Wycieczka do Włoch

Wycieczki do Włoch – wypoczynek, zabytki i pyszne jedzenie

wycieczka do Włoch

Wycieczki do Włoch cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Kraj ten leży stosunkowo blisko i można dostać się do niego autokarem lub krótkim, tanim lotem. Włochy zachwycają niesamowitą kuchnią, pięknymi zabytkami i gorącymi plażami. Co można robić w Italii? Czy warto tam pojechać?

Zapraszamy do wpisu!

Włochy, czyli piękne zabytki

We Włoszech znaleźć można tysiące zabytków pozostałych po Imperium Rzymskim i późniejszych ludach. To zarówno słynne Koloseum i Panteon, jak i przepiękne kościoły oraz siedziby papieżów. W samym Rzymie znajduje się Watykan, w którym można podziwiać Bazylikę św. Piotra. To miejsce, które łączy w sobie religię, kulturę i sztukę.

Włochy słyną z niesamowitych zabytków i zabudowań rozlokowanych po całym kraju. Na północy znaleźć można Mediolan, czyli światową stolicę mody otoczoną górami. Nieco niżej leży Wenecja, słynąca z setek kanałów przecinających wyspy z domami na wodzie. Po mieście tym kursują wodne autobusy w formie łódek.

Nieco niżej zlokalizowano Florencję – niegdyś stolicę Włoch. Jest ona określana miastem kościołów, ze względu na liczne bazyliki i katedry. Z Florencji można szybko dostać się do Rzymu, który jest nie tylko stolicą, lecz także jednym z największych ośrodków historii, sztuki i kultury w całej Europie. Miasto to łączy zabytki sprzed tysięcy lat z nowoczesną architekturą.

Włochy to też Neapol słynący z pysznej pizzy oraz całe południowe wybrzeże sprzyjające odpoczynkowi. Do Italii należą też dwie duże wyspy – Sycylia i Sardynia.

Wypoczynek we Włoszech

Włochy to zagłębie zabytków i dzieł sztuki. Kraj ten słynie również z pięknych, złotych plaż i świetnej pogody. Na południu tego kraju temperatura sprzyja plażowaniu nawet w listopadzie. W późniejszych zimowych miesiącach wciąż jest stosunkowo ciepło – w styczniu na termometrach można zobaczyć nawet kilkanaście stopni Celsjusza. We Włoszech znajdują się m.in. malownicze plaże z widokiem na górzyste tereny, z krystalicznie czystą wodą, choć jej jakość zależy głównie od wybranego wybrzeża.

Wakacje we Włoszech to doskonały wybór dla osób, którym zależy na pięknej pogodzie nawet poza sezonem oraz pysznym jedzeniu – głównie makaronach, tradycyjnych włoskich lodach i pizzy. Taki wyjazd można zorganizować samodzielnie, choć wielu turystów stawia na wygodę, czyli wycieczki z biurem podróży.

Wczasy we Włoszech z biurem podróży

Wczasy we Włoszech z biurem podróży to świetny wybór dla osób, które chcą połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem. W ofercie takich firm znaleźć można objazd po najważniejszych miastach Italii, a także kilka dni na plażowanie na wschodnim lub zachodnim wybrzeżu. To sposób na zobaczenie zabytków znanych na całym świecie, a także skorzystanie ze złotych, gorących plaż i lokalnej kuchni.

Wycieczki do Włoch zorganizowane przez biuro podróży mają wiele zalet:

  • organizacją całego wyjazdu zajmują się specjaliści – osoby te mają bazę sprawdzonych hoteli, a także wiedzą, jak długo w rzeczywistości zajmują przejazdy czy zwiedzanie konkretnych zabytków,
  • w razie problemów biura podróży wiedzą, jak reagować – nietypowe sytuacje mogą zdarzyć się w każdym momencie. Mowa tu zarówno o klęskach żywiołowych, jak i wyjątkowych wydarzeniach, jak np. wybuch pandemii sprzed kilku lat. Biura podróży wiedzą, jak poprawnie reagować na takie problemy,
  • wszystkie formalności leżą po stronie biura – to firma zajmuje się wyborem i zakupem lotów, organizacją autokaru oraz wynajmem miejsc noclegowych z wyżywieniem,
  • brak dodatkowych kosztów – wszystkie wydatki są zawarte w umowie. Dodatkowe koszty wiążą się z indywidualnymi potrzebami danej osoby, np. zakupem pamiątek,
  • możliwość dokupienia wycieczek fakultatywnych – to dobra opcja w przypadku wyjazdów wypoczynkowych. Wówczas za dodatkową opłatą można zamienić kilka dni plażowania na wyjazd do konkretnego miasta – np. do Rzymu,
  • elastyczna realizacja planu wycieczki – piloci biur podróży wiedzą, jak dostosowywać kolejne punkty na trasie do ewentualnych opóźnień czy nawet pogody. Mają wypracowane schematy działania, czego nie można powiedzieć o wycieczkach na własną rękę,
  • możliwość skorzystania z pomocy polskiego pilota – zorganizowane wycieczki do Włoch obejmują usługi polskiego pilota i przewodnika, co pozwala na poznanie historii odwiedzanych miejsc, a także dopytanie o dodatkowe kwestie.

Wycieczki do Włoch z biurem podróży są niezwykle wygodne. Nie musisz martwić się koniecznością planowania przejazdów, lotów czy szukaniem miejsca noclegowego. Wszystkim zajmują się specjaliści, którzy doskonale znają realia życia we Włoszech. Ty kupujesz już gotową, zaplanowaną wycieczkę, w trakcie której możesz cieszyć się pięknymi zabytkami i złotymi plażami bez dodatkowych formalności.

Do Włoch można oczywiście udać się także samodzielnie. To dość bezpieczny kraj z dobrze działającą siecią kolejową i wieloma wypożyczalniami samochodów. Taka opcja sprawdzi się w przypadku osób, które lubią planować wyjazdy na własną rękę, choć wymaga przeznaczenia nawet kilkudziesięciu godzin na stworzenie listy atrakcji, noclegów i tras.

* Artykuł zewnętrzny

E-Book

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *