Ameryka PółnocnaDominikana

Wyspa Saona – najpiękniejsze plaże w Dominikanie

wyspa saona najpiękniejsze plaże dominikana

Gdyby ktoś zapytał nas gdzie znajdują się najpiękniejsze plaże na świecie to bez chwili zastanowienia odpowiedzieliśmy, że na dominikańskiej Wyspie Saona. Co prawda nie wiedzieliśmy jeszcze wszystkich pięknych miejsc, których z pewnością jest mnóstwo ale na ten moment to ten skrawek tego niezwykłego karaibskiego kraju skradł nasze serca.

Za chwilę podpowiemy Wam jak się tam dostać się na wyspę i spędzić czas w niezwykłym miejscu.

Dlaczego warto odwiedzić plaże na Wyspie Saona w Dominikanie?

Wyspa Saona to chyba najpiękniejsza i najpopularniejsza atrakcja w Dominikanie. Wie o tym każdy kto odwiedza ten karaibski kraj. Na miejscu czekają na Was piękne plaże z turkusową wodą, biały piasek i mnóstwo kokosowych palm, z których ta najbardziej znana wpada wprost do wody. Tak właśnie każdy wyobraża sobie Karaiby. Takie widoczki wcześniej podziwialiśmy tylko na filmach albo pocztówkach.

Wyspa Saona - najpiękniejsze plaże w Dominikanie

Jeszcze zanim wyruszyliśmy do Dominikany wiedzieliśmy, że musimy odwiedzić to wyjątkowe miejsce. Nie spotkaliśmy osoby, która wróciła niezadowolona z rejsu na Saonę. No chyba, że komuś trafiły się kiepskie warunki pogodowe.

Gdzie leży Wyspa Saona?

Wyspa Saona leży na południe od wyspy Haiti, kawałek od Bayahibe, które należy do Dominikany. Od „lądu” oddziela ją wąski kawałek Morza. Jeszcze jakiś czas można było swobodnie w niej pływać speedboat’ami, katamaranami a dziś jest on zamknięta dla ruchu morskiego. Wszystko po to aby chronić tamtejszą populację żółwi, która mocno na tym cierpiała.

Wyspa Saona - najpiękniejsze plaże w Dominikanie

Jak dostać się na Saona Island i ile to kosztuje?

Niestety nie ma opcji aby dostać się na wyspę prywatnie. Aby odwiedzić Wyspę Saona trzeba skorzystać ze zorganizowanej wycieczki lub wynająć łódź prywatnie. Będąc w Bayahibe nie ma żadnych problemów z dostępnością.

E-Book
Wyspa Saona - najpiękniejsze plaże w Dominikanie

Na miejscu u lokalsów wycieczkę można kupić już od 40$ (za tyle oferowano nam najtańszą). W hotelach i większych biurach podróży będzie dużo drożej. Polecamy podpytać na miejscu i cenę, jaki mają plan wycieczki i porównać z droższymi opcjami i podjąć decyzję.

Jak wygląda wycieczka na Saonę?

Około godziny 7:40 zostaliśmy odebrani z naszego hotelu w Dominicus i przewiezieni do oddalonego o kilka kilometrów portu w Bayahibe. Z tego co się orientujemy to turyści przebywający w Puerto Plata oraz Punta Cana także mają możliwość skorzystania z wycieczki  na Wyspę Saona. Cena może być nieco wyższa i należy pamiętać o tym, że czas potrzebny na dojechanie do Bayahibe jest znacznie dłuższy.

Wyspa Saona - najpiękniejsze plaże w Dominikanie

Plaże na Wyspie Saona

Jak już pisaliśmy wcześniej plaże na Wyspie Saona są niesamowite. Większość turystów wysiadających z katamaranów lub speed boat’ów nie można wyjść z zachwytu gdy po raz piękny zobaczą rajskie krajobrazy. Miejsce to zrobiło na nas ogromne wrażenie – tego nie da oddać się na zdjęciach.

Za leżaki nie płaci się dodatkowo co na pewno jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą spędzić leniwy dzień w rajskim miejscu. Na plażach można spotkać sprzedawców, którzy poza pamiątkami będą oferować Wam zimne piwo, drinki w ananasie oraz wiele innych przedmiotów takich jak na przykład cygara czy biżuteria.

Wykupiona przez nas wycieczka miała w planie objazd po kilku atrakcjach na wyspie.

Wyspa Saona - najpiękniejsze plaże w Dominikanie

Rozgwiazdy w Piscina Natural

Niewątpliwie ciekawym punktem wycieczki na Wyspę Saona jest przystanek w Piscina Natural. Można tam zobaczyć rozgwiazdy i to w bardzo dużych ilościach. Woda w tym miejscu jest płytka więc bez problemu można popływać i podziwiać. Z pewnością przewodnik Wam o tym powie, nie można ich wyciągać z wody. Pamiętajcie o tym!

