Wspinaczka na Catbells – Lake District, Anglia

Lake District to jedno z wielu miejsc w Anglii, które warto odwiedzić. Pierwszy dzień zwiedzania rozpoczęliśmy od krótkiej ale dość stromej wspinaczki na Catbells. Widoki ze szczytu w stronę miasteczka Keswick a także jeziora Derwent Water są zachwycające.

Jeśli macie możliwość wejść na szczyt aby podziwiać wschód lub zachód słońca to jak najbardziej polecamy skorzystać z tej opcji.

Na początek zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku podsumowującego wyjazd do Lake District!

wspinaczka na catbells lake district anglia trasa

Całkowita długość trasy to około 6 kilometrów. Pokonanie jej powinno zająć mniej więcej 3 godziny (w zależności od długości przerw).

Gdzie rozpoczyna się wejście na szczyt?

Samochód można zastawić na parkingu, który znajduje się w tej lokalizacji – 54°34’46.1″N 3°10’07.6″W lub w zatoczkach, które znajdują się tutaj – 54°34’40.6″N 3°09’48.7″W i 54°34’42.6″N 3°09’49.6″W. Wejście na szczyt rozpoczynaliśmy wcześnie z rana więc nie napotkaliśmy wiele osób. Za to w drodze powrotnej na trasie było mnóstwo turystów.

Można zatrzymać się w Portinscale i przejść około 2 mile (ewentualnie złapać stopa).

Wspinaczka na Catbells – trasa

Wąska ścieżka rozpoczyna się przy znaku Public Footpath – Catbells 1 mile. Już od samego początku prowadzi ona północnym grzbietem, dość stromo pod górę. Po kilkunastu minutach wspinaczki naszym oczom powinno pokazać się jezioro Derwent Water a także okoliczne góry.

wspinaczka na catbells lake district anglia trasa
wedrówka na catbells lake district anglia trasa

W końcowej fazie wędrówki czeka nas jeszcze strome podejście, gdzie momentami trzeba sobie pomóc rękoma. Catbells jest popularny wśród rodzin z dziećmi więc bez problemu każdy powinien sobie poradzić.


Zapraszamy również na nasz Instagram gdzie codziennie relacjonujemy nasze podróże i zarażamy chęcią do odkrywania świata. Na pewno Ci się spodoba też na naszym kanale YouTube, na którym znajdziesz Vlogi z różnych zakątków świata!

Wiecznie Wolni Instagram Wiecznie Wolni Facebook Wiecznie Wolni YouTube


wspinaczka na catbells lake district anglia trasa
wedrówka na catbells lake district anglia trasa

Jak już pisałem wcześniej widok ze szczytu zachwyca. Bez wątpienia stwierdzę, że jest to jeden z lepszych widoków, które doświadczyliśmy będąc w Parku Narodowym Lake District.

wspinaczka na catbells lake district anglia trasa
wedrówka na catbells lake district anglia trasa

W drodze powrotnej można trzymać się tej samej ścieżki lub wrócić zboczem góry w stronę jeziora.

wedrówka na catbells lake district anglia trasa

Co warto zobaczyć w Lake District?

Park Narodowy Lake District pełen jest niesamowitych miejsc. Podczas dwóch dni zwiedzania udało nam się odwiedzić kilka miejsc, które z czystym sumieniem możemy polecić. Opisaliśmy je w artykule Lake District atrakcje na weekend.

lake district atrakcje

Głównym celem wyjazdu było zdobycie najwyższego szczytu Anglii czyli Scafell Pike.

Mieliście już okazję odwiedzić Krainę Jezior? Które miejsce zrobiło na Was największe wrażenie?


Jeśli spodobało Ci się na naszej stronie a treści, które przygotowaliśmy pomogły Ci w organizacji wyjazdu lub do niego zainspirowały to możesz postawić nam kawę, która doda nam energii do tworzenia nowych i ciekawszych artykułów, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Poświęcamy mnóstwo czasu i wkładamy mnóstwo energii aby przygotować wartościowe wpisy dlatego smaczną kawusię zawszę chętnie strzelimy.

Naciśnij przycisk poniżej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

6 komentarzy do “Wspinaczka na Catbells – Lake District, Anglia”

Dodaj komentarz