Kampanii.

arena di werona atrakcje najciekawsze miejsca

Mieliśmy okazję przeczytać przewodnik po Weronie i byliśmy zachwyceni. Każdemu, kto chce dowiedzieć się więcej o historii miasta i historii budowli, które w nim się znajdują polecamy zaopatrzyć się w taki.

Torre Dei Lamberti – punkt widokowy w Weronie

Torre Dei Lamberti to najpiękniejszy punkt widokowy w Weronie. Naszym oczom ukaże się niezwykła panorama miasta i góry. Górująca nad Pizza delle Erbe wieża wybudowana została w 1172 roku. Element charakterystyczny czyli zegar pojawił się na niej w 1798 roku.

torre dei lamberti punkt widokowy werona najciekawsze miejsca

Bilety wstępu kosztują 8 euro dla dorosłych (5 euro w poniedziałki), 5 euro dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat oraz seniorów.

torre dei lamberti punkt widokowy werona najciekawsze miejsca

Wieża dostępna jest dla zwiedzających od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 – 18:00, sobota, niedziela i święta w godzinach 11:00 – 19:00, ostatni turyści wpuszczani są 45 minut przed zamknięciem.

torre dei lamberti punkt widokowy werona najciekawsze miejsca

Słynny dom Julii – najciekawsze miejsca w Weronie

Słynny dom Julii (w którym jak wiadomo nie mieszkała) jest oblegany przez tłumy turystów. Aby móc rozkoszować się w pełni tym miejscem zalecamy przyjść jak najwcześniej. 🙂 Znajdziecie je przy Via Capello 23. A! Pamiętajcie, żeby złapać za pierś posągu Julii, dzięki temu znajdziecie prawdziwą miłość a jeśli już taką macie to nic straconego, dzięki temu będziecie wiecznie szczęśliwi w związku. <3

dom julli werona atrakcje
werona atrakcje dom julii
dom julli werona atrakcje

Wejście na plac, w którym znajduje się posąg i balkon Julii jest darmowe. Jednak za wejście do domu Julii należy zapłacić 4 euro. Zwiedzanie jest możliwe w godzinach od 8:30 do 19:30 od wtorku do niedzieli. W poniedziałki od 13:30 do 19:30. 🙂

Przeczytaj także – Mediolan atrakcje na weekend – co warto zobaczyć?

Jak zwiedzać Weronę?

Pamiętajcie, że Werone najlepiej jest zwiedzać na pieszo, popularne miejsca położone są blisko siebie. Od atrakcji do atrakcji prowadzą wąskie, klimatyczne uliczki, na których znajdują się stoiska z jedzeniem, pamiątkami czy wyrobami ręcznymi, wszędzie panuje gwar i tętni życie.

werona zwiedzanie przewodnik zamek castelvecchio

Werona co kupić?

Co przywieść z Werony? Hmmm…. zastanawialiśmy się długo ale wybraliśmy! Kupiliśmy makarony w rożnych kształtach i rozmiarach bo kochamy go jeść pod różną postacią. 🙂 Kolejną rzeczą, którą zabraliśmy do walizki było lokalne winko. 🙂

E-Book
werona co kupić co przywieźć

Werona noclegi – gdzie spać?

Nocleg w Weronie mieliśmy blisko centrum, zarezerwowaliśmy go przez portal AirBnB. Radzimy Wam abyście zrobili to samo co My – czyli znaleźli nocleg w dobrej lokalizacji. Nie będziecie musieli wydawać pieniędzy na taksówki i inne środki transportu bo wszystko jest blisko, wiec nie warto rezerwować noclegu na końcu miasta.

Najtańsze noclegi w Weronie

W okresie zimowym nie musicie bać się o miejsca jednak w szczycie sezonu radzimy wcześniej zabukować nocleg.

Werona w jeden dzień?

Jak najbardziej jest to do zrobienia! My spędziliśmy w tym mieście 18 godzin i zobaczyliśmy wszystko co chcieliśmy. Oczywiście jeśli macie dużo czasu to warto spędzić tam dwa/trzy dni i rozkoszować się klimatem jaki tam panuje. 🙂

Werona co zjeść?

Wszystko! Jeśli chodzi o włoskie jedzenie to jesteśmy w nim zakochani! Włochy są miejscem gdzie każdy znajdzie coś dla siebie . W Weronie nie brakuje lokalnych restauracji z pizza, pastą, owocami morza, paellą, rybami, mięsem….. z wszystkim na co mamy ochotę.

werona gdzie zjeść restauracje
werona gdzie zjeść restauracje kawiarnie

Wybierajcie lokalne restauracje, w których spotykają się lokalni mieszkańcy. Tam na pewno będzie pysznie i rozsądnie cenowo. 🙂

werona gdzie zjeść restauracje

Najciekawsze miejsca w Weronie

W artykule przedstawiliśmy najlepsze atrakcje w Weronie (naszym zdaniem) i podzieliliśmy się naszymi odczuciami jakie mieliśmy będąc w tym mieście. Teraz powiedzcie nam co zrobiło na Was największe wrażenie jeśli już tam byliście a jeśli nie to czy pomogliśmy Wam podjąć decyzję odnoście wyjazdu do Werony?

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Articles

włochy atrakcje najciekawsze miejsca
Włochy

Co warto zobaczyć we Włoszech? Najciekawsze miejsca!

Zastanawiasz się co warto warto zobaczyć we Włoszech? Niezależnie od tego czy...

dolomity góry atrakcje na weekend
Włochy

Pewnego razu w Dolomitach… owce, góry, jeziora i wodospad!

Dolomity we Włoszech to przepiękne, górskie tereny. Mieliśmy okazję zobaczyć je w...

Florencja co warto zobaczyć atrakcje przewodnik
Włochy

Florencja – co warto zobaczyć? Najciekawsze atrakcje!

Florencja kusi piękną architekturą, wyśmienita kuchnią oraz winem, sztuką oraz niepowtarzalnym klimatem....

bolonia na weekend atrakcje zwiedzanie co warto zobaczyć
Włochy

Bolonia – najciekawsze atrakcje. Co warto zobaczyć?

Weekend we Włoszech jest zawsze dobrym pomysłem. Piękne miasta, pyszne jedzenie oraz...