W Piscina Natural okazało się, że mój telefon nie jest wodoodporny o czym zapewnia producent. Żeby zrobić zdjęcia pod wodą polecamy zabrać ze sobą kamerkę typu GoPro. Pokrowcom na telefon nie bardzo ufamy.

Co wliczone jest w cenę wycieczki?

W cenie wycieczki wliczony jest transport z hotelu do portu i z powrotem, rejs katamaranem lub speedboat’em na Wyspę Saona, obiad a także opieka przewodnika.
Przez cały czas trwania wycieczki można korzystać z napojów, lokalnego rumu a także wody pitnej.

*Polecamy zweryfikować u sprzedawcy wycieczki aby mieć pewność.

Mano Juan – jedyna wioska na Wyspie Saona

Na wyspie obowiązuje zakaz budowy hoteli. Według nas jest to bardzo dobra decyzja. Luksusowe hotele z pewnością zabiłyby wyjątkowy klimat tego miejsca.

Wyspa Saona - najpiękniejsze plaże w Dominikanie

Jedyną wioską na Saonie jest Mano Juan, który liczy sobie około 500 mieszkańców. Co ciekawe znajduje się tam nawet posterunek policji. W Dominikanie nadal legalne są walki kogutów. „Sport” ten jest niezwykle popularny wśród Dominikańczyków przez co na wyspie znajduje się arena, na której walczą koguty, które mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów!

Ubezpieczenie turystyczne – podróż do Dominikany

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne przed podróżą do Dominikany? Porządna polisa zabezpiecza przed wysokimi kosztami związanymi z nieszczęśliwym wypadkiem lub innymi nieprzewidzianymi sytuacjami podczas wyjazdu. Wyruszasz w podróż do Dominikany? Ubezpieczenie może pomóc w pokryciu kosztów leczenia choroby lub wypadku, a także pomóc w przypadku utraty lub kradzieży bagażu lub dokumentów.

Podróżując po Ameryce Środkowej i Azji korzystamy z ubezpieczenia SafetyWing. Przed wyruszeniem w podróż zrobiliśmy porządny research i okazało się, że jest to najlepsza oferta na rynku. Pakiet ubezpieczenia na 4 tygodnie kosztuje nas 42$ i automatycznie odnawia się na kolejne 4 tygodnie do momentu aż zrezygnujemy.

Zapoznaj się z aktualnymi warunkami klikając TUTAJ.

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne podróżnicze SafetyWing

Czy warto wybrać się na Wyspę?

Na koniec nasza opinia. Wyspa Saona okazała się być pięknym miejscem, pełnym bardzo fotogenicznych palm. Kąpiel w cieplutkiej wodzie Morza Karaibskiego to sama przyjemność. Będziemy bardzo miło wspominać pobyt na tej karaibskiej wyspie.

Lekkim minusem są tłumy turystów ale nie ma się co dziwić, każdy chciałby spędzić czas w takim niesamowitym miejscu.

Wyspa Saona - najpiękniejsze plaże w Dominikanie

Czy warto wybrać się na Wyspę Saona? Zdecydowanie TAK!

Za mało pięknych widoków? Obejrzyj nasz krótki film z wyprawy na wyspę.

Pozostałe wpisy z Dominikany

Jeśli jesteś w trakcie planowania podróży do Dominikany to być może przydadzą Ci się także poniższe wpisy:

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dwie osoby – jeden świat!


Wiecznie Wolni

Na blogu pokazujemy świat widziany naszymi oczami! Opowiadamy o naszych przygodach. Dzielimy się odczuciami dotyczącymi ludzi i smaków. Przedstawiamy miejsca, które zobaczyliśmy. Witajcie w naszym podróżniczym świecie!

Related Articles

La Fortuna wulkan dzikie zwierzęta wulkan
Ameryka PółnocnaKostaryka

La Fortuna – wędrówka na wulkan i dzikie zwierzęta w Kostaryce

La Fortuna to pierwsza miejscowość, w której zatrzymaliśmy w trakcie naszego kilkutygodniowego...

Salwador niezbędnik podróżnika praktyczne informacje
Ameryka PółnocnaSalwador

Podróż do Salwadoru – praktyczny poradnik. Wszystko co warto wiedzieć!

W Salwadorze spędziliśmy prawie trzy tygodnie. W tym czasie udało nam się...

Honduras niezbędnik podróżnika praktyczne informacje
Ameryka PółnocnaHonduras

Podróż do Hondurasu – praktyczny poradnik. Wszystko co warto wiedzieć!

Honduras to niezbyt popularny kierunek wśród europejskich podróżników. Nie każdy decyduje się...

Gwatemala praktyczny porandik niezbędnik podróżnika
Ameryka PółnocnaGwatemala

Podróż do Gwatemali – praktyczny poradnik. Wszystko co warto wiedzieć!

Nasza podróż do Gwatemali trwała ponad trzy tygodnie. W tym czasie udało...