Ameryka PółnocnaDominikana

Wycieczka fakultatywna na Dominikanę – 5 miejsc, które warto zobaczyć!

Dominikana wycieczki fakultatywne

Dominikana to tropikalny, karaibski raj, który każdego roku przyciąga miliony turystów. Ma do zaoferowania mnóstwo przepięknych miejsc i, wbrew pozorom, nie są to tylko długie i piaszczyste plaże. Co zatem warto zobaczyć i na którą wycieczkę fakultatywną najlepiej się wybrać?

Oto kilka naszych propozycji, zapraszamy do wpisu!

1. Najstarsze miasto w obu Amerykach – Santo Domingo 

Wizyta w stolicy Nowego Świata to niezwykła lekcja historii. Miejscowość założona przez brata Krzysztofa Kolumba, Bartolomeo, w 1496 roku, jest jednocześnie najstarszym miastem na Karaibach. W całym mieście panuje kolonialny styl, a wisienką na torcie jest Zona Colonial – miejsce, które zostało wpisane na  Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, oraz gdzie powstawały pierwsze budowle konkwistadorów. W wąskich, urokliwych uliczkach można poczuć przeniesienie w czasie do tamtej epoki, zwiedzając liczne katedry, muzea, a każdy zakątek opowiada nową fascynującą opowieść.

Najpiękniejsze kolonialne miasto w Dominikanie.

2. Miasto Artystów – Altos de Chavon

„Miasto Artystów” to idealnie określenie tego miejsca. Kolejne średniowieczne miasteczko, które jest inspirowane stylem śródziemnomorskim i zachwyca swoją architekturą. Ze względu na swoje położenie, na wzgórzu nad rzeka Chavon, zapewnia sobie jedno z najlepszych widoków w kraju. Jedną z najbardziej charakterystycznych budowli w samym centrum jest amfiteatr w greckim stylu na 5000 miejsc. Ten cud architektury był sceną niezliczonych koncertów, wydarzeń i występów.

3. Popularna opcja – Wyspa Saona 

To bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych atrakcji na Dominikanie. Jest to największa wyspa w kraju i za wielu uważana za raj na ziemi oraz za jedną z najpiękniejszych na świecie. Znajduje się na południu i jest częścią Parku Narodowego Wschodniego. Wyspa jest znana ze swoich przepięknych raf koralowych i bogactwa fauny, takiej jak żółwie, kraby, oraz malowniczych plaż. Po drodze na wyspę, na którą przeważnie płynie się katamaranem lub szybką łodzią, odwiedza się Piscina Natura, czyli naturalne baseny, gdzie w turkusowej wodzie można podziwiać rozgwiazdy. Na całej wyspie jest tylko jedna niewielka zamieszkana wioska o nazwie Mano Juan, gdzie znajduje się kilka gospodarstw agroturystycznych, mały sklep spożywczy, kilka restauracji i stragan z pamiątkami.

wyspa saona najpiękniejsze plaże dominikana
Takie plaże czekają na Ciebie na rajskiej wyspie Saona.

4. Park Narodowy Los Haitises

Park Narodowy Los Haitises to błyszczący diament w kolekcji Parków Narodowych kraju. W parku znajdują się bujne lasy namorzynowe, które są domem dla wielu gatunków ptaków. Jednak najbardziej pociągające uwagę są niezwykłe formacje skalne wyłaniające się z wody, co wyraźnie wyróżnia krajobraz tego miejsca. Sceneria jest tak niezwykła, że właśnie tutaj kręcono niektóre sceny filmu „Piraci z Karaibów”!

5. Montaña Retonda, czyli Góra Czarownic

Wyjątkowa góra na Karaibach, położona na wysokości 300 metrów nad poziomem morza, z zapierającymi dech piersiach widokami. Punkt położony zaledwie godzinę jazdy od Punta Cana w prowincji Miches, oferuje z jednej strony rozległą panoramę zatoki Samana i malownicze wybrzeże plaż, a z drugiej strony ogromne pasma górskie. Aby ułatwić podziwianie tych niezwykłych widoków, strefa oferuje liczne atrakcje, takie jak hamaki, huśtawki, wieże widokowe, zipline, a nawet rowerowanie w powietrzu!

Dominikana to kraj wyjątkowy!

Odwiedź Dominikanę razem z Vamos!

Wiele polskich firm turystycznych na Dominikanie oferuje bogate programy i całodniowe wycieczki właśnie do tych niezwykłych regionów. Jedną z takich firm jest Vamos Dominicana.

Poza wymienionymi wycieczkami fakultatywnymi na Dominikanę, warto sprawdzić wiele innych aktywności takich jak np. snorkeling na wyspie Catalina, surfing na jednej z plaż czy przejażdżkę pojazdami buggy lub pływanie w jaskini. Dla osób, które lubią aktywnie spędzać swój urlop, zajęć nie zabraknie! To wszystko i więcej oferuje właśnie Dominikana! 

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Articles

La Fortuna wulkan dzikie zwierzęta wulkan
Ameryka PółnocnaKostaryka

La Fortuna – wędrówka na wulkan i dzikie zwierzęta w Kostaryce

La Fortuna to pierwsza miejscowość, w której zatrzymaliśmy w trakcie naszego kilkutygodniowego...

Salwador niezbędnik podróżnika praktyczne informacje
Ameryka PółnocnaSalwador

Podróż do Salwadoru – praktyczny poradnik. Wszystko co warto wiedzieć!

W Salwadorze spędziliśmy prawie trzy tygodnie. W tym czasie udało nam się...

Honduras niezbędnik podróżnika praktyczne informacje
Ameryka PółnocnaHonduras

Podróż do Hondurasu – praktyczny poradnik. Wszystko co warto wiedzieć!

Honduras to niezbyt popularny kierunek wśród europejskich podróżników. Nie każdy decyduje się...

Gwatemala praktyczny porandik niezbędnik podróżnika
Ameryka PółnocnaGwatemala

Podróż do Gwatemali – praktyczny poradnik. Wszystko co warto wiedzieć!

Nasza podróż do Gwatemali trwała ponad trzy tygodnie. W tym czasie udało...