Szkocja

Whisky Month w Szkocji – jak świętować miesiąc whisky?

miesiac whisky w szkocji whisky month

Whisky powszechnie uznawana jest za narodowy napój w Szkocji. Tradycja oraz zamiłowanie sprawiły, że maj świętowany jest jako miesiąc whisky w całej Szkocji. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, która butelka będzie najlepsza. Ale można wyrobić sobie własne zdanie poprzez degustację.

Kilka lat temu przez dłuższy czas pracowaliśmy na rozlewni whisky a także przy jej pakowaniu (niestety nie było mowy o degustacji). Udało nam się jednak dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na ten temat a także poznać wiele szkockich producentów whisky.

Światowy Dzień Whisky czy Miesiąc Whisky?

W wielu krajach na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Whisky. Wypada on mniej więcej w połowie miesiąca i jednoczy smakoszy tego niezwykłego napoju. W Szkocji zamiłowanie do whisky sprawiło, że przeznaczono na to cały miesiąc. Brzmi ciekawie?

Przechodzimy do konkretów. Zaproponujemy Wam 5 pomysłów na celebrowanie Miesiąca Whisky!

Kup butelkę szkockiej whisky

Czy można wyobrazić sobie lepsza okazję na celebrowanie miesiąca whisky niż degustacja tego niezwykłego trunku? Jest to idealna okazja do wypróbowania whisky, której nigdy wcześniej nie piłeś/piłaś oraz takiej, której nawet nie słyszałeś/słyszałaś.

Whisky Month w Szkocji - jak świętować miesiąc whisky?

Odwiedź whisky bar

W całej Szkocji znajduje się mnóstwo barów, które specjalizują się w serwowaniu whisky. Wizyta w takim miejscu to niepowtarzalna okazja na poznanie prawdziwych koneserów tego wysokoprocentowego napoju i oczywiście niekończące się możliwości degustacji.
Jednym z takich miejsc jest bar the Ben Nevis znajdujący się na West End w Glasgow

E-Book

Odwiedź szkocką destylarnie whisky

Wizyta w destylarni to idealna okazja aby dowiedzieć się jak powstaje whisky od osób, które się tym zajmują na co dzień. Podczas zwiedzania odkryjesz sztukę konstruowania beczki a także dowiesz się w jaki sposób prawdziwi mistrzowie wytwarzają absolutnie perfekcyjny smak.

Whisky Month w Szkocji - jak świętować miesiąc whisky?
Edradour Distillery w Szkocji

Każda whisky jest wyjątkowa, więc może warto odwiedzić kilka destylarni aby sprawdzić, która stanie się Twoją ulubioną. Turyści mają tutaj bardzo duży wybór. Od klasycznych wycieczek po degustacje lub połączenie whisky i jedzenia – każda oferuje coś innego.

W tym roku udało nam się odwiedzić jedną z najmniejszych i najpiękniejszych destylarni whisky w Szkocji. Edradour Distillery znajduje się tuż obok Parku Narodowego Cairngorms i jest jednym z miejsc, które warto włączyć do swojego planu zwiedzania.

Podróż szlakiem whisky – Malt Whisky Trail

Malt Whisky Trail w samym sercu regionu Speyside jest jedynym tego typu szlakiem na świecie. Prowadzi on przez siedem znanych na całym świecie destylarni (The Glenlivet, Cardhu, Glenfiddich, Glen Grant, Strathisla, Glen Moray oraz Benromach), jedną historyczną destylarnię (Dallas Dhu) i fascynującą Speyside Cooperage.

Whisky Month w Szkocji - jak świętować miesiąc whisky?

Wydarzenia i festiwale whisky

W Szkocji przez cały rok odbywają się wydarzenia, które skupiają się wokół whisky. Tego typu festiwale do idealna okazja aby poznać innych koneserów, dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat „wody życia (ang. water of life)” a także odkryć nowe smaki.

Fife Whisky Festival, Spirit of Speyside Festival, Highland Whisky Festival czy Hebridean Whisky Trail Festival to tylko kilka z wielu wydarzeń organizowanych co roku w Szkocji. Jeśli udało nam się przekonać Ciebie do wizyty w Szkocji to zajrzyj także do naszego przewodnika, w którym znajdziesz więcej atrakcji w tym pięknym kraju.

Więcej tego typu wydarzeń znajdziecie na stronie VisitScotland.

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dwie osoby – jeden świat!


Wiecznie Wolni

Na blogu pokazujemy świat widziany naszymi oczami! Opowiadamy o naszych przygodach. Dzielimy się odczuciami dotyczącymi ludzi i smaków. Przedstawiamy miejsca, które zobaczyliśmy. Witajcie w naszym podróżniczym świecie!

Related Articles

Najpiękniejsza droga widokowa w Szkocji – Road Trip North Coast 500
North Coast 500Szkocja

Najpiękniejsza droga widokowa w Szkocji – Road Trip North Coast 500

Podczas naszej podróży po Szkocji mieliśmy okazję odkryć niezwykłe piękno i bogactwo...

West Highland Way w Szkocji trekking wędrówka
Atrakcje nad Loch LomondNatura w SzkocjiSzkocja

West Highland Way – najpiękniejszy szlak długodystansowy w Szkocji

West Highland Way to najpiękniejszy, długodystansowy szlak w Szkocji. Wędrówka rozpoczyna się...

edynburg zwiedzanie atrakcje co zobaczyć
EdynburgSzkocja

Edynburg – jak spędzić weekend? Atrakcje – co zobaczyć?

Edynburg to stolica Szkocji i miasto, w którym warto spędzić weekend. Znane...

EdynburgSzkocja

Wojtek – niedźwiedź, który został żołnierzem

Okres II wojny światowej pełen jest niesamowitych historii. Z pewnością jedną z...